شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۵


2146- واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در سخنرانی خود در اجلاس جهانی WSIS، با اعلام اینکه توسعه ICT از جمله اولویت‌ها و سیاست‌های اصلی دولت تدبیر و امید و شخص ریاست جمهوری اسلامی ایران است، گفت: بر همین اساس توانستیم در این دولت ضمن توجه به بومی‌سازی فرآیندها و فعالیت‌های به‌روز جهان در حوزه ICT و تلاش برای انتقال دانش آن به کشور، به سراسری کردن نسل سوم و چهارم تلفن همراه، افزایش کاربران اینترنتی و دامنه نفوذ آن، سرمایه‌گذاری در حوزه ارتباطات روستایی و رساندن اینترنت پرسرعت به بسیاری از روستاهای کشور، تکمیل و ارایه خدمات مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک، آموزش‌های الکترونیکی، سلامت الکترونیک و حمایت از ایده‌ها در جهت تولید محتوای بومی بپردازیم. 2147- همراه اول اعلام کرد: سیم کارت های نسل ۴ در سراسر کشور توزیع می شود. اپراتور اول با توجه به برنامه خود برای نصب و راه اندازی سریع آنتن های نسل ۴ تلفن همراه (LTE) تا پایان سال ۹۵، کانال های توزیع سیم کارت نسل ۴ (Usim) خود را که تاکنون فقط در دفاتر منتخب انجام می شد، در سراسر کشور گسترش داده و به بیش از ۱۱ هزار نقطه رسانده است. فروشگاه آنلاین این اپراتور نیز سیم کارتUsim را بصورت باندل به همراه "مای فای" یا "دانگل" و یا "روتر" و "بسته های متنوع نوترینو" می فروشد. 2148- بازی رایانه ای «سفر جنجالی» به زودی وارد بازار خواهد شد. «سفر جنجالی» نام بازی رایانه‌ای تولیدشده به منظور معرفی و نهادینه‌سازی شیوه و سبک زندگی اسلامی ایرانی و فرهنگ سازی و ترویج اقتصاد دانش بنیان است. به گفته ی حجة الاسلام حبیب داستانی بنیسی، مدیرعامل شرکت سازنده این بازی، این بازی علاوه بر آن که به صورت یک نفره در رایانه شخصی قابل استفاده است، بازی‌گرهای آن می‌توانند با اتصال به اینترنت، بصورت برخط (آنلاین) بازی کنند. «عملیات انهدام ۱: نبرد فاو» و «عملیات انهدام ۲: نبرد خرمشهر»، دو بازی رایانه‌ای دیگری هستند که توسط این گروه تولید شده اند. 2149- بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه به منظور تحقق نظام جامع دادرسی الکترونیکی، مکلف به استقرار کامل شبکه ملی عدالت شد. همچنین، کلیه دستگاه های دولتی، نهادهای عمومی غیردولتی و اشخاص حقوقی مکلفند پس از استقرار شبکه ملی عدالت، از طریق این شبکه به استعلامات مراجع قضایی پاسخ بدهند.

2146- واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در سخنرانی خود در اجلاس جهانی WSIS، با اعلام اینکه توسعه ICT از جمله اولویت‌ها و سیاست‌های اصلی دولت تدبیر و امید و شخص ریاست جمهوری اسلامی ایران است، گفت: بر همین اساس توانستیم در این دولت ضمن توجه به بومی‌سازی فرآیندها و فعالیت‌های به‌روز جهان در حوزه ICT و تلاش برای انتقال دانش آن به کشور، به سراسری کردن نسل سوم و چهارم تلفن همراه، افزایش کاربران اینترنتی و دامنه نفوذ آن، سرمایه‌گذاری در حوزه ارتباطات روستایی و رساندن اینترنت پرسرعت به بسیاری از روستاهای کشور، تکمیل و ارایه خدمات مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک، آموزش‌های الکترونیکی، سلامت الکترونیک و حمایت از ایده‌ها در جهت تولید محتوای بومی بپردازیم.

2147- همراه اول اعلام کرد: سیم کارت های نسل ۴ در سراسر کشور توزیع می شود. اپراتور اول با توجه به برنامه خود برای نصب و راه اندازی سریع آنتن های نسل ۴ تلفن همراه (LTE) تا پایان سال ۹۵، کانال های توزیع سیم کارت نسل ۴ (Usim) خود را که تاکنون فقط در دفاتر منتخب انجام می شد، در سراسر کشور گسترش داده و به بیش از ۱۱ هزار نقطه رسانده است.
فروشگاه آنلاین این اپراتور نیز سیم کارتUsim را بصورت باندل به همراه "مای فای" یا "دانگل" و یا "روتر" و "بسته های متنوع نوترینو" می فروشد.

2148- بازی رایانه ای «سفر جنجالی» به زودی وارد بازار خواهد شد.
«سفر جنجالی» نام بازی رایانه‌ای تولیدشده به منظور معرفی و نهادینه‌سازی شیوه و سبک زندگی اسلامی ایرانی و فرهنگ سازی و ترویج اقتصاد دانش بنیان است.
به گفته ی حجة الاسلام حبیب داستانی بنیسی، مدیرعامل شرکت سازنده این بازی، این بازی علاوه بر آن که به صورت یک نفره در رایانه شخصی قابل استفاده است، بازی‌گرهای آن می‌توانند با اتصال به اینترنت، بصورت برخط (آنلاین) بازی کنند.
«عملیات انهدام ۱: نبرد فاو» و «عملیات انهدام ۲: نبرد خرمشهر»، دو بازی رایانه‌ای دیگری هستند که توسط این گروه تولید شده اند.

2149- بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه به منظور تحقق نظام جامع دادرسی الکترونیکی، مکلف به استقرار کامل شبکه ملی عدالت شد.
همچنین، کلیه دستگاه های دولتی، نهادهای عمومی غیردولتی و اشخاص حقوقی مکلفند پس از استقرار شبکه ملی عدالت، از طریق این شبکه به استعلامات مراجع قضایی پاسخ بدهند.

پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir