243


رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران: - یکسان سازی کدهای استانی و فلت کردن تعرفه ها در استان ها، برای مخابرات ۲۸۰ میلیارد تومان خسارت داشت. - برای زیان دهی تلفن ثابت به دلیل این تعرفه گذاری هشدار داده ایم. - معاونت تنظیم مقررات ارتباطات قول افزایش تعرفه بین استانی را داده است که امیدواریم این موضوع محقق شود البته قرار بود سال گذشته این امر اجرایی شود که تاکنون محقق نشده است. - برای ارتقا به نسل سوم موبایل یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده ایم. - سال گذشته درآمد همراه اول ۸ هزار و ۳۹۲ میلیارد تومان و سود این شرکت ۲ هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان بوده است.   سومین همایش دفاتر پیشخوان خدمات دولت، 22 اردیبهشت ماه برگزار می شود. فلاح حقیقی، رئیس کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت، در نشست خبری این همایش گفت: - در این همایش قرار است از پنج طرح کلیدی در شبکه دفاتر پیشخوان خدمات دولت با حضور مسئولان عالی‌رتبه، اعم از رئیس جمهور، وزرا و استانداران رونمایی شود. - این طرح ها در زمینه وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، سازمان ثبت احوال و طرح‌های زیرساختی با مشارکت وزارت ارتباطات است. - طرحی نیز در زمینه کاهش مصرف کاغذ در کشور و مدیریت مکاتبات داریم که به‌نوعی یک اتوماسیون خاص است. - تاکنون 740 خدمت در معاونت توسعه احصا شده که قابل واگذاری به دفاتر است، و اکنون 350 خدمت ـ دستگاه در حال ارائه است. - دفاتر پیشخوان، 70 هزار شغل ایجاد کرده‌اند و 12 هزار میلیارد تومان از سرمایه‌های ملی در این زمینه صرف شده است. - به دفاتر نباید به‌عنوان دوره گذار نگاه کرد و باید در برنامه ششم توسعه جایگاهی مشخص به آن اختصاص داده شود تا سرمایه‌گذاری‌ها دچار خسارت نشود.   رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: - "ایمیل دانش‌آموزی"، سال گذشته در پایه هفتم و هشتم متوسطه شروع شد و فکر می‌کنم تا سقف یک میلیون ایمیل دانش‌آموزی در سال‌های آینده قابل توسعه باشد. در آن پایه در درس کار و فناوری، درسی تحت عنوان آموزش ایمیل داریم و برای اینکه دانش‌آموزان در یک محیط امن با ایجاد ارتباط آشنا شوند، ایمیل دانش‌آموزی اختصاص دادیم.   وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، طی حکمی مهندس خسرو سلجوقی را به سمت رئیس کارگروه هماهنگی و اجرایی پنجمین جشنواره فاوا منصوب کرد. جشنواره پنجم با شعار "کسب وکارهای نو با خدمات الکترونیکی" در 27 اردیبهشت برگزار می شود. http://festfava.ir   پیرو تمدید مهلت ثبت نام شرکت در پنجمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات، و نامه جانشین دبیر شورای فناوری اطلاعات کشور، معاون توسعه مدیریت استاندار، طی نامه ای از همه دستگاه های اجرایی استان خواست تا در این رویداد ملی شرکت کنند.   مراسم روز جهانی "دختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات" را در کشور برگزار می‌شود. اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU)، روز 23 آوریل (سوم اردیبهشت ماه) را به عنوان روز جهانی دختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات نامگذاری کرده است. به گفته مدیر اجرایی مراسم روز جهانی دختران و ICT، در روز 8 اردیبهشت، مراسمی با شعار "توسعه دانش و تغییر نگرش" و با اهداف "ترغیب و ترویج دختران و زنان جوان به تحصیل در رشته‌های مهندسی IT " و " تربیت نیروی متخصص مورد نیاز جامعه در این حوزه" برگزار می‌شود.
 • رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران:
  - یکسان سازی کدهای استانی و فلت کردن تعرفه ها در استان ها، برای مخابرات ۲۸۰ میلیارد تومان خسارت داشت.
  - برای زیان دهی تلفن ثابت به دلیل این تعرفه گذاری هشدار داده ایم.
  - معاونت تنظیم مقررات ارتباطات قول افزایش تعرفه بین استانی را داده است که امیدواریم این موضوع محقق شود البته قرار بود سال گذشته این امر اجرایی شود که تاکنون محقق نشده است.
  - برای ارتقا به نسل سوم موبایل یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده ایم.
  - سال گذشته درآمد همراه اول ۸ هزار و ۳۹۲ میلیارد تومان و سود این شرکت ۲ هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان بوده است.
   
 • سومین همایش دفاتر پیشخوان خدمات دولت، 22 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
  فلاح حقیقی، رئیس کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت، در نشست خبری این همایش گفت:
  - در این همایش قرار است از پنج طرح کلیدی در شبکه دفاتر پیشخوان خدمات دولت با حضور مسئولان عالی‌رتبه، اعم از رئیس جمهور، وزرا و استانداران رونمایی شود.
  - این طرح ها در زمینه وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، سازمان ثبت احوال و طرح‌های زیرساختی با مشارکت وزارت ارتباطات است.
  - طرحی نیز در زمینه کاهش مصرف کاغذ در کشور و مدیریت مکاتبات داریم که به‌نوعی یک اتوماسیون خاص است.
  - تاکنون 740 خدمت در معاونت توسعه احصا شده که قابل واگذاری به دفاتر است، و اکنون 350 خدمت ـ دستگاه در حال ارائه است.
  - دفاتر پیشخوان، 70 هزار شغل ایجاد کرده‌اند و 12 هزار میلیارد تومان از سرمایه‌های ملی در این زمینه صرف شده است.
  - به دفاتر نباید به‌عنوان دوره گذار نگاه کرد و باید در برنامه ششم توسعه جایگاهی مشخص به آن اختصاص داده شود تا سرمایه‌گذاری‌ها دچار خسارت نشود.
   
 • رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت:
  - "ایمیل دانش‌آموزی"، سال گذشته در پایه هفتم و هشتم متوسطه شروع شد و فکر می‌کنم تا سقف یک میلیون ایمیل دانش‌آموزی در سال‌های آینده قابل توسعه باشد. در آن پایه در درس کار و فناوری، درسی تحت عنوان آموزش ایمیل داریم و برای اینکه دانش‌آموزان در یک محیط امن با ایجاد ارتباط آشنا شوند، ایمیل دانش‌آموزی اختصاص دادیم.
   
 • وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، طی حکمی مهندس خسرو سلجوقی را به سمت رئیس کارگروه هماهنگی و اجرایی پنجمین جشنواره فاوا منصوب کرد.
  جشنواره پنجم با شعار "کسب وکارهای نو با خدمات الکترونیکی" در 27 اردیبهشت برگزار می شود.
  http://festfava.ir
   
 • پیرو تمدید مهلت ثبت نام شرکت در پنجمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات، و نامه جانشین دبیر شورای فناوری اطلاعات کشور، معاون توسعه مدیریت استاندار، طی نامه ای از همه دستگاه های اجرایی استان خواست تا در این رویداد ملی شرکت کنند.
   
 • مراسم روز جهانی "دختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات" را در کشور برگزار می‌شود.
  اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU)، روز 23 آوریل (سوم اردیبهشت ماه) را به عنوان روز جهانی دختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات نامگذاری کرده است.
  به گفته مدیر اجرایی مراسم روز جهانی دختران و ICT، در روز 8 اردیبهشت، مراسمی با شعار "توسعه دانش و تغییر نگرش" و با اهداف "ترغیب و ترویج دختران و زنان جوان به تحصیل در رشته‌های مهندسی IT " و " تربیت نیروی متخصص مورد نیاز جامعه در این حوزه" برگزار می‌شود.
پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir