337


یکصد و سی و ششمین (۱۳۶) نشست کمیته اجرایی امنیت اطلاعات استانداری یزد، روز دوشنبه، ۱۳ مهرماه ۹۴، برگزار شد.   سومین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات با محوریت مرکز تخصصی آپا دانشگاه صنعتی اصفهان و با همکاری مرکز ماهر، ۴ و ۵ آذرماه امسال برگزار می شود. برگزاری نمایشگاه ترویجی امنیت فضای تبادل اطلاعات و همایش و کارگاههای تخصصی از دیگر محورهای این جشنواره است. در ادامه این جشنواره، رویداد کسب و کار نو افتا (security startup) آغاز خواهد شد.   معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در همایش استارت آپ ویکند که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از اساتید دانشگاه و دانشجویان دانشگاه آزاد واحد غرب برگزار شد، گفت: در دو سال گذشته بیش از ۵۰ استارتاپ ویکند در کشور با هدف توسعه کسب و کارهای مرتبط با فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی برگزار شده است. وی گفت: برآورد ما حداقل ۲۰ هزار شرکت استارتاپ است که به خلق ثروت در کشور کمک کنند و در این راستا، حمایت از استارت آپ ها را هدفگذاری کرده ایم. جهانگرد با اشاره به احصا ۵۰۰ تا ۶۰۰ خدمت دولتی گفت: این خدمات در ۱۴ خوشه تقسیم بندی شده اند که زمینه خوبی به عنوان داده های جانبی و اولیه برای کسب و کارهای نو است و می توانید برای هر کدام برنامه نویسی و در کنار آن صدها اپلیکیشن طراحی کنید. جهانگرد به راه اندازی نسل سوم موبایل (3G) در کشور و افزایش اپلیکیشن ها از پنج هزار به چهل هزار در کشور اشاره کرد و گفت: خطوط بین المللی از جنوب ایران گذشته و یک خط ۳.۵ ترابیت بر ثانیه ای هم از چابهار آغاز و از آذربایجان بیرون رفته و به آلمان می رسد. انتظار داریم در طی پنج سال آینده از این خطوط چند مورد دیگر اجرا کنیم. وی گفت: کل بازار تلکام ایران ۲.۵ درصد تولید ناخالص داخلی است و بازار آن حدود ۲۵ هزار میلیارد ریال است که تا برنامه ششم به ۶۰ هزار میلیارد ریال می رسد و از این میزان حدود ۳۰ درصد در بخش شبکه و بقیه در اپلیکیشن است.   پیش ثبت نام حضور در بیست و یکمین نمایشگاه الکامپ از شنبه ۱۸ مهر ماه آغاز می شود. بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ)، ۲۳ تا ۲۶ آذر ماه سال جاری (۹۴) در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود. وبگاه: http://iran-elecomp.com   هفدهمین نشست شورای راهبری جویشگر بومی با موضوع: بررسی و اظهارنظر درباره موتور جستجوی یوز، مروری بر گزارش پارسی‌جو و ارایه گزارش درباره پیشرفت طرح، در سازمان فناوری اطلاعات برگزار شد (۱۲ مهر ۹۴) همچنین، پروژه‌های پیشنهادی پژوهشگاه تحت عناوین: آینده‌نگاری و تهیه ره‌نگاشت فناوری جویشگر بومی، امکان‌سنجی و طراحی زیرساخت رتبه‌بندی و پایش خدمات وب در کشور (مشابه الکسا و ComScore)، تدوین ضوابط و مقررات موتورهای جستجو، توسعه شبکه تصویری برای فارس نت، تدوین برنامه اجرایی پروژه‌های مرتبط با فناوری بیومتری در جویشگر بومی، و امکان‌سنجی و طراحی سکوی اعتماد طرح جویشگر بومی، مطرح شدند.   بنابر اعلام شرکت شاپرک، و در پی توصیه بانک مرکزی، از پانزدهم مهرماه، دریافت موجودی (مانده‌گیری) از طریق موبایل با کدهای USSD شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت، مسدود و قطع می‌شود و محدودیت مبلغ خرید شارژ و پرداخت قبض (روزانه ۲۰۰ هزار تومان) بر روی موبایل اعمال خواهد شد. در این راستا، دریافت موجودی از طریق کدهای USSD هر بانک برای دارنده حساب همان بانک، همچنان برقرار خواهد بود.
 • یکصد و سی و ششمین (۱۳۶) نشست کمیته اجرایی امنیت اطلاعات استانداری یزد، روز دوشنبه، ۱۳ مهرماه ۹۴، برگزار شد.
   
 • سومین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات با محوریت مرکز تخصصی آپا دانشگاه صنعتی اصفهان و با همکاری مرکز ماهر، ۴ و ۵ آذرماه امسال برگزار می شود.
  برگزاری نمایشگاه ترویجی امنیت فضای تبادل اطلاعات و همایش و کارگاههای تخصصی از دیگر محورهای این جشنواره است.
  در ادامه این جشنواره، رویداد کسب و کار نو افتا (security startup) آغاز خواهد شد.
   
 • معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در همایش استارت آپ ویکند که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از اساتید دانشگاه و دانشجویان دانشگاه آزاد واحد غرب برگزار شد، گفت: در دو سال گذشته بیش از ۵۰ استارتاپ ویکند در کشور با هدف توسعه کسب و کارهای مرتبط با فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی برگزار شده است.
  وی گفت: برآورد ما حداقل ۲۰ هزار شرکت استارتاپ است که به خلق ثروت در کشور کمک کنند و در این راستا، حمایت از استارت آپ ها را هدفگذاری کرده ایم.
  جهانگرد با اشاره به احصا ۵۰۰ تا ۶۰۰ خدمت دولتی گفت: این خدمات در ۱۴ خوشه تقسیم بندی شده اند که زمینه خوبی به عنوان داده های جانبی و اولیه برای کسب و کارهای نو است و می توانید برای هر کدام برنامه نویسی و در کنار آن صدها اپلیکیشن طراحی کنید.
  جهانگرد به راه اندازی نسل سوم موبایل (3G) در کشور و افزایش اپلیکیشن ها از پنج هزار به چهل هزار در کشور اشاره کرد و گفت: خطوط بین المللی از جنوب ایران گذشته و یک خط ۳.۵ ترابیت بر ثانیه ای هم از چابهار آغاز و از آذربایجان بیرون رفته و به آلمان می رسد. انتظار داریم در طی پنج سال آینده از این خطوط چند مورد دیگر اجرا کنیم.
  وی گفت: کل بازار تلکام ایران ۲.۵ درصد تولید ناخالص داخلی است و بازار آن حدود ۲۵ هزار میلیارد ریال است که تا برنامه ششم به ۶۰ هزار میلیارد ریال می رسد و از این میزان حدود ۳۰ درصد در بخش شبکه و بقیه در اپلیکیشن است.
   
 • پیش ثبت نام حضور در بیست و یکمین نمایشگاه الکامپ از شنبه ۱۸ مهر ماه آغاز می شود.
  بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ)، ۲۳ تا ۲۶ آذر ماه سال جاری (۹۴) در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.
  وبگاه: http://iran-elecomp.com
   
 • هفدهمین نشست شورای راهبری جویشگر بومی با موضوع: بررسی و اظهارنظر درباره موتور جستجوی یوز، مروری بر گزارش پارسی‌جو و ارایه گزارش درباره پیشرفت طرح، در سازمان فناوری اطلاعات برگزار شد (۱۲ مهر ۹۴)
  همچنین، پروژه‌های پیشنهادی پژوهشگاه تحت عناوین: آینده‌نگاری و تهیه ره‌نگاشت فناوری جویشگر بومی، امکان‌سنجی و طراحی زیرساخت رتبه‌بندی و پایش خدمات وب در کشور (مشابه الکسا و ComScore)، تدوین ضوابط و مقررات موتورهای جستجو، توسعه شبکه تصویری برای فارس نت، تدوین برنامه اجرایی پروژه‌های مرتبط با فناوری بیومتری در جویشگر بومی، و امکان‌سنجی و طراحی سکوی اعتماد طرح جویشگر بومی، مطرح شدند.
   
 • بنابر اعلام شرکت شاپرک، و در پی توصیه بانک مرکزی، از پانزدهم مهرماه، دریافت موجودی (مانده‌گیری) از طریق موبایل با کدهای USSD شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت، مسدود و قطع می‌شود و محدودیت مبلغ خرید شارژ و پرداخت قبض (روزانه ۲۰۰ هزار تومان) بر روی موبایل اعمال خواهد شد.
  در این راستا، دریافت موجودی از طریق کدهای USSD هر بانک برای دارنده حساب همان بانک، همچنان برقرار خواهد بود.
پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir