267


معاون شرکت مخابرات ایران از درآمد ۱۲ هزار میلیارد تومانی این شرکت در سال ۹۳ خبر داد و گفت: سهم دولت از این مقدار ، ۴۹۰۰ میلیارد تومان بود. وی از دایر شدن ۹۵۱ هزار خط تلفن ثابت، ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار خط موبایل و یک‌میلیون و ۳۱۰ هزار خط اینترنت پرسرعت در سال ۹۳ خبر داد. به گفته حاج‌حسین‌خانی، درصد تحقق عملکرد مخابرات در بخش تلفن ثابت و موبایل تقریبا به صددرصد نزدیک است اما در بخش پورت اینترنت پرسرعت، تحقق، ۴۳ درصد بوده است.   برپایه تحقیق یک مرکز تحقیقات امنیت، در سال 2014، حدود ۷۶ درصد از سازمان ها (شرکت ها)، "نشت اطلاعات" را تجربه کرده اند که تاثیر این نشت بر روی سازمان ها شامل از دست دادن بالقوه سود است. در این تحقیق آمده است که به خطر افتادن "رمز عبور" به عنوان یک خطر اصلی شناسایی شده است.   پیش نویس پیوست فرهنگی پروانه اپراتورهای موبایل باند پهن، در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) تهیه شده است. تهيه پيوست فرهنگي براي فناوري باند پهن، در راستاي توسعه و تعالي فرهنگ كشور، استفاده از فرصت ها و امكانات ناشي از اين فناوري و كاهش تهديدات و مخاطرات ناشي از آن براي فرهنگ اين سرزمين است. به استناد ماده 2 قانون برنامه پنج ساله، برای هر طرح مهم و جدید باید پیوست فرهنگی تهیه شود.   ارت هوشمند چند منظوره دانشجویی که با همکاری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با باشگاه مخاطبان رسا و بانک سرمایه، طراحی و تهیه شده است به عنوان پایلوت در دانشگاه خواجه نصیر به اجرا درآمد و قرار است در دیگر دانشگاه‌های کشور تسری یابد. دارندگان این کارت هوشمند دانشجویی می توانند از خدمات مترو، اتوبوس های تندروی درون شهری، برخی از سینماها و مراکز فرهنگی طرف قرارداد دانشگاه و باشگاه مخاطبان رسا با تخفیف استفاده کنند. صدور کارت هوشمند چند منظوره دانشجویی برای نخستین بار در نظام آموزش عالی کشور و در راستای هوشمند سازی نظام پول، اداری و دانشگاهی کشور صورت گرفته است.   مدیرعامل رایتل گفت: میزان فروش سیم کارت های رایتل، تا آخر فروردین ماه سال جاری به ۵ میلیون و ۶۷۵ هزار سیمکارت رسیده است و در حال حاضر 3 میلیون 750 هزار مشترک فعال دارد. به گفته وی، در حال حاضر 80 درصد مشترکان رایتل از دیتا استفاده می‌کنند و از نظر مصرف دیتا به تعداد مصرف، رایتل با 2 میلیون و 500 هزار مشترک دیتا، پرمصرف ترین مشترکان اینترنت را دارد. صدری افزود: از آنجایی که بیشتر مشترکان رایتل از دیتا استفاده می کنند، تلاش خود را روی دیتا و سرویس های ارزش افزوده متمرکز کرده ایم که در نتیجه آن سال گذشته، حدود 32 پرتال در حوزه های مختلف از جمله آموزش و تحقیقات راه اندازی شده و 90 درصد این سرویس ها از ترافیک داخلی استفاده می کنند.   اجرای برنامه آموزش فناوری اطلاعات به کارکنان دولت در سه سطح مدیران ارشد، مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات و عموم کارکنان، با راه اندازی سامانه آموزش فناوری اطلاعات کارکنان دولت در تاریخ 20/2/94 آغاز شد. http://mdhc2.iranlms.ir
 • معاون شرکت مخابرات ایران از درآمد ۱۲ هزار میلیارد تومانی این شرکت در سال ۹۳ خبر داد و گفت: سهم دولت از این مقدار ، ۴۹۰۰ میلیارد تومان بود.
  وی از دایر شدن ۹۵۱ هزار خط تلفن ثابت، ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار خط موبایل و یک‌میلیون و ۳۱۰ هزار خط اینترنت پرسرعت در سال ۹۳ خبر داد.
  به گفته حاج‌حسین‌خانی، درصد تحقق عملکرد مخابرات در بخش تلفن ثابت و موبایل تقریبا به صددرصد نزدیک است اما در بخش پورت اینترنت پرسرعت، تحقق، ۴۳ درصد بوده است.
   
 • برپایه تحقیق یک مرکز تحقیقات امنیت، در سال 2014، حدود ۷۶ درصد از سازمان ها (شرکت ها)، "نشت اطلاعات" را تجربه کرده اند که تاثیر این نشت بر روی سازمان ها شامل از دست دادن بالقوه سود است.
  در این تحقیق آمده است که به خطر افتادن "رمز عبور" به عنوان یک خطر اصلی شناسایی شده است.
   
 • پیش نویس پیوست فرهنگی پروانه اپراتورهای موبایل باند پهن، در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) تهیه شده است.
  تهيه پيوست فرهنگي براي فناوري باند پهن، در راستاي توسعه و تعالي فرهنگ كشور، استفاده از فرصت ها و امكانات ناشي از اين فناوري و كاهش تهديدات و مخاطرات ناشي از آن براي فرهنگ اين سرزمين است.
  به استناد ماده 2 قانون برنامه پنج ساله، برای هر طرح مهم و جدید باید پیوست فرهنگی تهیه شود.
   
 • ارت هوشمند چند منظوره دانشجویی که با همکاری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با باشگاه مخاطبان رسا و بانک سرمایه، طراحی و تهیه شده است به عنوان پایلوت در دانشگاه خواجه نصیر به اجرا درآمد و قرار است در دیگر دانشگاه‌های کشور تسری یابد.
  دارندگان این کارت هوشمند دانشجویی می توانند از خدمات مترو، اتوبوس های تندروی درون شهری، برخی از سینماها و مراکز فرهنگی طرف قرارداد دانشگاه و باشگاه مخاطبان رسا با تخفیف استفاده کنند.
  صدور کارت هوشمند چند منظوره دانشجویی برای نخستین بار در نظام آموزش عالی کشور و در راستای هوشمند سازی نظام پول، اداری و دانشگاهی کشور صورت گرفته است.
   
 • مدیرعامل رایتل گفت: میزان فروش سیم کارت های رایتل، تا آخر فروردین ماه سال جاری به ۵ میلیون و ۶۷۵ هزار سیمکارت رسیده است و در حال حاضر 3 میلیون 750 هزار مشترک فعال دارد.
  به گفته وی، در حال حاضر 80 درصد مشترکان رایتل از دیتا استفاده می‌کنند و از نظر مصرف دیتا به تعداد مصرف، رایتل با 2 میلیون و 500 هزار مشترک دیتا، پرمصرف ترین مشترکان اینترنت را دارد.
  صدری افزود: از آنجایی که بیشتر مشترکان رایتل از دیتا استفاده می کنند، تلاش خود را روی دیتا و سرویس های ارزش افزوده متمرکز کرده ایم که در نتیجه آن سال گذشته، حدود 32 پرتال در حوزه های مختلف از جمله آموزش و تحقیقات راه اندازی شده و 90 درصد این سرویس ها از ترافیک داخلی استفاده می کنند.
   
 • اجرای برنامه آموزش فناوری اطلاعات به کارکنان دولت در سه سطح مدیران ارشد، مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات و عموم کارکنان، با راه اندازی سامانه آموزش فناوری اطلاعات کارکنان دولت در تاریخ 20/2/94 آغاز شد.
  http://mdhc2.iranlms.ir
پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir