244


برنامه دیدار میرمحمدی، استاندار یزد با واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، عصر چهارشنبه، دوم اردیبهشت انجام شد. برگزاری این نشست با هدف پیگیری توافق های سفر وزیر در نیمه بهمن ماه سال گذشته؛ به استان یزد بود. جهانگرد، معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران و براری، معاون حقوقی، دولت و مجلس نیز در این نشست حضور داشتند. همچنین، فداکار، مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری، و وزیری، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار را همراهی می‌کردند.   با فراخوان اول وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای شناسایی متقاضیان دریافت تسهیلات از محل "وام وجوه اداره شده"، بیش از 280 درخواست در حوزه های امنیت، محتوا، نرم افزار، شبکه و سخت افزار دریافت شده است. به گفته مدیر کل دفتر توسعه فناوری و صدور خدمات فن مهندسی این وزارتخانه، یکی از مدارک مهمی که باید از سوی شرکت ها ارایه شود، طرح کامل کسب و کار است که حداقل باید در برگیرنده موارد مهمی چون برآورد بازار، تحلیل رقبا، ارایه طرح فروش محصول، نحوه درآمدزایی، لیست همکاران و تجهیزات مورد نیاز و برآورد هزینه آنها و نیز مشخصات فنی دقیق دستاوردهای طرح باشد. اما نزدیک به 60% تقاضاهای رسیده، در ارایه طرح کسب و کار خود دچار مشکل هستند. همچنین برخی از شرکت ها، برای تامین ضمانت های لازم جهت دریافت تسهیلات به بانک مشکل دارند. حسین صمیمی گفت: فراخوان دوم جهت دریافت تسهیلات وام وجوه اداره شده حداکثر تا "اوایل خرداد ماه" سال جاری انجام می‌شود. وی افزود: برای استفاده حداکثری از ظرفیت های فنی-تخصصی موجود در استان‌ها و نیز تسهیل امور مربوط به شرکت های تخصصی مستقر در استان‌ها در حال تدارک ساز و کارهای لازم و تهیه دستورالعمل های مربوطه هستیم که پس از نهایی شدن، اطلاع رسانی خواهد شد.   نخستین نشست کارگروه استانی دفاتر پیشخوان دولت در سال ۹۴، روز سه شنبه، اول اردیبهشت ماه، برگزار شد.   مدیرعامل همراه اول، با اشاره به رونق اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی موبایل در کشور گفت: شبکه های اجتماعی خارجی بدون پرداخت عوارض در کشور فعال شده اند و این درحالی است که ما ۵۱ درصد عوارض پرداخت می کنیم. وی افزود: رگولاتوری در حال بررسی طرحی در جهت حمایت از تولید محصولات بومی در این حوزه است که براساس آن نرخ متفاوت برای اپلیکیشن های بومی و خارجی درنظر گرفته است. وی با تاکید براینکه تاثیر شبکه های اجتماعی بر ارسال پیامک در شب عید خود را نشان داد گفت: برای مثال ما با کاهش ۵ درصد پیامک و رقیب ما با کاهش ۵۰ درصدی تبادل پیامک در ایام عید مواجه شد که در این زمینه دولت باید برای تولید داخل تمهیداتی بیاندیشد.   سرپرست اداره کل نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت:  - فروش اینترنتی کتب درسی پیش دانشگاهی در راستای توسعه دولت الکترونیکی است. - امکان ثبت سفارش و پرداخت آنلاین توسط دانش‌آموز، مدرسه،‌ منطقه و اداره آموزش و پرورش فراهم است. - در بند 6 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، آمده است به منظور اصلاح فرآیند فروش و توزیع کتب درسی باید بسترهای مورد نیاز فراهم شود. همچنین معلمان نیز می‌توانند با مراجعه به وبگاه فروش اینترنتی کتب درسی، اقدام به خرید بسته‌های آموزشی و کتب مورد نیاز خود کنند
 • برنامه دیدار میرمحمدی، استاندار یزد با واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، عصر چهارشنبه، دوم اردیبهشت انجام شد.
  برگزاری این نشست با هدف پیگیری توافق های سفر وزیر در نیمه بهمن ماه سال گذشته؛ به استان یزد بود.
  جهانگرد، معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران و براری، معاون حقوقی، دولت و مجلس نیز در این نشست حضور داشتند.
  همچنین، فداکار، مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری، و وزیری، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار را همراهی می‌کردند.
   
 • با فراخوان اول وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای شناسایی متقاضیان دریافت تسهیلات از محل "وام وجوه اداره شده"، بیش از 280 درخواست در حوزه های امنیت، محتوا، نرم افزار، شبکه و سخت افزار دریافت شده است.
  به گفته مدیر کل دفتر توسعه فناوری و صدور خدمات فن مهندسی این وزارتخانه، یکی از مدارک مهمی که باید از سوی شرکت ها ارایه شود، طرح کامل کسب و کار است که حداقل باید در برگیرنده موارد مهمی چون برآورد بازار، تحلیل رقبا، ارایه طرح فروش محصول، نحوه درآمدزایی، لیست همکاران و تجهیزات مورد نیاز و برآورد هزینه آنها و نیز مشخصات فنی دقیق دستاوردهای طرح باشد.
  اما نزدیک به 60% تقاضاهای رسیده، در ارایه طرح کسب و کار خود دچار مشکل هستند.
  همچنین برخی از شرکت ها، برای تامین ضمانت های لازم جهت دریافت تسهیلات به بانک مشکل دارند.
  حسین صمیمی گفت: فراخوان دوم جهت دریافت تسهیلات وام وجوه اداره شده حداکثر تا "اوایل خرداد ماه" سال جاری انجام می‌شود.
  وی افزود: برای استفاده حداکثری از ظرفیت های فنی-تخصصی موجود در استان‌ها و نیز تسهیل امور مربوط به شرکت های تخصصی مستقر در استان‌ها در حال تدارک ساز و کارهای لازم و تهیه دستورالعمل های مربوطه هستیم که پس از نهایی شدن، اطلاع رسانی خواهد شد.
   
 • نخستین نشست کارگروه استانی دفاتر پیشخوان دولت در سال ۹۴، روز سه شنبه، اول اردیبهشت ماه، برگزار شد.
   
 • مدیرعامل همراه اول، با اشاره به رونق اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی موبایل در کشور گفت: شبکه های اجتماعی خارجی بدون پرداخت عوارض در کشور فعال شده اند و این درحالی است که ما ۵۱ درصد عوارض پرداخت می کنیم.
  وی افزود: رگولاتوری در حال بررسی طرحی در جهت حمایت از تولید محصولات بومی در این حوزه است که براساس آن نرخ متفاوت برای اپلیکیشن های بومی و خارجی درنظر گرفته است.
  وی با تاکید براینکه تاثیر شبکه های اجتماعی بر ارسال پیامک در شب عید خود را نشان داد گفت: برای مثال ما با کاهش ۵ درصد پیامک و رقیب ما با کاهش ۵۰ درصدی تبادل پیامک در ایام عید مواجه شد که در این زمینه دولت باید برای تولید داخل تمهیداتی بیاندیشد.
   
 • سرپرست اداره کل نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: 
  - فروش اینترنتی کتب درسی پیش دانشگاهی در راستای توسعه دولت الکترونیکی است.
  - امکان ثبت سفارش و پرداخت آنلاین توسط دانش‌آموز، مدرسه،‌ منطقه و اداره آموزش و پرورش فراهم است.
  - در بند 6 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، آمده است به منظور اصلاح فرآیند فروش و توزیع کتب درسی باید بسترهای مورد نیاز فراهم شود. همچنین معلمان نیز می‌توانند با مراجعه به وبگاه فروش اینترنتی کتب درسی، اقدام به خرید بسته‌های آموزشی و کتب مورد نیاز خود کنند
پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir