252


مدیر بخش نشر دیجیتال بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب گفت: امسال حدود ۱۲۰ شرکت ناشر دیجیتال، با ۱۰ هزار عنوان محصول در این نمایشگاه حضور دارند. بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن، گفتگو با جهان» از تاریخ ۱۶ تا ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.   هم اکنون، فهرست بازی‌های بررسی شده از سوی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، شامل 2656 بازی است که وضعیت آنها بصورت "تایید شده/ مشروط / ممنوع"، پلتفرم و رده سنی آنها مشخص شده است. همچنین، 15 شرکت، مجاز به کار در این زمینه هستند. www.ebazi.org   وزیر ارتباطات درباره پیشنهاد افزایش تعرفه تلفن ثابت گفت: تصمیم امسال دولت برای افزایش تعرفه خدمات دستگاه‌های اجرایی بر این است که این تغییرات در دولت و با هماهنگی دولت انجام شود و مشابه این کار هفته جاری برای تعرفه پزشکان انجام شد. وی گفت: طبق سیاست دولت اگر قصد بر افزایش تعرفه تلفن باشد، باید توجیه کاملی داشته باشد و حداکثر افزایش باید متناسب با تورم ۱۵ درصدی باشد. بر این اساس پیشنهاد شرکت مخابرات ایران برای افزایش نرخ مکالمات با رعایت این موضوع بررسی خواهد شد.   سلجوقی، عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران، گفت: در حال حاضر 5 ماموریت سازمان - شامل "راه اندازی شبکه ملی اطلاعات امن"، "توسعه دولت الکترونیکی"، "تولید محتوای الکترونیکی به زبان فارسی"، "کارآفرینی و اشتغال" و توسعه ICT در مناطق محروم" - ایجاب می کند شاهد فعالیت و مشارکت بیشتر بانوان در حوزه فاوا باشیم.   رییس سازمان تعزیرات حکومتی از اجرایی شدن برنامه "قضات الکترونیک" در دو بخش نرم افزار و یکپارچه سازی خبر داد. معاون وزیر دادگستری گفت: برنامه قضات الکترونیک در بخش نرم افزار، طی سه ماه و در بخش یکپارچه سازی، ظرف شش ماه آینده اجرایی می‌شود و به همین منظور همه مدیران باید به مهارت های هفتگانه ICDL مسلط باشند.   رییس کانون سردفتران و دفتریاران از انتخاب شش دفتر اسناد رسمی به عنوان پایلوت "ارائه خدمات الکترونیکی مالیاتی" خبر داد. دشتی اردکانی با اشاره به اجرایی شدن یک دفتر پایلوت در تهران به منظور ارائه انجام خدمات امور مالیاتی الکترونیکی، اضافه کرد: با بررسی ها و رفع موانع و معایب طرح، درصدد انتخاب و تجهیز شش دفتر اسناد رسمی دیگر هستیم و با توجه به آیین نامه ای که توسط رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ابلاغ می شود، روند اجرایی این طرح در کشور را آغاز خواهیم کرد.   دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: با ارسال نامه‌ای، مصوبات این شورا درباره حمایت از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌ رسان‌های داخلی را به وزارت ارتباطات و دیگر دستگاه‌های مرتبط اعلام کردیم و خواستار حمایت جدی از این شبکه‌ها شدیم. وی افزود: بخشی از طرح فضای مجازی سالم و مفید که در شورای عالی فضای مجازی کشور تصویب شده است نیز به همین موضوع اختصاص دارد. انتظاری گفت: باید ضابطه‌ای برای فعالیت پیام‌رسان‌های خارجی تعریف شده و آنها برای فعالیت در کشور، درخواست مجوز بدهند. همچنین میزبانی (هاست) آنها باید در داخل کشور باشد تا این اطلاعات در اختیار کشور خودمان بوده و نظام بتواند پاسخگوی مردم باشد.
 • مدیر بخش نشر دیجیتال بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب گفت: امسال حدود ۱۲۰ شرکت ناشر دیجیتال، با ۱۰ هزار عنوان محصول در این نمایشگاه حضور دارند.
  بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن، گفتگو با جهان» از تاریخ ۱۶ تا ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
   
 • هم اکنون، فهرست بازی‌های بررسی شده از سوی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، شامل 2656 بازی است که وضعیت آنها بصورت "تایید شده/ مشروط / ممنوع"، پلتفرم و رده سنی آنها مشخص شده است.
  همچنین، 15 شرکت، مجاز به کار در این زمینه هستند.
  www.ebazi.org
   
 • وزیر ارتباطات درباره پیشنهاد افزایش تعرفه تلفن ثابت گفت: تصمیم امسال دولت برای افزایش تعرفه خدمات دستگاه‌های اجرایی بر این است که این تغییرات در دولت و با هماهنگی دولت انجام شود و مشابه این کار هفته جاری برای تعرفه پزشکان انجام شد.
  وی گفت: طبق سیاست دولت اگر قصد بر افزایش تعرفه تلفن باشد، باید توجیه کاملی داشته باشد و حداکثر افزایش باید متناسب با تورم ۱۵ درصدی باشد. بر این اساس پیشنهاد شرکت مخابرات ایران برای افزایش نرخ مکالمات با رعایت این موضوع بررسی خواهد شد.
   
 • سلجوقی، عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران، گفت: در حال حاضر 5 ماموریت سازمان - شامل "راه اندازی شبکه ملی اطلاعات امن"، "توسعه دولت الکترونیکی"، "تولید محتوای الکترونیکی به زبان فارسی"، "کارآفرینی و اشتغال" و توسعه ICT در مناطق محروم" - ایجاب می کند شاهد فعالیت و مشارکت بیشتر بانوان در حوزه فاوا باشیم.
   
 • رییس سازمان تعزیرات حکومتی از اجرایی شدن برنامه "قضات الکترونیک" در دو بخش نرم افزار و یکپارچه سازی خبر داد.
  معاون وزیر دادگستری گفت: برنامه قضات الکترونیک در بخش نرم افزار، طی سه ماه و در بخش یکپارچه سازی، ظرف شش ماه آینده اجرایی می‌شود و به همین منظور همه مدیران باید به مهارت های هفتگانه ICDL مسلط باشند.
   
 • رییس کانون سردفتران و دفتریاران از انتخاب شش دفتر اسناد رسمی به عنوان پایلوت "ارائه خدمات الکترونیکی مالیاتی" خبر داد.
  دشتی اردکانی با اشاره به اجرایی شدن یک دفتر پایلوت در تهران به منظور ارائه انجام خدمات امور مالیاتی الکترونیکی، اضافه کرد: با بررسی ها و رفع موانع و معایب طرح، درصدد انتخاب و تجهیز شش دفتر اسناد رسمی دیگر هستیم و با توجه به آیین نامه ای که توسط رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ابلاغ می شود، روند اجرایی این طرح در کشور را آغاز خواهیم کرد.
   
 • دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: با ارسال نامه‌ای، مصوبات این شورا درباره حمایت از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌ رسان‌های داخلی را به وزارت ارتباطات و دیگر دستگاه‌های مرتبط اعلام کردیم و خواستار حمایت جدی از این شبکه‌ها شدیم.
  وی افزود: بخشی از طرح فضای مجازی سالم و مفید که در شورای عالی فضای مجازی کشور تصویب شده است نیز به همین موضوع اختصاص دارد.
  انتظاری گفت: باید ضابطه‌ای برای فعالیت پیام‌رسان‌های خارجی تعریف شده و آنها برای فعالیت در کشور، درخواست مجوز بدهند. همچنین میزبانی (هاست) آنها باید در داخل کشور باشد تا این اطلاعات در اختیار کشور خودمان بوده و نظام بتواند پاسخگوی مردم باشد.
پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir