247


معاون تجاری مخابرات استان تهران از ارائه‌ اینترنت اعتباری (پیش پرداخت) برای شهروندان تهرانی ساکن در منازل استیجاری خبر داد.   عضو حقیقی شورایعالی فضای مجازی، حمایت از دیتاسنترهای داخلی و کاهش قیمت اینترنت برای مردم را از جمله مهمترین مزایای شبکه ملی اطلاعات برشمرد و گفت: شبکه ملی اطلاعات از نظر نوع کاربری کاملا شبیه اینترنت است و اجرای آن بهیچ وجه به معنی محدود کردن اینترنت خارجی نیست؛ بلکه ما باید هر دو سرویس را به مردم ارائه دهیم و خودشان انتخاب خواهند کرد. شاه میرزایی گفت: هم اکنون شرکت ارتباطات زیرساخت با ایجاد مرکز داده دولتی، سعی در جذب سرورهای شرکتها به سوی ساختمان خود دارد که این موضوع خلاف اصل ۴۴ قانون اساسی در راستای عدم افزایش تصدی گری دولتی است و باعث تضعیف دیتاسنترهای داخلی شده است.   در رتبه‌بندی اپراتورهای ارایه‌دهنده اینترنت پرسرعت (ADSL) در سه ماهه آخر سال ۹۳، شرکت آریا رسانه تدبیر (شاتل) رتبه اول، شرکت‌های پارس‌آنلاین و انتقال داده‌های آسیاتک به طور مشترک رتبه دوم و شرکت داده‌گستر عصر نوین (های‌وب) رتبه سوم را کسب کردند. غلامرضا داداش‌زاده گفت: رتبه‌بندی اپراتورهای ارایه‌دهنده ADSL براساس شاخص‌های ارزیابی شامل تعرفه، کیفیت، پشتیبانی، توافقنامه سطح خدمات SLA، شبکه فروش و تمرکز بر نظرسنجی از کاربران انجام شده است.  معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری افزود: همچنین در این ارزیابی شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات، رتبه چهارم، شرکت‌های مخابرات ایران و عصر انتقال داده‌ها به طور مشترک رتبه پنجم و شرکت‌های نداگستر صبا، داده‌پردازی فن‌آوا، انتقال داده‌های رهام داتک و لایزر به ترتیب رتبه‌های ششم تا نهم را کسب کردند.   پیش نویس سند سیاستی شبکه دولت که توسط مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد تدوین شده است جهت اظهار نظر کارشناسان، مدیران، اساتید و دانش پژوهان منتشر گردیده است.        shabake-dolat-sanad.pdf 2.7 Mb   معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از پیگیری برای تدوین دستورالعملی جدید در بخش اینترنت موبایل خبر داد که براساس آن اپراتورها ملزم خواهند شد مصرف دیتای آزاد و پایان بسته اینترنت مشترکان را اعلام کنند. بسیاری از کاربران و مشترکان موبایل از این موضوع اظهار نارضایتی کرده اند که به دلیل عدم اطلاع رسانی از سوی اپراتورها برای پایان بسته های تخفیفی اینترنت، دچار ضرر و زیان بسیاری شده اند وی گفت: تاکنون دستورالعمل الزامی برای اپراتورها در زمینه اعلام پایان مصرف بسته های اینترنتی نداشته ایم. به گفته عباسی شاهکوه، بیشترین اعتراضات مطرح شده از سوی مشترکان مربوط به دو اپراتور ایرانسل و رایتل در این زمینه بوده است.
 • معاون تجاری مخابرات استان تهران از ارائه‌ اینترنت اعتباری (پیش پرداخت) برای شهروندان تهرانی ساکن در منازل استیجاری خبر داد.
   
 • عضو حقیقی شورایعالی فضای مجازی، حمایت از دیتاسنترهای داخلی و کاهش قیمت اینترنت برای مردم را از جمله مهمترین مزایای شبکه ملی اطلاعات برشمرد و گفت: شبکه ملی اطلاعات از نظر نوع کاربری کاملا شبیه اینترنت است و اجرای آن بهیچ وجه به معنی محدود کردن اینترنت خارجی نیست؛ بلکه ما باید هر دو سرویس را به مردم ارائه دهیم و خودشان انتخاب خواهند کرد.
  شاه میرزایی گفت: هم اکنون شرکت ارتباطات زیرساخت با ایجاد مرکز داده دولتی، سعی در جذب سرورهای شرکتها به سوی ساختمان خود دارد که این موضوع خلاف اصل ۴۴ قانون اساسی در راستای عدم افزایش تصدی گری دولتی است و باعث تضعیف دیتاسنترهای داخلی شده است.
   
 • در رتبه‌بندی اپراتورهای ارایه‌دهنده اینترنت پرسرعت (ADSL) در سه ماهه آخر سال ۹۳، شرکت آریا رسانه تدبیر (شاتل) رتبه اول، شرکت‌های پارس‌آنلاین و انتقال داده‌های آسیاتک به طور مشترک رتبه دوم و شرکت داده‌گستر عصر نوین (های‌وب) رتبه سوم را کسب کردند.
  غلامرضا داداش‌زاده گفت: رتبه‌بندی اپراتورهای ارایه‌دهنده ADSL براساس شاخص‌های ارزیابی شامل تعرفه، کیفیت، پشتیبانی، توافقنامه سطح خدمات SLA، شبکه فروش و تمرکز بر نظرسنجی از کاربران انجام شده است.
   معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری افزود: همچنین در این ارزیابی شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات، رتبه چهارم، شرکت‌های مخابرات ایران و عصر انتقال داده‌ها به طور مشترک رتبه پنجم و شرکت‌های نداگستر صبا، داده‌پردازی فن‌آوا، انتقال داده‌های رهام داتک و لایزر به ترتیب رتبه‌های ششم تا نهم را کسب کردند.
   
 • پیش نویس سند سیاستی شبکه دولت که توسط مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد تدوین شده است جهت اظهار نظر کارشناسان، مدیران، اساتید و دانش پژوهان منتشر گردیده است.        shabake-dolat-sanad.pdf 2.7 Mb
   
 • معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از پیگیری برای تدوین دستورالعملی جدید در بخش اینترنت موبایل خبر داد که براساس آن اپراتورها ملزم خواهند شد مصرف دیتای آزاد و پایان بسته اینترنت مشترکان را اعلام کنند.
  بسیاری از کاربران و مشترکان موبایل از این موضوع اظهار نارضایتی کرده اند که به دلیل عدم اطلاع رسانی از سوی اپراتورها برای پایان بسته های تخفیفی اینترنت، دچار ضرر و زیان بسیاری شده اند
  وی گفت: تاکنون دستورالعمل الزامی برای اپراتورها در زمینه اعلام پایان مصرف بسته های اینترنتی نداشته ایم.
  به گفته عباسی شاهکوه، بیشترین اعتراضات مطرح شده از سوی مشترکان مربوط به دو اپراتور ایرانسل و رایتل در این زمینه بوده است.




پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir