287


سومین همایش مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور؛ تهران، ۲۰ خرداد کارگاه های جانبی: تولید اصطلاح‌نامه، درآمدی بر استانداردها، معیارها و اصول نگارش در وب، اينفوگرافيك، كاربردها و تكنیک‌هاي طراحي آن، شیرپوینت، رو‌ش‌هاي نوين ديدار‌ی‌سازی اطلاعات درفناوری اطلاعات، مدیریت منابع علمی با استفاده از نرم افزار مندلی، مجازی‌سازی، جی‌آی‌اس در مراکز اطلاع‌رسانی، تصمیم گیری اخلاقی در حوزه فناوری اطلاعات (Ethical Decision Making in IT)، کاربرد فناوری اطلاعات در روش تحقیق و استفاده از سیستم‌های نرم‌افزاری مبتنی بر وب برای ارتقای فرآیندهای آموزشی. http://itmanc.irandoc.ac.ir/fa/   رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به عملیاتی شدن کامل سامانه چک الکترونیکی (چکاوک) گفت: همه امور مربوط به مبادلات چک‌های بین بانکی که به صورت دستی انجام می‌شد، به طور کامل تعطیل شده و تمام فرآیندهای پایاپای چک به صورت تمام الکترونیکی درآمدند. سیف گفت: هم اکنون تصور نظام پرداخت و ارائه خدمات بانکی در کشور بدون به کارگیری سامانه‌هایی مانند شتاب، ساتنا، پایا، سحاب، تابا، سپام، شاپرک و سایر سامانه‌هایی که در چارچوب راهبرد ذکر شده به مرحله اجرا درآمدند، غیرممکن است. مراسم رونمایی از سامانه چکاوک، روز سه شنبه، ۱۲ خرداد، با حضور جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، برگزار شد.   تولید کننده داخلی و انحصاری رایانه‌های بدون کیس (All in one)، لپ‌تاپ و نوت‌بوک اِم‌اِس‌آی (MSI) درهای سوله تولید خود را روی اصحاب رسانه گشود و خطوط تولید این برند تایوانی در ایران را به نمایش گذاشت. کارخانه ماتریکس، علاوه بر شش خط تولید منحصر به رایانه‌های بدون کیس و نوت‌بوک، تولید اسپیکرهای Edifier را نیز در شهرک صنعتی پرند انجام می‌دهد و بالغ بر 250 کارشناس سخت‌افزار، نرم‌افزار و آی‌تی را در دو شیفت کاری به عنوان متخصصان این مجموعه بکار گرفته است. به گفته مدیر داخلی ماتریکس، ماهانه 700 میلیون تومان حقوق پرسنل و کارمندان را پرداخت می شود.   سازمان نظام صنفی رایانه ای خواستار روشن شدن تکلیف برگزاری بیست و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی الکترونیک کامپیوتر - الکامپ تهران- در سال جاری شد. بحری، نائب رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، خواستار انتخاب هرچه سریعتر مجری الکامپ ۲۱ شد و ادامه داد: کمتر از ۷ ماه به برگزاری الکامپ ۲۰۱۵ فرصت باقی است و امسال نباید همچون سال های گذشته در فاصله چند هفته به برگزاری رویداد، تکلیف مجری نمایشگاه مشخص شود. برگزاری نمایشگاه الکامپ تهران و انتخاب مجری برای برپایی آن به عنوان بزرگترین رویداد فناوری اطلاعات کشور سالهاست که محل مناقشه اصناف مرتبط با فناوری اطلاعات است و این بلاتکلیفی سبب شده است نه تنها تاریخ برگزاری این نمایشگاه مشخص نباشد بلکه شرکتهای بسیاری به دلیل این بی نظمی از شرکت در این رویداد انصراف می دهند.   اتحادیه فناوران رایانه تهران با حمایت سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان، آیین نامه اجرایی گارانتی کالاها و اقلام دیجیتالی بازار را با هدف رفع معضل کالاهای تقلبی در بازار، تدوین کرد. با توجه به معضل گارانتی های بدون پشتوانه و تقلبی در بازار کالاهای دیجیتالی، پیش بینی می شود با اجرای این آیین نامه، مشکلات خدمات پس از فروش در کشور و بی اطلاعی مشتریان کالاهای فناوری اطلاعات از حقوق واقعی شان از بین برود.
 • سومین همایش مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور؛ تهران، ۲۰ خرداد
  کارگاه های جانبی:
  تولید اصطلاح‌نامه، درآمدی بر استانداردها، معیارها و اصول نگارش در وب، اينفوگرافيك، كاربردها و تكنیک‌هاي طراحي آن، شیرپوینت، رو‌ش‌هاي نوين ديدار‌ی‌سازی اطلاعات درفناوری اطلاعات، مدیریت منابع علمی با استفاده از نرم افزار مندلی، مجازی‌سازی، جی‌آی‌اس در مراکز اطلاع‌رسانی، تصمیم گیری اخلاقی در حوزه فناوری اطلاعات (Ethical Decision Making in IT)، کاربرد فناوری اطلاعات در روش تحقیق و استفاده از سیستم‌های نرم‌افزاری مبتنی بر وب برای ارتقای فرآیندهای آموزشی.
  http://itmanc.irandoc.ac.ir/fa/
   
 • رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به عملیاتی شدن کامل سامانه چک الکترونیکی (چکاوک) گفت: همه امور مربوط به مبادلات چک‌های بین بانکی که به صورت دستی انجام می‌شد، به طور کامل تعطیل شده و تمام فرآیندهای پایاپای چک به صورت تمام الکترونیکی درآمدند.
  سیف گفت: هم اکنون تصور نظام پرداخت و ارائه خدمات بانکی در کشور بدون به کارگیری سامانه‌هایی مانند شتاب، ساتنا، پایا، سحاب، تابا، سپام، شاپرک و سایر سامانه‌هایی که در چارچوب راهبرد ذکر شده به مرحله اجرا درآمدند، غیرممکن است.
  مراسم رونمایی از سامانه چکاوک، روز سه شنبه، ۱۲ خرداد، با حضور جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، برگزار شد.
   
 • تولید کننده داخلی و انحصاری رایانه‌های بدون کیس (All in one)، لپ‌تاپ و نوت‌بوک اِم‌اِس‌آی (MSI) درهای سوله تولید خود را روی اصحاب رسانه گشود و خطوط تولید این برند تایوانی در ایران را به نمایش گذاشت.
  کارخانه ماتریکس، علاوه بر شش خط تولید منحصر به رایانه‌های بدون کیس و نوت‌بوک، تولید اسپیکرهای Edifier را نیز در شهرک صنعتی پرند انجام می‌دهد و بالغ بر 250 کارشناس سخت‌افزار، نرم‌افزار و آی‌تی را در دو شیفت کاری به عنوان متخصصان این مجموعه بکار گرفته است.
  به گفته مدیر داخلی ماتریکس، ماهانه 700 میلیون تومان حقوق پرسنل و کارمندان را پرداخت می شود.
   
 • سازمان نظام صنفی رایانه ای خواستار روشن شدن تکلیف برگزاری بیست و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی الکترونیک کامپیوتر - الکامپ تهران- در سال جاری شد.
  بحری، نائب رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، خواستار انتخاب هرچه سریعتر مجری الکامپ ۲۱ شد و ادامه داد: کمتر از ۷ ماه به برگزاری الکامپ ۲۰۱۵ فرصت باقی است و امسال نباید همچون سال های گذشته در فاصله چند هفته به برگزاری رویداد، تکلیف مجری نمایشگاه مشخص شود.
  برگزاری نمایشگاه الکامپ تهران و انتخاب مجری برای برپایی آن به عنوان بزرگترین رویداد فناوری اطلاعات کشور سالهاست که محل مناقشه اصناف مرتبط با فناوری اطلاعات است و این بلاتکلیفی سبب شده است نه تنها تاریخ برگزاری این نمایشگاه مشخص نباشد بلکه شرکتهای بسیاری به دلیل این بی نظمی از شرکت در این رویداد انصراف می دهند.
   
 • اتحادیه فناوران رایانه تهران با حمایت سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان، آیین نامه اجرایی گارانتی کالاها و اقلام دیجیتالی بازار را با هدف رفع معضل کالاهای تقلبی در بازار، تدوین کرد.
  با توجه به معضل گارانتی های بدون پشتوانه و تقلبی در بازار کالاهای دیجیتالی، پیش بینی می شود با اجرای این آیین نامه، مشکلات خدمات پس از فروش در کشور و بی اطلاعی مشتریان کالاهای فناوری اطلاعات از حقوق واقعی شان از بین برود.
پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir