242


دومین نشست کارگروه توسعه دولت الکترونیکی استان یزد، با حضور استاندار و ریاست کارگروه، معاون توسعه مدیریت استاندار و نایب رییس کارگروه، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات و دبیر کارگروه و مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری، و سایر اعضای محترم، امروز سه شنبه، اول اردیبهشت ماه، برگزار شد. استاندار يزد گفت: ظرفيتهاي خوبي براي توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات در استان وجود دارد و همه دستگاههاي اجرايي بايد براي توسعه دولت الكترونيك در استان همكاري و همراهي لازم را داشته باشند. ميرمحمدي ادامه داد: باتوجه به توانايي بخش خصوصي در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات ميتوان بخشي از پروژه هاي ملي و استاني را به اين بخش واگذار نمود تا زيرساختهاي توسعه دولت الكترونيك هرچه سريعتر فراهم شود.   یکصد و بیست و هفتمین (127) نشست کمیته اجرایی امنیت اطلاعات استانداری، همچنین، هفتمین نشست کمیته راهبردی امنیت اطلاعات استانداری، روز دوشنبه، سی و یکم فروردین، برگزار شد.   نشست کارگروه راهبری فناوری اطلاعات آموزش و پرورش با موضوع هوشمندسازی مدارس، و برای بررسی طرح تبلت دانش آموزی، روز یک شنبه، سی فروردین، برگزار شد. این نشست با حضور مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری و مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات، و نیز مدیرکل، معاون پژوهشی، مشاور فناوری اطلاعات، مدیر فناوری اطلاعات و کارشناسان آموزش و پرورش استان، در محل این اداره کل، برگزار شد.   در راستای اجرای مصوبات شورای معاونین وزارت ارتباطات و ابلاغ آیین نامه برگزاری جلسات "شورای مدیران بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات استان" روز دوشنبه سی و یکم فروردین، نشستی به ریاست مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و با حضور مدیران شرکت مخابرات، اداره کل پست، شرکت ارتباطات زیرساخت، امور شعب پست بانک و نظام صنفی رایانه ای برگزار گردید.   مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار با اشاره به سرمایه گذاری این شرکت در حوزه باند پهن موبایل و رونق شبکه های اجتماعی موبایلی گفت: در بهمن ماه سال ۹۳ شمار مشترکان دارای گوشی های هوشمند (اسمارت فون) در شبکه همراه اول به ۱۶ میلیون مشترک رسید؛ این درحالی است که در بهمن ماه سال ۹۲، این تعداد، ۳ میلیون دستگاه بود. صدوقی، با بیان اینکه درحال حاضر ۷۵ درصد درآمد دیتا همراه اول از محل بسته و ۲۵ درصد از محل فروش آزاد دیتا به صورت کیلوبایتی حاصل می شود افزود: ترافیک دیتا در شبکه همراه اول ۳۷ برابر شده است .  
 • دومین نشست کارگروه توسعه دولت الکترونیکی استان یزد، با حضور استاندار و ریاست کارگروه، معاون توسعه مدیریت استاندار و نایب رییس کارگروه، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات و دبیر کارگروه و مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری، و سایر اعضای محترم، امروز سه شنبه، اول اردیبهشت ماه، برگزار شد.
  استاندار يزد گفت: ظرفيتهاي خوبي براي توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات در استان وجود دارد و همه دستگاههاي اجرايي بايد براي توسعه دولت الكترونيك در استان همكاري و همراهي لازم را داشته باشند.
  ميرمحمدي ادامه داد: باتوجه به توانايي بخش خصوصي در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات ميتوان بخشي از پروژه هاي ملي و استاني را به اين بخش واگذار نمود تا زيرساختهاي توسعه دولت الكترونيك هرچه سريعتر فراهم شود.
   
 • یکصد و بیست و هفتمین (127) نشست کمیته اجرایی امنیت اطلاعات استانداری، همچنین، هفتمین نشست کمیته راهبردی امنیت اطلاعات استانداری، روز دوشنبه، سی و یکم فروردین، برگزار شد.
   
 • نشست کارگروه راهبری فناوری اطلاعات آموزش و پرورش با موضوع هوشمندسازی مدارس، و برای بررسی طرح تبلت دانش آموزی، روز یک شنبه، سی فروردین، برگزار شد.
  این نشست با حضور مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری و مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات، و نیز مدیرکل، معاون پژوهشی، مشاور فناوری اطلاعات، مدیر فناوری اطلاعات و کارشناسان آموزش و پرورش استان، در محل این اداره کل، برگزار شد.
   
 • در راستای اجرای مصوبات شورای معاونین وزارت ارتباطات و ابلاغ آیین نامه برگزاری جلسات "شورای مدیران بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات استان" روز دوشنبه سی و یکم فروردین، نشستی به ریاست مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و با حضور مدیران شرکت مخابرات، اداره کل پست، شرکت ارتباطات زیرساخت، امور شعب پست بانک و نظام صنفی رایانه ای برگزار گردید.
   
 • مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار با اشاره به سرمایه گذاری این شرکت در حوزه باند پهن موبایل و رونق شبکه های اجتماعی موبایلی گفت: در بهمن ماه سال ۹۳ شمار مشترکان دارای گوشی های هوشمند (اسمارت فون) در شبکه همراه اول به ۱۶ میلیون مشترک رسید؛ این درحالی است که در بهمن ماه سال ۹۲، این تعداد، ۳ میلیون دستگاه بود.
  صدوقی، با بیان اینکه درحال حاضر ۷۵ درصد درآمد دیتا همراه اول از محل بسته و ۲۵ درصد از محل فروش آزاد دیتا به صورت کیلوبایتی حاصل می شود افزود: ترافیک دیتا در شبکه همراه اول ۳۷ برابر شده است .
   
پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir