دوشنبه، ۳ خرداد ۹۵


2191- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تائید لایحه اساسنامه «سازمان پست جمهوری اسلامی ایران»، مصوب کردند این اساسنامه به مدت ۵ سال به صورت آزمایشی اجرا شود. در جلسه علنی روز دوشنبه، ۳ خرداد ۹۵، گزارش کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد لایحه اساسنامه سازمان پست که مطابق اصل ۸۵ قانون اساسی جهت بررسی به این کمیسیون ارجاع شده بود، در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت. این اساسنامه شامل ۳۵ ماده است. 2192- رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت پست، یک عضو هیات مدیره این شرکت را به عنوان مسئول احصا و توسعه ارایه خدمات دولت از طریق دفاتر پیشخوان معرفی کرد. مهری، طی حکمی، از نجاری خواسته است تا سریعا با تشکیل کارگروه های تخصصی مورد نیاز و تهیه شیوه نامه ها و دستورالعمل های لازم، برای احصای خدمات دولت و مدیریت ارایه آنها از طریق دفاتر پیشخوان خدمات دولت، نمایندگی های پستی و دفاتر ICT روستایی، اقدام کند. 2193- نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، از تدوین آیین نامه اجرایی انتخابات الکترونیکی از سوی وزارت کشور خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است که ظرف مدت ۶ ماه، این آیین نامه با همکاری وزارت کشور و وزارت ارتباطات تدوین شود. کولیوند گفت: مهم ترین ایراد شورای نگهبان به برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی این بود که در صورت نقص سیستمی و سخت افزاری، هیچ راهکار دیگری برای اخذ آرای مردم دیده نشده بود، که کمیسیون شوراها مقرر کرد که در صورت بروز این مشکل، ما بقی فرایند اخذ رأی به صورت دستی و برگه ای انجام شود. 2194- اخبار کوتاه - معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با اشاره به اینکه گذرنامه‌های سری C و الکترونیک صادر شده است گفت: بزودی شاهد اعمال شناسه‌های بیومتریک خواهیم بود. - وزیر ارتباطات گفت: هرگونه حمایت فنی و مالی از شبکه های اجتماعی بومی لازم باشد، دریغ نخواهیم کرد. - پس از افتتاح و بهره‌برداری از مرکز تبادل ترافیک تهران، قرار است در فاز بعدی، تا پایان خرداد، این مراکز (IXP) در شیراز، مشهد و تبریز راه اندازی شوند. - به گفته یک عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، هزینه راه اندازی و دایری یک خط تلفن ثابت با توجه به مکان آنها، حدود ۸۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برآورد می شود. - پیشنهاد هیات مدیره جدید مخابرات این است که هزینه یک خط تلفن ثابت به جای ۵۰ هزار تومان، ۲۵۰ هزار تومان بشود. همچنین هزینه آبونمان هم افزایش خواهد یافت. - آذری جهرمی، مدیرعامل جدید زیرساخت گفت: تا یک ماه آینده نرخ بین استانی شبکه زیرساخت را برای اپراتورها کاهش خواهیم داد. 2195- وبگاه شورای عالی انفورماتیک کشور، با انتشار نامه دبیر شورای عالی فضای مجازی، از تداوم فعالیت های دبیرخانه این شورا خبر داد. http://www.shci.ir  

2191- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تائید لایحه اساسنامه «سازمان پست جمهوری اسلامی ایران»، مصوب کردند این اساسنامه به مدت ۵ سال به صورت آزمایشی اجرا شود.

در جلسه علنی روز دوشنبه، ۳ خرداد ۹۵، گزارش کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد لایحه اساسنامه سازمان پست که مطابق اصل ۸۵ قانون اساسی جهت بررسی به این کمیسیون ارجاع شده بود، در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت. این اساسنامه شامل ۳۵ ماده است.

2192- رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت پست، یک عضو هیات مدیره این شرکت را به عنوان مسئول احصا و توسعه ارایه خدمات دولت از طریق دفاتر پیشخوان معرفی کرد.

مهری، طی حکمی، از نجاری خواسته است تا سریعا با تشکیل کارگروه های تخصصی مورد نیاز و تهیه شیوه نامه ها و دستورالعمل های لازم، برای احصای خدمات دولت و مدیریت ارایه آنها از طریق دفاتر پیشخوان خدمات دولت، نمایندگی های پستی و دفاتر ICT روستایی، اقدام کند.

2193- نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، از تدوین آیین نامه اجرایی انتخابات الکترونیکی از سوی وزارت کشور خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است که ظرف مدت ۶ ماه، این آیین نامه با همکاری وزارت کشور و وزارت ارتباطات تدوین شود.

کولیوند گفت: مهم ترین ایراد شورای نگهبان به برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی این بود که در صورت نقص سیستمی و سخت افزاری، هیچ راهکار دیگری برای اخذ آرای مردم دیده نشده بود، که کمیسیون شوراها مقرر کرد که در صورت بروز این مشکل، ما بقی فرایند اخذ رأی به صورت دستی و برگه ای انجام شود.

2194- اخبار کوتاه

- معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با اشاره به اینکه گذرنامه‌های سری C و الکترونیک صادر شده است گفت: بزودی شاهد اعمال شناسه‌های بیومتریک خواهیم بود.

- وزیر ارتباطات گفت: هرگونه حمایت فنی و مالی از شبکه های اجتماعی بومی لازم باشد، دریغ نخواهیم کرد.

- پس از افتتاح و بهره‌برداری از مرکز تبادل ترافیک تهران، قرار است در فاز بعدی، تا پایان خرداد، این مراکز (IXP) در شیراز، مشهد و تبریز راه اندازی شوند.

- به گفته یک عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، هزینه راه اندازی و دایری یک خط تلفن ثابت با توجه به مکان آنها، حدود ۸۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برآورد می شود.

- پیشنهاد هیات مدیره جدید مخابرات این است که هزینه یک خط تلفن ثابت به جای ۵۰ هزار تومان، ۲۵۰ هزار تومان بشود. همچنین هزینه آبونمان هم افزایش خواهد یافت.

- آذری جهرمی، مدیرعامل جدید زیرساخت گفت: تا یک ماه آینده نرخ بین استانی شبکه زیرساخت را برای اپراتورها کاهش خواهیم داد.

2195- وبگاه شورای عالی انفورماتیک کشور، با انتشار نامه دبیر شورای عالی فضای مجازی، از تداوم فعالیت های دبیرخانه این شورا خبر داد.

http://www.shci.ir

 

پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir