چهارشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۵


2161- به گفته دبیر ششمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات، تا پایان هفته اول اردیبهشت ماه، ۱۰۷ شرکت برای حضور در جشنواره اعلام آمادگی کرده اند. توسعه کسب کارهای نوآورانه، صادرات محصولات دانش بنیان و پژو هش‌های منتهی به فناوری، از محورهای اصلی این دوره از جشنواره است. ششمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات، روز ۲۷ اردیبهشت، همزمان با روز روابط عمومی و ارتباطات (و روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی) برگزار می‌شود. http://festfava.ir 2162- هشتمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات ۶ تا ۸ مهرماه (۲۷ تا ۲۹ سپتامبر ) با حضور اساتید و پژوهشگران خارجی و داخلی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود. http://ist2016.itrc.ac.ir 2163- مقررات ارایه و استفاده از امکانات پایه ای شرکت مخابرات ایران مصوبه شماره ۳ جلسه ۲۳۰ کمیسیون تنظیم مقررات - مورخ ۹ اسفند ۹۴ 2164- همایش تخصصی «اینترنت اشیاء، کاربردها، فرصت ها و کاربردها» با حضور دوایی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در استان گلستان در روز شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۵ برگزار شد. در این همایش، ربیعی، معاون اقتصادی استاندار گلستان، یغمایی، رییس دانشگاه گلستان و مومنی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان، سخنرانی کردند. از برنامه های جانبی این همایش برگزاری سخنرانی با موضوع معرفی طرح ملی اینترنت اشیا توسط دکتر هومن ضرابی، مجری طرح ملی اینترنت اشیا (پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات) و برپایی کارگاه آموزشی معرفی پلتفرم بومی اینترنت اشیا، کاربردها و چالشها توسط شرکت دانش بنیان نگاره گلستان بود. این همایش را اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان با همکاری و میزبانی دانشگاه گلستان برگزار کرد. 2165- اخبار کوتاه - دبیر شورای عالی فضای مجازی، رتبه ایران در زمینه حمایت از حقوق مالکیت فکری را ۱۱۱ در میان ۱۳۱ کشور جهان، بر اساس گزارش‌های بین‌المللی سال ۲۰۱۲، اعلام کرد. - انستیتو ملی بازی‌سازی برنامه زمانی ۶ دوره از تجربه بازی‌ساز در سال ۹۵ را مشخص کرده است که اولین رویداد در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود. - ایرانسل با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان فناوری اطلاعات، نخستین آزمایش IPv6 بر بستر موبایل را با موفقیت به پایان رساند. - شرکت مخابرات ایران از راه‌اندازی سامانه ۲۰۱۰ برای پاسخگویی ۲۴ ساعته به مشتریان تجاری این شرکت خبر داد. - حسین فلاح جوشقانی، مدیر دفتر بررسی های فنی و اقتصادی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، به عنوان سرپرست معاونت نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری منصوب شده است. تا پیش از این، غلامرضا داداش زاده، مسئولیت این معاونت را برعهده داشت. - به فاصله کمی از انتشار خبر انتصاب آذری جهرمی، به عنوان مدیرعامل جدید ارتباطات زیرساخت، وبگاه وزارت ارتباطات از موافقت وزیر ارتباطات با درخواست بازنشستگی خسروی، مدیرعامل پیشین این شرکت خبر داد.

2161- به گفته دبیر ششمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات، تا پایان هفته اول اردیبهشت ماه، ۱۰۷ شرکت برای حضور در جشنواره اعلام آمادگی کرده اند.
توسعه کسب کارهای نوآورانه، صادرات محصولات دانش بنیان و پژو هش‌های منتهی به فناوری، از محورهای اصلی این دوره از جشنواره است.
ششمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات، روز ۲۷ اردیبهشت، همزمان با روز روابط عمومی و ارتباطات (و روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی) برگزار می‌شود.
http://festfava.ir

2162- هشتمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات ۶ تا ۸ مهرماه (۲۷ تا ۲۹ سپتامبر ) با حضور اساتید و پژوهشگران خارجی و داخلی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود.
http://ist2016.itrc.ac.ir

2163- مقررات ارایه و استفاده از امکانات پایه ای شرکت مخابرات ایران
مصوبه شماره ۳ جلسه ۲۳۰ کمیسیون تنظیم مقررات - مورخ ۹ اسفند ۹۴

2164- همایش تخصصی «اینترنت اشیاء، کاربردها، فرصت ها و کاربردها» با حضور دوایی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در استان گلستان در روز شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۵ برگزار شد.
در این همایش، ربیعی، معاون اقتصادی استاندار گلستان، یغمایی، رییس دانشگاه گلستان و مومنی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان، سخنرانی کردند.
از برنامه های جانبی این همایش برگزاری سخنرانی با موضوع معرفی طرح ملی اینترنت اشیا توسط دکتر هومن ضرابی، مجری طرح ملی اینترنت اشیا (پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات) و برپایی کارگاه آموزشی معرفی پلتفرم بومی اینترنت اشیا، کاربردها و چالشها توسط شرکت دانش بنیان نگاره گلستان بود.
این همایش را اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان با همکاری و میزبانی دانشگاه گلستان برگزار کرد.

2165- اخبار کوتاه

- دبیر شورای عالی فضای مجازی، رتبه ایران در زمینه حمایت از حقوق مالکیت فکری را ۱۱۱ در میان ۱۳۱ کشور جهان، بر اساس گزارش‌های بین‌المللی سال ۲۰۱۲، اعلام کرد.

- انستیتو ملی بازی‌سازی برنامه زمانی ۶ دوره از تجربه بازی‌ساز در سال ۹۵ را مشخص کرده است که اولین رویداد در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

- ایرانسل با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان فناوری اطلاعات، نخستین آزمایش IPv6 بر بستر موبایل را با موفقیت به پایان رساند.

- شرکت مخابرات ایران از راه‌اندازی سامانه ۲۰۱۰ برای پاسخگویی ۲۴ ساعته به مشتریان تجاری این شرکت خبر داد.

- حسین فلاح جوشقانی، مدیر دفتر بررسی های فنی و اقتصادی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، به عنوان سرپرست معاونت نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری منصوب شده است. تا پیش از این، غلامرضا داداش زاده، مسئولیت این معاونت را برعهده داشت.

- به فاصله کمی از انتشار خبر انتصاب آذری جهرمی، به عنوان مدیرعامل جدید ارتباطات زیرساخت، وبگاه وزارت ارتباطات از موافقت وزیر ارتباطات با درخواست بازنشستگی خسروی، مدیرعامل پیشین این شرکت خبر داد.

پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir