248


پلیس راهنمایی و رانندگی، استعلام نمره منفی رانندگان را با دو روش مراجعه به پورتال اینترنتی ( rahvar120.ir ) و سامانه پیامکی (1101202020) و براساس "شماره گواهینامه" فراهم کرده است. گویا، این سامانه آفلاین است و اطلاعات آن به صورت هفتگی به روز رسانی می‌شود. http://estelam.rahvar120.ir/?siteid=1&pageid=395 - استعلام تخلفات رانندگی http://estelam.rahvar120.ir/?siteid=1&pageid=2540   طبق پیش بینی و برنامه ریزی صورت گرفته در راستای منابع سرمایه گذاری بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در سال ۹۴، طرح‌های "درگاه واحد دولت الکترونیک"، "تدوین طرح جامع فناوری اطلاعات کشور"، "تامین تجهیزات و ماشین آلات وزارت ارتباطات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و سازمان و پژوهشگاه فضایی ایران"، "تدوین راهکارهای آزادسازی و خصوصی سازی و توسعه ارتباطات رادیویی" و "توسعه فناوری در عملیات پستی" و نیز "بهنگام سازی کدپستی ۱۰ رقمی" از جمله طرح هایی است که به عنوان تملک دارایی های سرمایه ای از محل منابع عمومی برای سال ۹۴ درنظر گرفته شده است. همچنین پیش بینی می شود از این منابع بخش، نزدیک به ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات، ۲ میلیارد تومان به کاربردهای این شبکه و ۵ میلیارد تومان به مدیریت یکپارچه شبکه ملی اطلاعات اختصاص یابد. برآورد شده است که بخش دولتی ۴۳۰۰ میلیارد تومان و بخش غیردولتی نیز ۸ هزار میلیارد تومان - در مجموع بیش از ۱۲هزار میلیارد تومان - در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور سرمایه گذاری کنند.   عمیدیان، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از مهیا شدن شرایط واگذاری "سیم کارت کودک" (جوانان و نوجوانان زیر ۱۸ سال) با رعایت اصول فرهنگی خبر داد و گفت: اپراتورها در حال فراهم کردن زمینه های واگذاری سیم کارت هستند و هم اکنون، اپراتور سوم با فراهم کردن شرایط مندرج در مصوبه کمیسیون، در حال واگذاری این سیم کارتها به متقاضیان است و سازمان هم بر روند موضوع نظارت دقیق دارد   رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: با همکاری شرکت چاپخانه دولتی ایران صدور کارت هوشمند ملی در داخل کشور انجام می‌شود و در ۶ ماهه دوم امسال فراخوان ارائه کارت هوشمند ملی صادر خواهد شد. وی افزود: ارایه کارت هوشمند ملی تکلیف قانونی برنامه پنجم توسعه کشور بوده است و برای ارایه و صدور کارت هوشمند ملی زیرساخت‌های لازم را مهیا کرده‌ایم. به گفته ناظمی اردکانی، پیش از این، و در سه مرحله، حدود 4.5 میلیون کارت هوشمند از خارج وارد شده است. رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است تا سال آینده نیز 30 میلیون کارت هوشمند ملی تولید شود و تا پایان سال 95 بیش از 50 میلیون نفر از هموطنان دارای کارت هوشمند ملی باشند. ناظمی گفت: هزینه صدورت کارت هوشمند ملی برای هموطنان، 17 هزار و 200 تومان است
 • پلیس راهنمایی و رانندگی، استعلام نمره منفی رانندگان را با دو روش مراجعه به پورتال اینترنتی (rahvar120.ir) و سامانه پیامکی (1101202020) و براساس "شماره گواهینامه" فراهم کرده است.
  گویا، این سامانه آفلاین است و اطلاعات آن به صورت هفتگی به روز رسانی می‌شود.
  http://estelam.rahvar120.ir/?siteid=1&pageid=395
  - استعلام تخلفات رانندگی
  http://estelam.rahvar120.ir/?siteid=1&pageid=2540
   
 • طبق پیش بینی و برنامه ریزی صورت گرفته در راستای منابع سرمایه گذاری بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در سال ۹۴، طرح‌های "درگاه واحد دولت الکترونیک"، "تدوین طرح جامع فناوری اطلاعات کشور"، "تامین تجهیزات و ماشین آلات وزارت ارتباطات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و سازمان و پژوهشگاه فضایی ایران"، "تدوین راهکارهای آزادسازی و خصوصی سازی و توسعه ارتباطات رادیویی" و "توسعه فناوری در عملیات پستی" و نیز "بهنگام سازی کدپستی ۱۰ رقمی" از جمله طرح هایی است که به عنوان تملک دارایی های سرمایه ای از محل منابع عمومی برای سال ۹۴ درنظر گرفته شده است.
  همچنین پیش بینی می شود از این منابع بخش، نزدیک به ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات، ۲ میلیارد تومان به کاربردهای این شبکه و ۵ میلیارد تومان به مدیریت یکپارچه شبکه ملی اطلاعات اختصاص یابد.
  برآورد شده است که بخش دولتی ۴۳۰۰ میلیارد تومان و بخش غیردولتی نیز ۸ هزار میلیارد تومان - در مجموع بیش از ۱۲هزار میلیارد تومان - در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور سرمایه گذاری کنند.
   
 • عمیدیان، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از مهیا شدن شرایط واگذاری "سیم کارت کودک" (جوانان و نوجوانان زیر ۱۸ سال) با رعایت اصول فرهنگی خبر داد و گفت: اپراتورها در حال فراهم کردن زمینه های واگذاری سیم کارت هستند و هم اکنون، اپراتور سوم با فراهم کردن شرایط مندرج در مصوبه کمیسیون، در حال واگذاری این سیم کارتها به متقاضیان است و سازمان هم بر روند موضوع نظارت دقیق دارد
   
 • رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: با همکاری شرکت چاپخانه دولتی ایران صدور کارت هوشمند ملی در داخل کشور انجام می‌شود و در ۶ ماهه دوم امسال فراخوان ارائه کارت هوشمند ملی صادر خواهد شد.
  وی افزود: ارایه کارت هوشمند ملی تکلیف قانونی برنامه پنجم توسعه کشور بوده است و برای ارایه و صدور کارت هوشمند ملی زیرساخت‌های لازم را مهیا کرده‌ایم.
  به گفته ناظمی اردکانی، پیش از این، و در سه مرحله، حدود 4.5 میلیون کارت هوشمند از خارج وارد شده است.
  رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است تا سال آینده نیز 30 میلیون کارت هوشمند ملی تولید شود و تا پایان سال 95 بیش از 50 میلیون نفر از هموطنان دارای کارت هوشمند ملی باشند.
  ناظمی گفت: هزینه صدورت کارت هوشمند ملی برای هموطنان، 17 هزار و 200 تومان است
پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir