دوشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۵


2132- با تصویب هیأت وزیران و ابلاغ معاون اول رییس جمهور (شماره ۱۵۱۸۵/ت۵۳۰۵۷هـ مورخ ۱۲/۲/۹۵)، نصاب معاملات موضوع ماده (۳) قانون برگزاری مناقصات، به شرح زیر تعیین شد: معاملات کوچک: تا سقف ۲۰ میلیون تومان معاملات متوسط: تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان معاملات بزرگ: بیش از ۲ میلیارد تومان. 2133- شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) درباره قرارداد با شرکت آمریکایی SAS اعلام کرد: نرم‌افزار این شرکت، روی سامانه‌‌های برخط و داده‌های اصلی نصب نشده و تهدیدی امنیتی را متوجه سامانه‌های حساس بانکی نمی‌کند. این شرکت گفته است که این قرارداد با یکی از نمایندگان رسمی شرکت آمریکایی SAS که مدیریت و مالکیت صد در صد ایرانی دارد، بسته شده است. بنا به اعلام شاپرک، نرم افزار SAS یک نرم افزار تحلیل آماری و مدلسازی عمومی است که داده های آزمایشی و غیر حساس را تحلیل کرده و امکان مدلسازی فرآیندهای تشخیص را در محیطی ایزوله به کارشناسان مربوط می دهد. شاپرک از رسانه ها خواسته پیش از انتشار اخبار و ایجاد نگرانی در سطح جامعه، با مشاوره گرفتن از کارشناسان و مطالعه عمومی در مورد موضوع بحث، تحلیل دقیقتری از موضوع ارایه دهند! 2134-بخشی از بیانات رهبر انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای، در دیدار با معلمان و فرهنگیان: این فضای مجازی امروز از فضای حقیقی زندگی ما چند برابر بزرگ‌تر شده؛ بعضی‌ها اصلاً در فضای مجازی تنفّس می‌کنند؛ اصلاً آنجا تنفّس می‌کنند، زندگی‌شان در فضای مجازی است. جوانان هم سر و کار دارند با فضای مجازی، با انواع و اقسام چیزها و کارها، با برنامه‌های علمی‌اش، با اینترنتش، با شبکه‌های اجتماعی‌اش، با مبادلات و امثال اینها سر و کار دارند؛ خب، اینجا لغزشگاه است. هیچ‌کس نمی‌گوید آقا جادّه نکش. اگر شما در یک منطقه‌ای جادّه‌ای لازم دارید، خیلی خب، جادّه بکش، جادّه‌ی اتوبان هم بکش امّا مواظب باش! آنجایی که ریزش کوه محتمل است، آنجا محاسبه‌ی لازم را بکنید. ما به دستگاه‌های ارتباطی خودمان، به مجموعه‌ی وزارت ارتباطات و شورای عالی مجازی -که بنده از آن هم گله دارم- سفارشمان این است. ما نمی‌گوییم این راه را ببندید؛ نه، اینکه بی‌عقلی است. یک کسانی نشسته‌اند، فکر کرده‌اند، یک راهی باز کرده‌اند به‌عنوان این فضای مجازی و به قول خودشان سایبری؛ خیلی خب، از این استفاده کنید منتها استفاده‌ی درست بکنید؛ دیگران دارند استفاده‌ی درست می‌کنند؛ بعضی از کشورها طبق فرهنگ خودشان این دستگاه‌ها را قبضه کرده‌اند. ما چرا نمی‌کنیم؟ چرا حواسمان نیست؟ چرا رها می‌کنیم این فضای غیرقابل کنترل و غیرمنضبط را؟ مسئولند، یکی از مسئولین هم همین‌ها هستند؛ دستگاه وزارت ارتباطات است.  

2132- با تصویب هیأت وزیران و ابلاغ معاون اول رییس جمهور (شماره ۱۵۱۸۵/ت۵۳۰۵۷هـ مورخ ۱۲/۲/۹۵)، نصاب معاملات موضوع ماده (۳) قانون برگزاری مناقصات، به شرح زیر تعیین شد:
معاملات کوچک: تا سقف ۲۰ میلیون تومان
معاملات متوسط: تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان
معاملات بزرگ: بیش از ۲ میلیارد تومان.

2133- شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) درباره قرارداد با شرکت آمریکایی SAS اعلام کرد: نرم‌افزار این شرکت، روی سامانه‌‌های برخط و داده‌های اصلی نصب نشده و تهدیدی امنیتی را متوجه سامانه‌های حساس بانکی نمی‌کند.
این شرکت گفته است که این قرارداد با یکی از نمایندگان رسمی شرکت آمریکایی SAS که مدیریت و مالکیت صد در صد ایرانی دارد، بسته شده است.

بنا به اعلام شاپرک، نرم افزار SAS یک نرم افزار تحلیل آماری و مدلسازی عمومی است که داده های آزمایشی و غیر حساس را تحلیل کرده و امکان مدلسازی فرآیندهای تشخیص را در محیطی ایزوله به کارشناسان مربوط می دهد.

شاپرک از رسانه ها خواسته پیش از انتشار اخبار و ایجاد نگرانی در سطح جامعه، با مشاوره گرفتن از کارشناسان و مطالعه عمومی در مورد موضوع بحث، تحلیل دقیقتری از موضوع ارایه دهند!

2134-بخشی از بیانات رهبر انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای، در دیدار با معلمان و فرهنگیان:

این فضای مجازی امروز از فضای حقیقی زندگی ما چند برابر بزرگ‌تر شده؛ بعضی‌ها اصلاً در فضای مجازی تنفّس می‌کنند؛ اصلاً آنجا تنفّس می‌کنند، زندگی‌شان در فضای مجازی است.

جوانان هم سر و کار دارند با فضای مجازی، با انواع و اقسام چیزها و کارها، با برنامه‌های علمی‌اش، با اینترنتش، با شبکه‌های اجتماعی‌اش، با مبادلات و امثال اینها سر و کار دارند؛

خب، اینجا لغزشگاه است. هیچ‌کس نمی‌گوید آقا جادّه نکش. اگر شما در یک منطقه‌ای جادّه‌ای لازم دارید، خیلی خب، جادّه بکش، جادّه‌ی اتوبان هم بکش امّا مواظب باش! آنجایی که ریزش کوه محتمل است، آنجا محاسبه‌ی لازم را بکنید.

ما به دستگاه‌های ارتباطی خودمان، به مجموعه‌ی وزارت ارتباطات و شورای عالی مجازی -که بنده از آن هم گله دارم- سفارشمان این است. ما نمی‌گوییم این راه را ببندید؛ نه، اینکه بی‌عقلی است.

یک کسانی نشسته‌اند، فکر کرده‌اند، یک راهی باز کرده‌اند به‌عنوان این فضای مجازی و به قول خودشان سایبری؛ خیلی خب، از این استفاده کنید منتها استفاده‌ی درست بکنید؛ دیگران دارند استفاده‌ی درست می‌کنند؛ بعضی از کشورها طبق فرهنگ خودشان این دستگاه‌ها را قبضه کرده‌اند.

ما چرا نمی‌کنیم؟ چرا حواسمان نیست؟ چرا رها می‌کنیم این فضای غیرقابل کنترل و غیرمنضبط را؟ مسئولند، یکی از مسئولین هم همین‌ها هستند؛ دستگاه وزارت ارتباطات است.
 

پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir