پيام استاندار يزد به مناسبت فرا رسيدن ايام سوگواري حضرت ابا عبدلله الحسين (ع)


به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري  يزد " متن  كامل اين پيام بدين شرح است: السلام علي الحسين وعلي علي ابن الحسين وعلي اولاد الحسين .... شور عالم ز نام حسين است             مستي جان ز جام حسين است محرم فرا مي رسد و كاروان عاشورا به مقصد نزديك مي گردد و دلهاي ما را متوجه به قيام حسين (ع)وحماسه عاشورا مينمايد وبا دريائي از تفكر ومعرفت روبرو ميسازد. ملت ما در طول تاريخ اسلام و تشيّع همواره با قيام وجهاد ،وعظ و خطا به، تعزيه و هنر و با توسل و دعا و زيارت فرهنگ عاشورا رازنده  نگهداشته اند و مي دانيم كه در تداوم جنگ هاي حق و باطل در كربلاهاي زمين تنها الگوي رهگشا و رهنما كربلا بوده است ورمز وراز پيروزي خون برشمشير رادر برداشته است وامروز ملتهاي مسلمان رفته رفته به اين رمز وراز واقف و نهضت بيداري عالم را در عصر ما رقم زده است وانقلاب ما و اين نهضت بيداري اسلامي پرتويي  از خورشيد درخشان و عظيم كربلاو عاشورااست . محرم و عاشورا در تابلو روزگاران اگر چه در صدر مصائب هستي است اما بزرگترين مكتب بيداري و آزادگي و معنويت و عرفان است و الهام بخش هميشگي مظلومان عالم بوده است واين حقيقتي است كه تار و پود ايران اسلامي با اين فرهنگ آميخته  است و انقلاب ما با نام حسين گره خورده است و تا نفس باقيست همين خواهد بود و چه فوزوسعادتي  از اين برتر و بالاتر؟ با تسليت ايام محرم اميدوارم با  عزاداريهاي حسيني  در كسب معرفت به مضامين بلند ومفاهيم عميق اين فرهنگ انسان ساز و چراغ  ظلمت سوزنيز  تلاش كنيم و در پيماني دوباره با شهيدان و امام شهيدان و با پيروي از منويات رهبر معظم انقلاب اسلامي (مد ظله العالي )در انجام رسالتي كه بر دوش داريم بيش از پيش بكوشيم.  

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري  يزد " متن  كامل اين پيام بدين شرح است:
السلام علي الحسين وعلي علي ابن الحسين وعلي اولاد الحسين ....

شور عالم ز نام حسين است             مستي جان ز جام حسين است


محرم فرا مي رسد و كاروان عاشورا به مقصد نزديك مي گردد و دلهاي ما را متوجه به قيام حسين (ع)وحماسه عاشورا مينمايد وبا دريائي از تفكر ومعرفت روبرو ميسازد.
ملت ما در طول تاريخ اسلام و تشيّع همواره با قيام وجهاد ،وعظ و خطا به، تعزيه و هنر و با توسل و دعا و زيارت فرهنگ عاشورا رازنده  نگهداشته اند و مي دانيم كه در تداوم جنگ هاي حق و باطل در كربلاهاي زمين تنها الگوي رهگشا و رهنما كربلا بوده است ورمز وراز پيروزي خون برشمشير رادر برداشته است وامروز ملتهاي مسلمان رفته رفته به اين رمز وراز واقف و نهضت بيداري عالم را در عصر ما رقم زده است وانقلاب ما و اين نهضت بيداري اسلامي پرتويي  از خورشيد درخشان و عظيم كربلاو عاشورااست .
محرم و عاشورا در تابلو روزگاران اگر چه در صدر مصائب هستي است اما بزرگترين مكتب بيداري و آزادگي و معنويت و عرفان است و الهام بخش هميشگي مظلومان عالم بوده است واين حقيقتي است كه تار و پود ايران اسلامي با اين فرهنگ آميخته  است و انقلاب ما با نام حسين گره خورده است و تا نفس باقيست همين خواهد بود و چه فوزوسعادتي  از اين برتر و بالاتر؟
با تسليت ايام محرم اميدوارم با  عزاداريهاي حسيني  در كسب معرفت به مضامين بلند ومفاهيم عميق اين فرهنگ انسان ساز و چراغ  ظلمت سوزنيز  تلاش كنيم و در پيماني دوباره با شهيدان و امام شهيدان و با پيروي از منويات رهبر معظم انقلاب اسلامي (مد ظله العالي )در انجام رسالتي كه بر دوش داريم بيش از پيش بكوشيم.

 


پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir