304


مهلت ثبت نام فراخوان تسهيلات وجوه اداره شده، تا هفتم مردادماه تمدید شده است. این تسهیلات در دو گونه، «تسهیلات طرح‌های فناورانه» و «تسهیلات سرمایه در گردش» داده می شود. -- در آخرین برورزسانی فهرست شرکت های گیرنده ای تسهیلات (سیزدهم تیرماه)، شمار این شرکت ها، به ۶۰ مورد رسیده است. http://www.ees.ict.gov.ir/web/loan/home   معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین فارغ‌التحصیل بیکار را در حوزه فناوری اطلاعات داریم، گفت: از این رو برای جذب فارغ‌التحصیلان این حوزه ضروری است تا رشته‌های این حوزه متناسب با نیاز بازار کار طراحی و ارائه شود. رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: ‌در حال حاضر بیشترین نیاز بازار کار در حوزه فناوری اطلاعات برنامه‌نویسی اپلیکیشن موبایل است و با شرایط موجود در سال ۹۴ یکی از حوزه‌هایی که می‌توانیم روی کسب و کار آن متمرکز شویم توسعه برنامه‌نویسی اپلیکیشن است به نحوی که هم‌اکنون کشور ظرفیت جذب ۱۰۰ هزار برنامه‌نویس اپلیکیشن را دارد.   معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اختصاص ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از راه اندازی موتور جستجوی بومی در کشور خبر داد. قنبری با اشاره به فراخوان اعلام شده از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حمایت از فعالان بخش خصوصی در حوزه جویشگر بومی افزود: بسترهای تحقیقاتی برای اجرای این طرح، زیرساختهای آزمایشگاهی و پهنای باند مورد نیاز این شرکتها توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تامین می شود.   دوازدهمین نشست شورای راهبری جویشگر بومی با هدف ارائه گزارش پیشرفت طرح، بررسی پیشنهادهای رسیده در فراخوان، آخرین وضعیت، مدل کسب و کار و ارایه نمودار پیشرفت جویشگر «یوز» برگزار شد. در این نشست، تصمیم گرفته شد تا فراخوان حمایت از طرح جویشگر بومی، برای چندمین بار تمدید شود. مجری طرح جویشگر بومی، پیش از این گفته بود، تنها دو شرکت (پارسی جو و یوز) در این فراخوان شرکت کرده اند.   تعرفه نرخ خدمات پایه فنی و تخصصی انفورماتیک سال جاری (1394) - سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور - در بخش خدمات شامل شبکه، سخت افزار، امنیت و فضای مجازی طبق مصوبه شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای، افزایش ۲۲ درصدی نرخ دارد. - خدمات نرم افزاری، مشاوره ای، خدمات فنی سخت افزار، خدمات فنی شبکه و مرکز داده، خدمات امنیت اطلاعات، آموزش های تخصصی حوزه فناوری اطلاعات و خدمات فضای مجازی در فهرست تعرفه های خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات سال ۹۴ دیده شده اند.                        Tarefeh 94-04-09 .pdf 1.1 MB http://wpu.ir/zha2p   آمار برخط از تعداد دامنه های ایرانی (نقطه آی آر) - ۳۰ تیرماه ۹۴ تعداد کل: ۶۶۶۶۸۲ دامنه های نقطه آی آر: ۶۵۷۷۵۴ http://www.nic.ir/Statistics
 • مهلت ثبت نام فراخوان تسهيلات وجوه اداره شده، تا هفتم مردادماه تمدید شده است.
  این تسهیلات در دو گونه، «تسهیلات طرح‌های فناورانه» و «تسهیلات سرمایه در گردش» داده می شود.
  -- در آخرین برورزسانی فهرست شرکت های گیرنده ای تسهیلات (سیزدهم تیرماه)، شمار این شرکت ها، به ۶۰ مورد رسیده است.
  http://www.ees.ict.gov.ir/web/loan/home
   
 • معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین فارغ‌التحصیل بیکار را در حوزه فناوری اطلاعات داریم، گفت: از این رو برای جذب فارغ‌التحصیلان این حوزه ضروری است تا رشته‌های این حوزه متناسب با نیاز بازار کار طراحی و ارائه شود.
  رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: ‌در حال حاضر بیشترین نیاز بازار کار در حوزه فناوری اطلاعات برنامه‌نویسی اپلیکیشن موبایل است و با شرایط موجود در سال ۹۴ یکی از حوزه‌هایی که می‌توانیم روی کسب و کار آن متمرکز شویم توسعه برنامه‌نویسی اپلیکیشن است به نحوی که هم‌اکنون کشور ظرفیت جذب ۱۰۰ هزار برنامه‌نویس اپلیکیشن را دارد.
   
 • معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اختصاص ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از راه اندازی موتور جستجوی بومی در کشور خبر داد.
  قنبری با اشاره به فراخوان اعلام شده از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حمایت از فعالان بخش خصوصی در حوزه جویشگر بومی افزود: بسترهای تحقیقاتی برای اجرای این طرح، زیرساختهای آزمایشگاهی و پهنای باند مورد نیاز این شرکتها توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تامین می شود.
   
 • دوازدهمین نشست شورای راهبری جویشگر بومی با هدف ارائه گزارش پیشرفت طرح، بررسی پیشنهادهای رسیده در فراخوان، آخرین وضعیت، مدل کسب و کار و ارایه نمودار پیشرفت جویشگر «یوز» برگزار شد.
  در این نشست، تصمیم گرفته شد تا فراخوان حمایت از طرح جویشگر بومی، برای چندمین بار تمدید شود.
  مجری طرح جویشگر بومی، پیش از این گفته بود، تنها دو شرکت (پارسی جو و یوز) در این فراخوان شرکت کرده اند.
   
 • تعرفه نرخ خدمات پایه فنی و تخصصی انفورماتیک سال جاری (1394) - سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
  - در بخش خدمات شامل شبکه، سخت افزار، امنیت و فضای مجازی طبق مصوبه شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای، افزایش ۲۲ درصدی نرخ دارد.
  - خدمات نرم افزاری، مشاوره ای، خدمات فنی سخت افزار، خدمات فنی شبکه و مرکز داده، خدمات امنیت اطلاعات، آموزش های تخصصی حوزه فناوری اطلاعات و خدمات فضای مجازی در فهرست تعرفه های خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات سال ۹۴ دیده شده اند.                        Tarefeh 94-04-09 .pdf 1.1 MB
  http://wpu.ir/zha2p
   
 • آمار برخط از تعداد دامنه های ایرانی (نقطه آی آر) - ۳۰ تیرماه ۹۴
  تعداد کل: ۶۶۶۶۸۲
  دامنه های نقطه آی آر: ۶۵۷۷۵۴
  http://www.nic.ir/Statistics
پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir