325


در شانزدهمین نشست شورای راهبری جویشگر بومی، گزارشی از پیشرفت طرح جویشگر بومی از طرف رییس و دبیر شورا برای حاضران بیان و در ادامه، موضوع «جویشگر یوز» و نحوه ادامه همکاری مطرح شد. در این نشست، مقرر شد راهکار ادامه همکاری و حمایت شورای راهبری از جویشگر یوز ارائه شود.   معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در شانزدهمین نشست شورای راهبری جویشگر بومی گفت: طرح جویشگر بومی یکی از طرح‌های کلیدی در راستای شبکه ملی اطلاعات محسوب می‌شود و انجام این طرح برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یک ضرورت است . قنبری، تقسیم بازار بین شرکت‌ها، فعال شدن شرکت‌های دیگر و حرکت جمعی با حداکثر استفاده از توان نخبگان بخش را خواستار شد و گفت: به همه آنانی که می‌توانند ارزشی بیافرینند، کمک خواهیم کرد و شرکت‌ها نگران هزینه تهیه سرور و پهنای باند نباشند . == وبگاه طرح جویشگر بومی :  http://www.didras.ir رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: در الکامپ ۲۱، نمی‌خواهیم پنهان کاری کنیم و از این رو قوانین و مقررات را تا پایان شهریور با حضور اعضای صنف در قالب گردهمایی، اعلام می‌کنیم . سعادت گفت: امیدواریم که با دائمی شدن دبیرخانه این نمایشگاه، سال‌های آتی بتوانیم آن را بهتر از قبل برگزار کنیم . == مجوز برگزاری الکامپ بیست و یکم که در تاریخ 23 تا 26 آذر ماه برگزار می‌شود، به نام سازمان نظام صنفی رایانه‌ای صادر شده است . == امسال، هم‌زمان با الکامپ، نمایشگاه پژوهش نیز برگزار می‌شود .   با حضور وزیر اقتصاد و مسئولان ستادی وزارتخانه از «بستر تبادل اطلاعات اقتصادی و مالی کشور» رونمایی شد . در این مراسم، معاون توسعه مدیریت وزارت اقتصاد با اشاره به ۷ راهبرد کلیدی وزارتخانه اظهار داشت: براساس این راهبردها، ۸ پروژه کلیدی شروع شده که شامل مدیریت دارایی دولت، شفاف‌سازی و هوشمندسازی یا خزانه‌داری الکترونیک، بهبود فضای کسب و کار و پیاده‌سازی نظام جامع مالیاتی در کنار بستر تبادل اطلاعات اقتصادی و مالی کشور طراحی شده است . رضوی، رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارتخانه، با اشاره به اینکه این بستر اولین گام وزارت اقتصاد در توسعه بخش IT ستاد اقتصاد مقاومتی است، گفت: در حال حاضر مرحله پایلوت تمام شده و آماده برای شروع در سراسر کشور هستیم . وی گفت: این بستر با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و تهران اجرا شد .   قابلیت ردگیری گسترده فعالیت های کاربران ویندوز 10 که باعث شده بود بسیاری از افراد از نصب این سیستم عامل خودداری کنند، به ویندوزهای 7 و 8 هم اضافه شده است . سه وصله طراحی شده به این منظور KB3075249 ، KB3080149 و KB3068708 هستند که به ادعای مایکروسافت برای ارتقای تجربه کاربری طراحی شده اند، اما در اصل عملکرد کاربر در زمان استفاده از ویندوز را به دقت زیر نظر می گیرند و داده های مربوط به این موضوع را برای ارزیابی مایکروسافت ارسال می کنند .   معاون توسعه سازمان فناوری اطلاعات ، در همایش «رایانش ابری و تأثیر آن بر اکوسیستم پهن باند» با بیان اینکه اردیبهشت ماه سال گذشته (۹۳)، هفت مرکز داده استانی را بر بستر شبکه MPLS در هفت نقطه کشور (قم، کرمان، فارس، خوزستان، همدان، گلستان، مشهد) راه‌اندازی کردیم، اظهار کرد: این مراکز داده، بیش از 100 سامانه ملی و استانی را میزبانی می کنند . انصاری، با بیان اینکه راه‌اندازی CDN های استانی از جمله دیگر کارها بوده است، گفت : 12 مرکز داده دیگر، درحال راه اندازی است که تا پایان سال ۹۴، به بهره برداری می رسد .
 • در شانزدهمین نشست شورای راهبری جویشگر بومی، گزارشی از پیشرفت طرح جویشگر بومی از طرف رییس و دبیر شورا برای حاضران بیان و در ادامه، موضوع «جویشگر یوز» و نحوه ادامه همکاری مطرح شد.
  در این نشست، مقرر شد راهکار ادامه همکاری و حمایت شورای راهبری از جویشگر یوز ارائه شود.
   
 • معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در شانزدهمین نشست شورای راهبری جویشگر بومی گفت: طرح جویشگر بومی یکی از طرح‌های کلیدی در راستای شبکه ملی اطلاعات محسوب می‌شود و انجام این طرح برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یک ضرورت است.
  قنبری، تقسیم بازار بین شرکت‌ها، فعال شدن شرکت‌های دیگر و حرکت جمعی با حداکثر استفاده از توان نخبگان بخش را خواستار شد و گفت: به همه آنانی که می‌توانند ارزشی بیافرینند، کمک خواهیم کرد و شرکت‌ها نگران هزینه تهیه سرور و پهنای باند نباشند.

  == وبگاه طرح جویشگر بومی :  http://www.didras.ir

 • رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: در الکامپ ۲۱، نمی‌خواهیم پنهان کاری کنیم و از این رو قوانین و مقررات را تا پایان شهریور با حضور اعضای صنف در قالب گردهمایی، اعلام می‌کنیم.
  سعادت گفت: امیدواریم که با دائمی شدن دبیرخانه این نمایشگاه، سال‌های آتی بتوانیم آن را بهتر از قبل برگزار کنیم.
  ==
  مجوز برگزاری الکامپ بیست و یکم که در تاریخ 23 تا 26 آذر ماه برگزار می‌شود، به نام سازمان نظام صنفی رایانه‌ای صادر شده است.
  ==
  امسال، هم‌زمان با الکامپ، نمایشگاه پژوهش نیز برگزار می‌شود.
   

 • با حضور وزیر اقتصاد و مسئولان ستادی وزارتخانه از «بستر تبادل اطلاعات اقتصادی و مالی کشور» رونمایی شد.
  در این مراسم، معاون توسعه مدیریت وزارت اقتصاد با اشاره به ۷ راهبرد کلیدی وزارتخانه اظهار داشت: براساس این راهبردها، ۸ پروژه کلیدی شروع شده که شامل مدیریت دارایی دولت، شفاف‌سازی و هوشمندسازی یا خزانه‌داری الکترونیک، بهبود فضای کسب و کار و پیاده‌سازی نظام جامع مالیاتی در کنار بستر تبادل اطلاعات اقتصادی و مالی کشور طراحی شده است.
  رضوی، رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارتخانه، با اشاره به اینکه این بستر اولین گام وزارت اقتصاد در توسعه بخش IT ستاد اقتصاد مقاومتی است، گفت: در حال حاضر مرحله پایلوت تمام شده و آماده برای شروع در سراسر کشور هستیم.
  وی گفت: این بستر با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و تهران اجرا شد.
   

 • قابلیت ردگیری گسترده فعالیت های کاربران ویندوز 10 که باعث شده بود بسیاری از افراد از نصب این سیستم عامل خودداری کنند، به ویندوزهای 7 و 8 هم اضافه شده است.
  سه وصله طراحی شده به این منظور KB3075249، KB3080149 و KB3068708 هستند که به ادعای مایکروسافت برای ارتقای تجربه کاربری طراحی شده اند، اما در اصل عملکرد کاربر در زمان استفاده از ویندوز را به دقت زیر نظر می گیرند و داده های مربوط به این موضوع را برای ارزیابی مایکروسافت ارسال می کنند.
   

 • معاون توسعه سازمان فناوری اطلاعات ، در همایش «رایانش ابری و تأثیر آن بر اکوسیستم پهن باند» با بیان اینکه اردیبهشت ماه سال گذشته (۹۳)، هفت مرکز داده استانی را بر بستر شبکه MPLS در هفت نقطه کشور (قم، کرمان، فارس، خوزستان، همدان، گلستان، مشهد) راه‌اندازی کردیم، اظهار کرد: این مراکز داده، بیش از 100 سامانه ملی و استانی را میزبانی می کنند.
  انصاری، با بیان اینکه راه‌اندازی CDN های استانی از جمله دیگر کارها بوده است، گفت: 12 مرکز داده دیگر، درحال راه اندازی است که تا پایان سال ۹۴، به بهره برداری می رسد.

پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir