چهارشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۹۵


2137- در سالنامه آماری کشور، از سال ۹۳، فصل مستقلی به «ارتباطات» داده شده است. پیش از این، بخش ICT به صورت غیر متمرکز در زیر سرفصل «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات» قرار داشت. سالنامه آماری کشور به عنوان یکی از پایگاههای مرجع ارائه اطلاعات و آمار به روز تمامی دستگاههای اجرایی کشور در سطح کشور و بین‌الملل، بمنظور رفع نیازهای آماری پژوهشگران، تصمیم گیران، برنامه ریزان و سایر متقاضیان بصورت سالانه در دو مجلد فارسی و انگلیسی توسط مرکز آمار ایران تهیه و منتشر می شود. شاخص های ارتباطی و پست: - تعداد تلفن هاي ثابت منصوبه و مشغول به کار و نقاط روستايي داراي ارتباط تلفني - خطوط واگذار شده و مشغول به کار تلفن همراه به تفکيک نوع خط و اپراتور - تعداد مشتركان تلفن هاي همراه مشغول به كار درپايان اسفند - پوشش تلفن همراه به تفکيک نوع اپراتور (درصد-کيلومتر) - جمعيت شش ساله و بيشتر كشور برحسب استفاده از فناوري اطلاعات و ارتباطات به‌تفکيک استان - براورد ميزان دسترسي خانوارها و استفاده جمعيت شش ساله و بيشتر كشور از فناوري اطلاعات و ارتباطات: ۹۳ - تعداد خطوط پرسرعت اينترنت به تفکيک نوع درپايان اسفند: ۹۳ - تعداد مشتركان نسل سوم اينترنت به تفکيک اپراتور در پايان اسفند: ۹۳ - مشخصات زيرساخت فناوري اطلاعات کشور در پايان اسفند - خطوط واگذار شده و مشغول به کار تلفن همراه به تفکيک نوع خط و اپراتور - خطوط واگذار شده و مشغول به کار تلفن همراه به تفکيک اپراتور و استان: ۹۳ - واحدهاي پستي مورد بهره‌برداري و مرسولات جابجا شده : ۹۳ - انواع مرسولات پستي صادره (شهري و بين شهري) درون استاني به تفكيك نوع مرسوله ۹۳ - تعداد ايستگاه ها و فرستنده هاي راديويي موج كوتاه - انواع مرسولات پستي صادره برون استاني : ۹۳ - انواع مرسولات پستي صادره به مقصد خارج از كشور : ۹۳ http://salnameh.sci.org.ir/AllUser/DirectoryTreeComplete.aspx 2138- مسئول راهبری طرح خدمات الزامی عمومی (USO) رگولاتوری از فروش و تحویل سیم‌کارت و مودم در روستاهای مشمول طرح USO از هفته آینده خبر داد. رضوانی گفت: تمامی بسترهای الکترونیکی فروش و تحویل سیم‌کارت و تجهیزات و احراز هویت متقاضیان، آماده شده و واگذاری سیم‌کارت و مودم از هفته آینده در مناطق روستایی استان های آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، اصفهان، اردبیل و گیلان آغاز می‌شود. = براساس اطلاعات وبگاه «های‌وب»، اپراتور USO، هزینه سیم‌کارت ۱۰ هزار تومان است و سه بسته پیشنهادی با حجم ماهیانه ۵۰۰ مگ، ۱ و ۳ گیگ به ترتیب با قیمت ۵۸، ۷۰ و ۱۱۸ هزار تومان در سال، معرفی شده است. http://www.hiweb.ir/services/services-introduction/uso 2139- رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: در سه سال گذشته توانستیم اسکادای بومی را تولید کرده و به مرحله تولید صنعتی برسانیم. جلالی، با تأکید بر این‌که تولید صنعتی این سامانه با همکاری شرکت مپنا صورت می‌گیرد، یادآور شد: بر اساس توافقنامه‌ای که با شرکت مپنا به امضاء رساندیم، قرار است دانش فنی تولیدشده در شرکت دانش‌بنیان از سوی شرکت مپنا دریافت شود و این شرکت با استفاده از ظرفیت‌های صنعتی خود اقدام به راه‌اندازی خط تولید صنعتی سامانه‌های کنترلی (اسکادا) کند. جلالی گفت: اسکادا حدفاصل میان فضای فیزیکی و سایبری است. سامانه‌ اسکادا قادر است دستورات فیزیکی را به دستورات مکانیکی تبدیل کند، از این لحاظ این سامانه جزء زیرساخت‌های مهم در هر کشوری به شمار می‌رود.

2137- در سالنامه آماری کشور، از سال ۹۳، فصل مستقلی به «ارتباطات» داده شده است.
پیش از این، بخش ICT به صورت غیر متمرکز در زیر سرفصل «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات» قرار داشت.

سالنامه آماری کشور به عنوان یکی از پایگاههای مرجع ارائه اطلاعات و آمار به روز تمامی دستگاههای اجرایی کشور در سطح کشور و بین‌الملل، بمنظور رفع نیازهای آماری پژوهشگران، تصمیم گیران، برنامه ریزان و سایر متقاضیان بصورت سالانه در دو مجلد فارسی و انگلیسی توسط مرکز آمار ایران تهیه و منتشر می شود.

شاخص های ارتباطی و پست:
- تعداد تلفن هاي ثابت منصوبه و مشغول به کار و نقاط روستايي داراي ارتباط تلفني
- خطوط واگذار شده و مشغول به کار تلفن همراه به تفکيک نوع خط و اپراتور
- تعداد مشتركان تلفن هاي همراه مشغول به كار درپايان اسفند
- پوشش تلفن همراه به تفکيک نوع اپراتور (درصد-کيلومتر)
- جمعيت شش ساله و بيشتر كشور برحسب استفاده از فناوري اطلاعات و ارتباطات به‌تفکيک استان
- براورد ميزان دسترسي خانوارها و استفاده جمعيت شش ساله و بيشتر كشور از فناوري اطلاعات و ارتباطات: ۹۳
- تعداد خطوط پرسرعت اينترنت به تفکيک نوع درپايان اسفند: ۹۳
- تعداد مشتركان نسل سوم اينترنت به تفکيک اپراتور در پايان اسفند: ۹۳
- مشخصات زيرساخت فناوري اطلاعات کشور در پايان اسفند
- خطوط واگذار شده و مشغول به کار تلفن همراه به تفکيک نوع خط و اپراتور
- خطوط واگذار شده و مشغول به کار تلفن همراه به تفکيک اپراتور و استان: ۹۳
- واحدهاي پستي مورد بهره‌برداري و مرسولات جابجا شده : ۹۳
- انواع مرسولات پستي صادره (شهري و بين شهري) درون استاني به تفكيك نوع مرسوله ۹۳
- تعداد ايستگاه ها و فرستنده هاي راديويي موج كوتاه
- انواع مرسولات پستي صادره برون استاني : ۹۳
- انواع مرسولات پستي صادره به مقصد خارج از كشور : ۹۳
http://salnameh.sci.org.ir/AllUser/DirectoryTreeComplete.aspx

2138- مسئول راهبری طرح خدمات الزامی عمومی (USO) رگولاتوری از فروش و تحویل سیم‌کارت و مودم در روستاهای مشمول طرح USO از هفته آینده خبر داد.
رضوانی گفت: تمامی بسترهای الکترونیکی فروش و تحویل سیم‌کارت و تجهیزات و احراز هویت متقاضیان، آماده شده و واگذاری سیم‌کارت و مودم از هفته آینده در مناطق روستایی استان های آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، اصفهان، اردبیل و گیلان آغاز می‌شود.
= براساس اطلاعات وبگاه «های‌وب»، اپراتور USO، هزینه سیم‌کارت ۱۰ هزار تومان است و سه بسته پیشنهادی با حجم ماهیانه ۵۰۰ مگ، ۱ و ۳ گیگ به ترتیب با قیمت ۵۸، ۷۰ و ۱۱۸ هزار تومان در سال، معرفی شده است.
http://www.hiweb.ir/services/services-introduction/uso

2139- رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: در سه سال گذشته توانستیم اسکادای بومی را تولید کرده و به مرحله تولید صنعتی برسانیم.
جلالی، با تأکید بر این‌که تولید صنعتی این سامانه با همکاری شرکت مپنا صورت می‌گیرد، یادآور شد: بر اساس توافقنامه‌ای که با شرکت مپنا به امضاء رساندیم، قرار است دانش فنی تولیدشده در شرکت دانش‌بنیان از سوی شرکت مپنا دریافت شود و این شرکت با استفاده از ظرفیت‌های صنعتی خود اقدام به راه‌اندازی خط تولید صنعتی سامانه‌های کنترلی (اسکادا) کند.
جلالی گفت: اسکادا حدفاصل میان فضای فیزیکی و سایبری است. سامانه‌ اسکادا قادر است دستورات فیزیکی را به دستورات مکانیکی تبدیل کند، از این لحاظ این سامانه جزء زیرساخت‌های مهم در هر کشوری به شمار می‌رود.

پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir