حمله بدافزاری به سامانه‌های خرید فروشگاه‌های آمریکا


وزارت امنیت داخلی آمریکا در مورد بدافزار خطرناکی که سامانه‌های خرید فروشگاهی موسوم به POS را آلوده می‌کند، هشدار داده است.

 

 

پایداری ملی:
کد خبر: ۹۵۰۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۳
 
به نقل از تی جی دیلی، این بدافزار که بک آف نام گرفته توسط اکثر نرم افزارهای ضدویروس قابل شناسایی نیست و همین مساله احتمال سرقت پول از POS های فروشگاهی را افزایش می‌دهد.
 
ویروس بک آف اطلاعات کارت‌های اعتباری را در زمان استفاده از آنها در POS های فروشگاهی سرقت کرده و خسارات مالی گسترده ای به بار می آورد. البته این  تنها بدافزاری نیست که توسط هکرها در آمریکا برای سرقت پول های کارت های اعتباری مشتریان طراحی شده است.
 
ویروس بک آف اولین بار در اکتبر سال 2013 شناسایی شد و نسخه های مختلفی از آن به نام های Goo، May، Net و LAST هم شناسایی شده است.
 
بر اساس گزارش وزارت امنیت داخلی آمریکا هکرها برنامه های همراهی را که از سوی صاحبان مشاغل برای دسترسی به رایانه های شغلی از راه دور مورد استفاده قرار می گیرد را نیز هدف قرار می دهند  و از این طریق می توانند به شبکه های رایانه های شرکت ها و موسسات مختلف نفوذ کرده و داده های حساسی را به سرقت ببرند. این هکرها با نصب بدافزار بر روی این رایانه ها سرقت های خود را در هفته ها و ماه های بعد نیز ادامه می‌دهند.

پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir