286


یکصد و بیست و نهمین (۱۲۹) نشست کمیته اجرایی امنیت اطلاعات استانداری، روز دوشنبه، ۱۱ خرداد ۹۴ برگزار شد.   نخستین نشست کمیته اجرایی دفاتر پیشخوان دولت در سال ۹۴، روز سه شنبه، ۱۲ خرداد، برگزار شد. در این نشست، نمایندگانی از ارتباطات و فناوری اطلاعات، ثبت احوال، پست، مخابرات، توزیع برق، آب و فاضلاب، پست بانک و انجمن صنفی دفاتر پیشخوان استان دعوت شده بودند.    پس از آغاز عملیات اجرایی شبکه دسترسی اپراتور فیبر نوری (FTTX) ایرانیان نت در کرج (از ۱۸ اردیبهشت)، عملیات اجرایی شبکه‌سازی این اپراتور در تهران، از روز یکشنبه، ۱۱ خرداد، از نمایشگاه بین‌المللی آغاز شد. قرار است شبکه اپراتور فیبر نوری ایرانیان نت تا سال 95 در 7 شهر بزرگ اجرا شود و دسترسی به سرعت انتقال 20 مگابیت بر ثانیه را برای کاربران مهیا کند. ایجاد حدود 500 هزار پورت دسترسی برای کاربران سازمانی در اولویت است.   دستورالعمل نحوه تشخیص صلاحیت مؤسسات مجری آموزش و مدرسان دوره‌های آموزشی کارکنان دولت در حوزه فناوری اطلاعات (بخشنامه شماره 19138 مورخ 16/2/1394 سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور) bakhshname-38.pdf 47 Kb   اجرای برنامه آموزش فناوری اطلاعات به کارکنان دولت در سه سطح مدیران ارشد، مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات و عموم کارکنان، با راه اندازی سامانه آموزش فناوری اطلاعات کارکنان دولت در تاریخ 20/2/94 آغاز شد. http://mdhc2.iranlms.ir   در مراسمی، مجوز راه اندازی مرکز آپای دانشگاه گیلان، داده شد. این مجوز با امضای رییس سازمان فناوری اطلاعات، صادر شده است.    براری، معاون وزیر ارتباطات، در جمع مدیران ادارات کل ict استان‌ها، اهداف فاز دوم سفرهای استانی وزیر ارتباطات و هیات همراه را توسعه دولت الکترونیکی و بهبود فضای کسب و کار و توسعه اشتغال در حوزه ict عنوان کرد. براری با بیان این که تا کنون ۲۹ سفر استانی انجام شده و طبق برنامه در نظر داریم تا هفته دولت به سفرها پایان دهیم، گفت: دور دوم سفرها، با همراهی شرکت های خصوصی خواهد بود.
 • یکصد و بیست و نهمین (۱۲۹) نشست کمیته اجرایی امنیت اطلاعات استانداری، روز دوشنبه، ۱۱ خرداد ۹۴ برگزار شد.
   
 • نخستین نشست کمیته اجرایی دفاتر پیشخوان دولت در سال ۹۴، روز سه شنبه، ۱۲ خرداد، برگزار شد.
  در این نشست، نمایندگانی از ارتباطات و فناوری اطلاعات، ثبت احوال، پست، مخابرات، توزیع برق، آب و فاضلاب، پست بانک و انجمن صنفی دفاتر پیشخوان استان دعوت شده بودند.
   
 •  پس از آغاز عملیات اجرایی شبکه دسترسی اپراتور فیبر نوری (FTTX) ایرانیان نت در کرج (از ۱۸ اردیبهشت)، عملیات اجرایی شبکه‌سازی این اپراتور در تهران، از روز یکشنبه، ۱۱ خرداد، از نمایشگاه بین‌المللی آغاز شد.
  قرار است شبکه اپراتور فیبر نوری ایرانیان نت تا سال 95 در 7 شهر بزرگ اجرا شود و دسترسی به سرعت انتقال 20 مگابیت بر ثانیه را برای کاربران مهیا کند. ایجاد حدود 500 هزار پورت دسترسی برای کاربران سازمانی در اولویت است.
   
 • دستورالعمل نحوه تشخیص صلاحیت مؤسسات مجری آموزش و مدرسان دوره‌های آموزشی کارکنان دولت در حوزه فناوری اطلاعات (بخشنامه شماره 19138 مورخ 16/2/1394 سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور)
  bakhshname-38.pdf 47 Kb
   
 • اجرای برنامه آموزش فناوری اطلاعات به کارکنان دولت در سه سطح مدیران ارشد، مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات و عموم کارکنان، با راه اندازی سامانه آموزش فناوری اطلاعات کارکنان دولت در تاریخ 20/2/94 آغاز شد.
  http://mdhc2.iranlms.ir
   
 • در مراسمی، مجوز راه اندازی مرکز آپای دانشگاه گیلان، داده شد. این مجوز با امضای رییس سازمان فناوری اطلاعات، صادر شده است.
   
 •  براری، معاون وزیر ارتباطات، در جمع مدیران ادارات کل ict استان‌ها، اهداف فاز دوم سفرهای استانی وزیر ارتباطات و هیات همراه را توسعه دولت الکترونیکی و بهبود فضای کسب و کار و توسعه اشتغال در حوزه ict عنوان کرد.
  براری با بیان این که تا کنون ۲۹ سفر استانی انجام شده و طبق برنامه در نظر داریم تا هفته دولت به سفرها پایان دهیم، گفت: دور دوم سفرها، با همراهی شرکت های خصوصی خواهد بود.
پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir