254


رییس مرکز نیروی انسانی وفناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال گذشته "تبلت دانش‌آموزی" را به صورت پایلوت در شهر تهران اجرا کرده و نتیجه خوبی گرفتیم و به همین دلیل در سال تحصیلی آینده، این طرح به صورت پایلوت در همه استان‌های کشور اجرا می‌شود. وی افزود: در این طرح، در مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم در هر استان، یک مدرسه و در هر مدرسه، یک کلاس درس، به تبلت دانش‌آموزی مجهز می شوند. همچنین از مدیران مدرسه نیز خواسته‌ایم با استفاده از ظرفیت‌هایی که در اختیار دارند، یک کلاس دیگر را نیز به تبلت مجهز کنند. نظری تاکید کرد: هنوز در مورد این که این تبلت‌ها چه سایز و مارک و استانداردی داشته باشند تصمیمی نگرفته‌ایم. البته قطعا اولویت ما حمایت از تولید داخل است - به شرط این که استانداردهای مورد نظر را داشته باشند.   معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از آغاز طرح قطع ارتباط صاحبان بیش از ۱۰ سیم کارت خبر داد و گفت: هم اکنون ۱۰ هزار مشترک همراه اول و ۵ هزار مشترک ایرانسل مالک بیش از ۱۰ سیم کارت هستند. این مشترکان باید با مراجعه به دفاتر امور مشترکان، برای انتخاب تنها ۱۰ سیم کارت برای ثبت مالکیت اقدام کنند.   مراسم افتتاحیه هشتمین نمایشگاه تلفن همراه و لوازم جانبی «موبایلکس»، روز یکشنبه با حضور برخی مقامات وزارت ارتباطات و وزارت صنعت و اتحادیه، در بازار موبایل ایران ( شماره 2) واقع در تهران، بزرگراه آیت الله سعیدی، یافت آباد شرقی - برگزار شود.   یک بررسی نشان می دهد که بیشترین حملات مبدایی هکرهای جهان در سال گذشته میلادی در ۱۰ کشور مختلف بوده است که "چین و آمریکا" در بالای این فهرست قرار دارند. پس از چین و آمریکا، کشورهای تایوان، هند، روسیه، اندونزی، برزیل، کره جنوبی، ترکیه و ونزوئلا شاهد بیشترین اقدامات هکرها از این مبدا بوده است.   پنجمین دوره مسابقه‌ی بین‌المللی امنیت سایبری ASIS http://asis-ctf.ir/home مسابقات مقدماتی سال ۱۳۹۴ از ۱۹ اردی‌بهشت ماه الی ۲۱ اردی‌بهشت از ساعت ۱۰ صبح به مدت ۴۸ ساعت به صورت برخط (آنلاین) برگزار می‌شود. شرکت در این مسابقه برای عموم علاقه‌مندان و فعالان حوزه‌ی امنیت فناوری‌ اطلاعات و ارتباطات آزاد است.
 • رییس مرکز نیروی انسانی وفناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال گذشته "تبلت دانش‌آموزی" را به صورت پایلوت در شهر تهران اجرا کرده و نتیجه خوبی گرفتیم و به همین دلیل در سال تحصیلی آینده، این طرح به صورت پایلوت در همه استان‌های کشور اجرا می‌شود.
  وی افزود: در این طرح، در مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم در هر استان، یک مدرسه و در هر مدرسه، یک کلاس درس، به تبلت دانش‌آموزی مجهز می شوند. همچنین از مدیران مدرسه نیز خواسته‌ایم با استفاده از ظرفیت‌هایی که در اختیار دارند، یک کلاس دیگر را نیز به تبلت مجهز کنند.
  نظری تاکید کرد: هنوز در مورد این که این تبلت‌ها چه سایز و مارک و استانداردی داشته باشند تصمیمی نگرفته‌ایم. البته قطعا اولویت ما حمایت از تولید داخل است - به شرط این که استانداردهای مورد نظر را داشته باشند.
   
 • معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از آغاز طرح قطع ارتباط صاحبان بیش از ۱۰ سیم کارت خبر داد و گفت: هم اکنون ۱۰ هزار مشترک همراه اول و ۵ هزار مشترک ایرانسل مالک بیش از ۱۰ سیم کارت هستند. این مشترکان باید با مراجعه به دفاتر امور مشترکان، برای انتخاب تنها ۱۰ سیم کارت برای ثبت مالکیت اقدام کنند.
   
 • مراسم افتتاحیه هشتمین نمایشگاه تلفن همراه و لوازم جانبی «موبایلکس»، روز یکشنبه با حضور برخی مقامات وزارت ارتباطات و وزارت صنعت و اتحادیه، در بازار موبایل ایران ( شماره 2) واقع در تهران، بزرگراه آیت الله سعیدی، یافت آباد شرقی - برگزار شود.
   
 • یک بررسی نشان می دهد که بیشترین حملات مبدایی هکرهای جهان در سال گذشته میلادی در ۱۰ کشور مختلف بوده است که "چین و آمریکا" در بالای این فهرست قرار دارند.
  پس از چین و آمریکا، کشورهای تایوان، هند، روسیه، اندونزی، برزیل، کره جنوبی، ترکیه و ونزوئلا شاهد بیشترین اقدامات هکرها از این مبدا بوده است.
   
 • پنجمین دوره مسابقه‌ی بین‌المللی امنیت سایبری ASIS
  http://asis-ctf.ir/home
  مسابقات مقدماتی سال ۱۳۹۴ از ۱۹ اردی‌بهشت ماه الی ۲۱ اردی‌بهشت از ساعت ۱۰ صبح به مدت ۴۸ ساعت به صورت برخط (آنلاین) برگزار می‌شود.
  شرکت در این مسابقه برای عموم علاقه‌مندان و فعالان حوزه‌ی امنیت فناوری‌ اطلاعات و ارتباطات آزاد است.

پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir