246


دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور مصوبات بیست و دومین جلسه این شورا را درباره «راهکارهای توسعه صادرات نرم افزار» و «طرح جامع توسعه فضای مجازی سالم، مفید و ایمن» پس از استحضار مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای انجام اقدامات اجرایی و عملیاتی ابلاغ کرد. - در اجرای مصوبه راهکارهای توسعه صادرات نرم افزار، دولت مکلف شده تا برای تشویق تولید نرم افزار، تسهیل صادرات نرم افزار و خدمات مهندسی و رفع موانع و ارایه آموزش های لازم در این زمینه، اقدامات لازم را به عمل آورده و نتیجه آن را در هر شش ماه به شورای عالی فضای مجازی کشور گزارش دهد. - برپایه مصوبه «طرح جامع توسعه فضای مجازی سالم، مفید و ایمن»، مرکز ملی فضای مجازی مکلف شده است تا چارچوب اقدامات، ضوابط و معیارهای خدمات و محتوای این طرح را، طراحی و جهت تصویب به شورای عالی فضای مجازی کشور ارایه کند. همچنین، مرکز ملی فضای مجازی باید افزون بر به روزرسانی سالانه چارچوب، ضوابط و معیارهای خدمات و محتوای مربوط به آن، گزارش پیشرفت این مصوبه را به صورت مستمر به شورای عالی فضای مجازی ارایه دهد.   نشست هماهنگی کارشناسان نظام ارزیابی عملکرد سالانه دستگاه های اجرایی استان - سال ۹۳ (برنامه ۳۰ در ۵۰، جشنواره شهید رجایی)، امروز، شنبه، پنجم اردیبهشت، برگزار شد. محور "توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری" یکی از محورهای مهم در این ارزیابی است که شامل شاخص های زیر می شود: • اطلاع‌رسانی و ارائه فرم‌های مورد نیاز مردم برای انجام خدمات در بستر الکترونیکی • توسعه تعداد خدمات قابل ارائه در واحدهای خدمات الکترونیکی(دفاتر پیشخوان و ... ) • ایجاد، تکمیل و ارتقای پرتال‌های استانی و محلی(شهرستانی) با محوریت اطلاع‌رسانی الکترونیکی • مستندسازی و اصلاح فرآیندهایی که منجر به ارائه خدمات به مردم می‌شوند • اجرای برنامه‌های آموزش فناوری اطلاعات برای مدیران و کارکنان در سطح استان و همچنین کارشناسان واحدهای ذیربط در دستگاههای اجرایی • فرهنگسازی، آموزش، توانمندسازی و ترغیب مردم در استفاده از خدمات الکترونیکی در چند سال گذشته، کارشناسان دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری، در ارزیابی این محور، با دبیرخانه ارزیابی عملکرد همکاری می کنند.   طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی، از راه اندازی "خزانه داری الکترونیک" را از دیگر پروژه های این وزارتخانه برشمرد و گفت: با راه‌اندازی این سامانه، ارتباط آنلاین میان خزانه داری و همه دستگاه‌های ذیربط برقرار می‌شود. پروژه "یکپارچه سازی تبادل اطلاعات الکترونیک برای مرتبط کردن همه سامانه های اقتصادی کشور" از دیگر طرح هایی است که به گفته وزیر اقتصاد در دستور کار قرار گرفته است. وزیر اقتصاد گفت: تا امروز هیچ سامانه ای برای شناسایی بدهی های دولت وجود نداشته است اما ما تصمیم داریم با ایجاد سامانه ای بدهی های دولت را شناسایی و به صورت لحظه ای بتوانیم آنها را رصد کنیم. طیب نیا افزود: قرار است سامانه ای در دولت راه اندازی شود تا اطلاعات مودیان مالیاتی و فعالان عرصه صادرات و واردات را ثبت کند و به این ترتیب راه برای هرگونه فرار مالیاتی بسته شود.
 • دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور مصوبات بیست و دومین جلسه این شورا را درباره «راهکارهای توسعه صادرات نرم افزار» و «طرح جامع توسعه فضای مجازی سالم، مفید و ایمن» پس از استحضار مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای انجام اقدامات اجرایی و عملیاتی ابلاغ کرد.
  - در اجرای مصوبه راهکارهای توسعه صادرات نرم افزار، دولت مکلف شده تا برای تشویق تولید نرم افزار، تسهیل صادرات نرم افزار و خدمات مهندسی و رفع موانع و ارایه آموزش های لازم در این زمینه، اقدامات لازم را به عمل آورده و نتیجه آن را در هر شش ماه به شورای عالی فضای مجازی کشور گزارش دهد.
  - برپایه مصوبه «طرح جامع توسعه فضای مجازی سالم، مفید و ایمن»، مرکز ملی فضای مجازی مکلف شده است تا چارچوب اقدامات، ضوابط و معیارهای خدمات و محتوای این طرح را، طراحی و جهت تصویب به شورای عالی فضای مجازی کشور ارایه کند.
  همچنین، مرکز ملی فضای مجازی باید افزون بر به روزرسانی سالانه چارچوب، ضوابط و معیارهای خدمات و محتوای مربوط به آن، گزارش پیشرفت این مصوبه را به صورت مستمر به شورای عالی فضای مجازی ارایه دهد.
   
 • نشست هماهنگی کارشناسان نظام ارزیابی عملکرد سالانه دستگاه های اجرایی استان - سال ۹۳ (برنامه ۳۰ در ۵۰، جشنواره شهید رجایی)، امروز، شنبه، پنجم اردیبهشت، برگزار شد.
  محور "توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری" یکی از محورهای مهم در این ارزیابی است که شامل شاخص های زیر می شود:
  • اطلاع‌رسانی و ارائه فرم‌های مورد نیاز مردم برای انجام خدمات در بستر الکترونیکی
  • توسعه تعداد خدمات قابل ارائه در واحدهای خدمات الکترونیکی(دفاتر پیشخوان و ... )
  • ایجاد، تکمیل و ارتقای پرتال‌های استانی و محلی(شهرستانی) با محوریت اطلاع‌رسانی الکترونیکی
  • مستندسازی و اصلاح فرآیندهایی که منجر به ارائه خدمات به مردم می‌شوند
  • اجرای برنامه‌های آموزش فناوری اطلاعات برای مدیران و کارکنان در سطح استان و همچنین کارشناسان واحدهای ذیربط در دستگاههای اجرایی
  • فرهنگسازی، آموزش، توانمندسازی و ترغیب مردم در استفاده از خدمات الکترونیکی
  در چند سال گذشته، کارشناسان دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری، در ارزیابی این محور، با دبیرخانه ارزیابی عملکرد همکاری می کنند.
   
 • طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی، از راه اندازی "خزانه داری الکترونیک" را از دیگر پروژه های این وزارتخانه برشمرد و گفت: با راه‌اندازی این سامانه، ارتباط آنلاین میان خزانه داری و همه دستگاه‌های ذیربط برقرار می‌شود.
  پروژه "یکپارچه سازی تبادل اطلاعات الکترونیک برای مرتبط کردن همه سامانه های اقتصادی کشور" از دیگر طرح هایی است که به گفته وزیر اقتصاد در دستور کار قرار گرفته است.
  وزیر اقتصاد گفت: تا امروز هیچ سامانه ای برای شناسایی بدهی های دولت وجود نداشته است اما ما تصمیم داریم با ایجاد سامانه ای بدهی های دولت را شناسایی و به صورت لحظه ای بتوانیم آنها را رصد کنیم.
  طیب نیا افزود: قرار است سامانه ای در دولت راه اندازی شود تا اطلاعات مودیان مالیاتی و فعالان عرصه صادرات و واردات را ثبت کند و به این ترتیب راه برای هرگونه فرار مالیاتی بسته شود.




پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir