323


یکصد و سی و پنجمین (۱۳۵) نشست کمیته اجرایی امنیت اطلاعات استانداری یزد، روز دوشنبه، ۹ شهریور ۹۴، برگزار شد.   مدیرعامل اپراتور فیبر نوری ایرانیان‌نت گفت: در تدوین پروانه این اپراتور دقت کافی صورت نگرفته و از این رو طرح کلی پروژه - به میزان ۷ میلیون شماره - را به شرکت «دتکان» متعلق به دویچه تله‌کام آلمان، سفارش داده‌ایم. باقری چناری گفت: گزارش مشاور آماده شده و باید ۱۹۴ هزار یورو (بیش از ۶۰۰ میلیون تومان) به این شرکت پرداخت کنیم. این گزارش به زودی به رگولاتوری ارائه می‌شود.   پس از گذشت مدت کوتاهی از انتشار ویندوز 10، همه روزه خبرهای زیادی در مورد جاسوسی این سیستم‌عامل از کاربران و عدم امنیت این سیستم‌عامل منتشر می‌شود. به دنبال انتشار این اخبار و تأیید جاسوسی ویندوز از کاربران توسط مراکز معتبر علمی و تحقیقاتی؛ آژانس‌های دولتی روسیه، وکلا و قانون‌گذاران این کشور درخواست ممنوعیت استفاده از ویندوز 10 در روسیه را مطرح کرده‌اند. به گفته آنها، ویندوز 10 از کاربران جاسوسی کرده و قوانین کشور روسیه را نقض می‌کند. مجلس روسیه از دولت این کشور درخواست کرده است تا استفاده از ویندوز 10 را به صورت قانونی ممنوع کند.   وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بر راه اندازی دیتا سنتر استان قزوین تاکید کرد و گفت: به هر میزان هزینه برای راه اندازی این پروژه نیاز باشد، آن را اختصاص می دهیم و انتظار داریم در دهه فجر امسال دیتاسنتر استان قزوین راه اندازی شود. وی با اشاره به ظرفیت ۶۰ گیگابیتی دسترسی در شبکه دیتای استان قزوین گفت: هم اکنون بیش از ۵۰ درصد ظرفیت شبکه دیتای این استان خالی است.   شرکت مخابرات استان تهران از واگذاری اینترنت پرسرعت با حداکثر سرعت ۱۶ مگابیت بر ثانیه خبر داد. هزینه این سرویس، با ترافیک ۵ گیگابایت در ماه، ماهیانه ۳۴۵۰۰ تومان است که پس‌پرداخت می شود.   دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: بازی های رایانه ای، پهن باند، گسترش دیتاسنترهای داخلی، تعرفه گذاری، توسعه و تولید محتوای در داخل، از جمله طرح های آماده ارائه به شورای عالی فضای مجازی است. انتظاری گفت: امیدواریم در آینده نزدیک جلسه شورای عالی فضای مجازی برگزار شود.   مدیرعامل اپراتور ایرانسل گفت: پیشنهاد راه اندازی وای فای عمومی را برای همه مشترکان اپراتورهای تلفن همراه به رگولاتوری داده ایم تا مشترکان سایر اپراتورها هم بتوانند از خدمات این شبکه استفاده کنند. وی گفت: مصرف ماهیانه دیتا در نسل سوم موبایل در شبکه ایرانسل به ۸ هزار ترابایت تا پایان تیرماه رسیده است که رشد ۴۵۰ درصدی را نشان می دهد. ایرانسل هم اکنون ۲۳ میلیون مشترک اینترنت دارد که ۱۳ میلیون این مشترکان از اینترنت باند پهن استفاده می کنند. == سرویس وای فای عمومی ایرانسل در قله توچال به‌صورت رایگان راه‌اندازی شده است. قرار است به‌زودی در پارک ارم و نمک‌آبرود نیز این خدمت رایگان ارائه شود.
 • یکصد و سی و پنجمین (۱۳۵) نشست کمیته اجرایی امنیت اطلاعات استانداری یزد، روز دوشنبه، ۹ شهریور ۹۴، برگزار شد.
   
 • مدیرعامل اپراتور فیبر نوری ایرانیان‌نت گفت: در تدوین پروانه این اپراتور دقت کافی صورت نگرفته و از این رو طرح کلی پروژه - به میزان ۷ میلیون شماره - را به شرکت «دتکان» متعلق به دویچه تله‌کام آلمان، سفارش داده‌ایم.
  باقری چناری گفت: گزارش مشاور آماده شده و باید ۱۹۴ هزار یورو (بیش از ۶۰۰ میلیون تومان) به این شرکت پرداخت کنیم. این گزارش به زودی به رگولاتوری ارائه می‌شود.
   
 • پس از گذشت مدت کوتاهی از انتشار ویندوز 10، همه روزه خبرهای زیادی در مورد جاسوسی این سیستم‌عامل از کاربران و عدم امنیت این سیستم‌عامل منتشر می‌شود. به دنبال انتشار این اخبار و تأیید جاسوسی ویندوز از کاربران توسط مراکز معتبر علمی و تحقیقاتی؛ آژانس‌های دولتی روسیه، وکلا و قانون‌گذاران این کشور درخواست ممنوعیت استفاده از ویندوز 10 در روسیه را مطرح کرده‌اند. به گفته آنها، ویندوز 10 از کاربران جاسوسی کرده و قوانین کشور روسیه را نقض می‌کند.
  مجلس روسیه از دولت این کشور درخواست کرده است تا استفاده از ویندوز 10 را به صورت قانونی ممنوع کند.
   
 • وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بر راه اندازی دیتا سنتر استان قزوین تاکید کرد و گفت: به هر میزان هزینه برای راه اندازی این پروژه نیاز باشد، آن را اختصاص می دهیم و انتظار داریم در دهه فجر امسال دیتاسنتر استان قزوین راه اندازی شود.
  وی با اشاره به ظرفیت ۶۰ گیگابیتی دسترسی در شبکه دیتای استان قزوین گفت: هم اکنون بیش از ۵۰ درصد ظرفیت شبکه دیتای این استان خالی است.
   
 • شرکت مخابرات استان تهران از واگذاری اینترنت پرسرعت با حداکثر سرعت ۱۶ مگابیت بر ثانیه خبر داد.
  هزینه این سرویس، با ترافیک ۵ گیگابایت در ماه، ماهیانه ۳۴۵۰۰ تومان است که پس‌پرداخت می شود.
   
 • دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: بازی های رایانه ای، پهن باند، گسترش دیتاسنترهای داخلی، تعرفه گذاری، توسعه و تولید محتوای در داخل، از جمله طرح های آماده ارائه به شورای عالی فضای مجازی است.
  انتظاری گفت: امیدواریم در آینده نزدیک جلسه شورای عالی فضای مجازی برگزار شود.
   
 • مدیرعامل اپراتور ایرانسل گفت: پیشنهاد راه اندازی وای فای عمومی را برای همه مشترکان اپراتورهای تلفن همراه به رگولاتوری داده ایم تا مشترکان سایر اپراتورها هم بتوانند از خدمات این شبکه استفاده کنند.
  وی گفت: مصرف ماهیانه دیتا در نسل سوم موبایل در شبکه ایرانسل به ۸ هزار ترابایت تا پایان تیرماه رسیده است که رشد ۴۵۰ درصدی را نشان می دهد.
  ایرانسل هم اکنون ۲۳ میلیون مشترک اینترنت دارد که ۱۳ میلیون این مشترکان از اینترنت باند پهن استفاده می کنند.
  == سرویس وای فای عمومی ایرانسل در قله توچال به‌صورت رایگان راه‌اندازی شده است. قرار است به‌زودی در پارک ارم و نمک‌آبرود نیز این خدمت رایگان ارائه شود.
پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir