245


فراخوان صدور پروانه اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO)، بر روی وبگاه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات راديويي قرار گرفت. همه اشخاص حقوقي متقاضي دريافت پروانه مي‌توانند پس از مطالعه دقيق "اصول حاکم بر پروانه اپراتورهای مجازی تلفن همراه" مصوب کميسيون تنظیم مقررات ارتباطات (شماره 210)، از تاریخ 15 اردیبهشت تا 15 مرداد، اقدام نمایند. http://cra.ir اصول حاكم بر پروانه اپراتورهاي مجازي تلفن‌همراه (MVNO) و تعهدات اپراتورهاي تلفن‌همراه داراي شبكه براي ارائه خدمات به اپراتورهاي مجازي تلفن‌همراه، در كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات تصويب شد. اپراتور مجازي، اپراتوري است كه مجاز به اجاره يا خريد خدمات شبكه تلفن ‌همراه از اپراتور ميزبان، براساس قرارداد عمده‌فروشي بوده و با استفاده از نشان تجاري (برند) و مدل بازاريابي يا فروش خود، آن را به صورت خرده‌فروشي به مشتركين نهائي عرضه مي‌كند. دارندگان پروانه اپراتور مجازي تلفن‌همراه مي‌توانند هرگونه خدمات ارتباطي و انتقال داده از قبيل خدمات دسترسي به اينترنت، دسترسي به شبكه ملي اطلاعات و خدمات مبتني بر آن، خدمات شبكه‌هاي اختصاصي، خدمات صوتي، تصويري، متني و داده‌اي و انواع خدمات محتوائي و ارزش افزوده در شبكه‌هاي تلفن‌همراه را در چارچوب قوانين و مقررات كشور ارائه كنند. متقاضي دريافت پروانه، ابتدا، "موافقت اصولي راه اندازي شبكه مجازي تلفن همراه" دریافت می‌کند و يك سال فرصت دارد تا پس از عقد قرارداد با حداقل يكي از اپراتورهاي ميزبان، درخواست خود را براي دريافت پروانه ارايه كند. مجتمع جهانی IGCI به منظور هماهنگی، پشتیبانی و ظرفیت‌سازی برای پیشگیری و مقابله با جرایم سایبری، توسط پلیس اینترپل، در سنگاپور، آغاز به کار کرد. در مراسم افتتاح مجتمع جهانی IGCI، هادیانفر، رئیس پلیس فتا ناجا و رضوانی، رئیس پلیس اینترپل تهران، حضور داشتند. IGCI= Interpol Global Complex For Innovation http://www.interpol.int/About-INTERPOL/The-INTERPOL-Global-Complex-for-Innovation   شرکت آمریکایی تجارت الکترونیکی «آمازون» اجازه یافت برای تحویل کالا در آمریکا، استفاده از پهپاد (هواپیمای بدون سرنشین) را آزمایش کند. این پرنده، نباید بیشتر از ۴۰۰ پا پرواز کند و بیشتر از ۱۰۰ مایل در ساعت سرعت داشته باشد. اداره هوانوردی فدرال این مجوز را برای چند شرکت دیگر صادر کرده است. وب‌گاه آمازون ( amazon.com )، بخش بزرگی از کسب‌ وکار این شرکت بشمار می‌آید، که گروه گسترده ای از خدمات و کالاها، از راه آن ارایه می‌گردد.   مدیر فنی شرکت پست گفت: راه‌اندازی "صندوق پست هوشمند" پروژه‌ای است که تا سال 94 به صورت مطالعاتی در دستور کار خواهد بود و در سال آینده آن را برای استفاده‌های چند منظور توسعه می دهیم. به گفته وی، در این صندوق‌ها، هم می‌توان به شکل سنتی نامه انداخت و هم می‌توان با استفاده از آن‌ها به پرتال پست متصل شد و هم عملیات بانکی همچون پرداخت قبوض و انتقال وجه از کارت‌های عضو شبکه شتاب انجام داد. وی افزود: تا به حال هشت صندوق پست هوشمند در تهران و در کنار دفاتر پستی و یک دستگاه نیز جلوی وزارت ارتباطات نصب شده است.   مدیرعامل همراه اول می گوید: طرح ترابردپذیری شماره های موبایل و تغییر اپراتور بدون جابجایی شماره، از لحاظ زیرساختهای فنی و ایجاد مرکز ملی شماره گذاری با روش های اصولی، به نظر می رسد دو تا سه سال زمان ببرد. صدوقی، درآمد کل این شرکت در سال ۹۳ را ۸۶۰۰ میلیارد تومان دانست.
 • فراخوان صدور پروانه اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO)، بر روی وبگاه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات راديويي قرار گرفت.
  همه اشخاص حقوقي متقاضي دريافت پروانه مي‌توانند پس از مطالعه دقيق "اصول حاکم بر پروانه اپراتورهای مجازی تلفن همراه" مصوب کميسيون تنظیم مقررات ارتباطات (شماره 210)، از تاریخ 15 اردیبهشت تا 15 مرداد، اقدام نمایند.
  http://cra.ir
 • اصول حاكم بر پروانه اپراتورهاي مجازي تلفن‌همراه (MVNO) و تعهدات اپراتورهاي تلفن‌همراه داراي شبكه براي ارائه خدمات به اپراتورهاي مجازي تلفن‌همراه، در كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات تصويب شد.
  اپراتور مجازي، اپراتوري است كه مجاز به اجاره يا خريد خدمات شبكه تلفن ‌همراه از اپراتور ميزبان، براساس قرارداد عمده‌فروشي بوده و با استفاده از نشان تجاري (برند) و مدل بازاريابي يا فروش خود، آن را به صورت خرده‌فروشي به مشتركين نهائي عرضه مي‌كند.
  دارندگان پروانه اپراتور مجازي تلفن‌همراه مي‌توانند هرگونه خدمات ارتباطي و انتقال داده از قبيل خدمات دسترسي به اينترنت، دسترسي به شبكه ملي اطلاعات و خدمات مبتني بر آن، خدمات شبكه‌هاي اختصاصي، خدمات صوتي، تصويري، متني و داده‌اي و انواع خدمات محتوائي و ارزش افزوده در شبكه‌هاي تلفن‌همراه را در چارچوب قوانين و مقررات كشور ارائه كنند.
  متقاضي دريافت پروانه، ابتدا، "موافقت اصولي راه اندازي شبكه مجازي تلفن همراه" دریافت می‌کند و يك سال فرصت دارد تا پس از عقد قرارداد با حداقل يكي از اپراتورهاي ميزبان، درخواست خود را براي دريافت پروانه ارايه كند.
 • مجتمع جهانی IGCI به منظور هماهنگی، پشتیبانی و ظرفیت‌سازی برای پیشگیری و مقابله با جرایم سایبری، توسط پلیس اینترپل، در سنگاپور، آغاز به کار کرد.
  در مراسم افتتاح مجتمع جهانی IGCI، هادیانفر، رئیس پلیس فتا ناجا و رضوانی، رئیس پلیس اینترپل تهران، حضور داشتند.
  IGCI= Interpol Global Complex For Innovation
  http://www.interpol.int/About-INTERPOL/The-INTERPOL-Global-Complex-for-Innovation
   
 • شرکت آمریکایی تجارت الکترونیکی «آمازون» اجازه یافت برای تحویل کالا در آمریکا، استفاده از پهپاد (هواپیمای بدون سرنشین) را آزمایش کند. این پرنده، نباید بیشتر از ۴۰۰ پا پرواز کند و بیشتر از ۱۰۰ مایل در ساعت سرعت داشته باشد. اداره هوانوردی فدرال این مجوز را برای چند شرکت دیگر صادر کرده است.
  وب‌گاه آمازون (amazon.com)، بخش بزرگی از کسب‌ وکار این شرکت بشمار می‌آید، که گروه گسترده ای از خدمات و کالاها، از راه آن ارایه می‌گردد.
   
 • مدیر فنی شرکت پست گفت: راه‌اندازی "صندوق پست هوشمند" پروژه‌ای است که تا سال 94 به صورت مطالعاتی در دستور کار خواهد بود و در سال آینده آن را برای استفاده‌های چند منظور توسعه می دهیم.
  به گفته وی، در این صندوق‌ها، هم می‌توان به شکل سنتی نامه انداخت و هم می‌توان با استفاده از آن‌ها به پرتال پست متصل شد و هم عملیات بانکی همچون پرداخت قبوض و انتقال وجه از کارت‌های عضو شبکه شتاب انجام داد.
  وی افزود: تا به حال هشت صندوق پست هوشمند در تهران و در کنار دفاتر پستی و یک دستگاه نیز جلوی وزارت ارتباطات نصب شده است.
   
 • مدیرعامل همراه اول می گوید: طرح ترابردپذیری شماره های موبایل و تغییر اپراتور بدون جابجایی شماره، از لحاظ زیرساختهای فنی و ایجاد مرکز ملی شماره گذاری با روش های اصولی، به نظر می رسد دو تا سه سال زمان ببرد.
  صدوقی، درآمد کل این شرکت در سال ۹۳ را ۸۶۰۰ میلیارد تومان دانست.
پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir