348


مدیرعامل شرکت پست از توسعه شبکه الکترونیک پست در کشور خبر داد و گفت: سرویس پست لجستیک یکی از خدمات مهمی است که در چهار استان کشور شروع شده است و ارتباط مستقیم بین تولید کننده و مصرف کننده را ایجاد می‌کند. مهری به ارائه خدمات ویژه شهروندی به عنوان سرویس دیگری از پست اشاره کرد و گفت: این طرح در تهران و تبریز آغاز شده است. مدیرعامل شرکت پست که روز چهارشنبه، ۲۹ مهر ۹۴، در نشست شورای اداری بوشهر شرکت کرده بود، به امضای تفاهم‌نامه همکاری اداره پست با استانداری بوشهر اشاره کرد و افزود: مقدمات توسعه دولت الکترونیک در استان بوشهر فراهم شده است!   استاندار بوشهر گفت: همه دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستان بوشهر با شبکه فیبر نوری اختصاصی به هم متصل می‌شوند. وی گفت: این طرح بیش از ۵۰ میلیارد تومان هزینه در پی خواهد داشت ولی با توجه به اینکه نرخ هزینه‌های ارسال و دریافت اطلاعات برای ادارات کاهش خواهد یافت، به صرفه خواهد بود. سالاری، به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای ایجاد سامانه اطلاعات مکانی (SDI) اشاره کرد و ادامه داد: نقشه‌های جدید استان در این سیستم بارگذاری می‌شود و همه ادارات اطلاعات مکانی را بر روی آن بارگذاری می‌کنند و هر دستگاه به اطلاعات مورد نیاز و طبقه‌بندی شده دسترسی خواهد داشت. وی به اجرای طرح کاداستر در استان اشاره کرد و افزود: اراضی ملی و اراضی کشاورزی در این طرح تعیین مکان شده و به صورت برخط قابل مشاهده خواهد بود. این طرح تامین اعتبار شده و اجرای آن آغاز شده است. استاندار بوشهر، از اجرای طرح آمایش سرزمینی در استان بوشهر خبر داد.   معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار البرز از واگذاری ۵ خدمت الکترونیکی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز به دفاتر پیشخوان دولت خبر داد.   معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تدوام روند رو به رشد ایران در صنعت تولید نرم افزار می تواند ایران را تا سال ۲۰۲۰ در زمره ۱۰ کشور نخست تولید کننده نرم افزار قرار دهد. براری که برای معارفه مدیرکل جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان، به زنجان رفته بود گفت: توسعه شهرک‌های دانش‌بنیان، توسعه خدمات الکترونیک مبنی بر مزیت‌های استان جزو برنامه‌های وزارت در استان زنجان است. وی گفت: زنجان با توجه به اینکه معبر مسافران و گردشگران زیادی برای استان‌های دیگر است باید از این ظرفیت در استان استفاده شود. این کار باعث رونق اقتصادی در حوزه گردشگری در استان زنجان می‌شود و با توجه به اینکه زنجان قطب الکترونیک و برق است بسیار مؤثر خواهد بود. معاون دولت و مجلس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ایران طی سال ۲۰۱۲ حدود ۲۶.۵ میلیارد یورو از اقتصاد جهانی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را به خود اختصاص داد در حالی که این رقم امروز به ۳۵ میلیارد یورو رسیده است. در صورتی که اگر قصد حفظ همان بازار ۲۶.۵ میلیارد یورویی را داشته باشیم می توانند به بازار ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی دست یابند و در حال حاضر، ۸۰ درصد آن متعلق به مخابرات و ۲۰درصد مختص بخش فناوری اطلاعات است. براری افزود: سهم زنجان از این ۲۶.۵ میلیارد یورو (معادل ۱۰۰ هزار میلیارد تومان) ۴۰۰ میلیارد تومان است. براری بر توسعه تولید محتوا و نرم‌افزارهای کامپیوتری تأکید کرد و گفت: آمار کنونی در جهان نشان می دهد که میزان درآمد حاصل از تولید سخت افزار در جهان کاهش و درآمد حاصل از تولید نرم افزار و خدمت الکترونیک افزایش یافته است.
 • مدیرعامل شرکت پست از توسعه شبکه الکترونیک پست در کشور خبر داد و گفت: سرویس پست لجستیک یکی از خدمات مهمی است که در چهار استان کشور شروع شده است و ارتباط مستقیم بین تولید کننده و مصرف کننده را ایجاد می‌کند.
  مهری به ارائه خدمات ویژه شهروندی به عنوان سرویس دیگری از پست اشاره کرد و گفت: این طرح در تهران و تبریز آغاز شده است.
  مدیرعامل شرکت پست که روز چهارشنبه، ۲۹ مهر ۹۴، در نشست شورای اداری بوشهر شرکت کرده بود، به امضای تفاهم‌نامه همکاری اداره پست با استانداری بوشهر اشاره کرد و افزود: مقدمات توسعه دولت الکترونیک در استان بوشهر فراهم شده است!
   
 • استاندار بوشهر گفت: همه دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستان بوشهر با شبکه فیبر نوری اختصاصی به هم متصل می‌شوند.
  وی گفت: این طرح بیش از ۵۰ میلیارد تومان هزینه در پی خواهد داشت ولی با توجه به اینکه نرخ هزینه‌های ارسال و دریافت اطلاعات برای ادارات کاهش خواهد یافت، به صرفه خواهد بود.
  سالاری، به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای ایجاد سامانه اطلاعات مکانی (SDI) اشاره کرد و ادامه داد: نقشه‌های جدید استان در این سیستم بارگذاری می‌شود و همه ادارات اطلاعات مکانی را بر روی آن بارگذاری می‌کنند و هر دستگاه به اطلاعات مورد نیاز و طبقه‌بندی شده دسترسی خواهد داشت.
  وی به اجرای طرح کاداستر در استان اشاره کرد و افزود: اراضی ملی و اراضی کشاورزی در این طرح تعیین مکان شده و به صورت برخط قابل مشاهده خواهد بود. این طرح تامین اعتبار شده و اجرای آن آغاز شده است.
  استاندار بوشهر، از اجرای طرح آمایش سرزمینی در استان بوشهر خبر داد.
   
 • معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار البرز از واگذاری ۵ خدمت الکترونیکی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز به دفاتر پیشخوان دولت خبر داد.
   
 • معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تدوام روند رو به رشد ایران در صنعت تولید نرم افزار می تواند ایران را تا سال ۲۰۲۰ در زمره ۱۰ کشور نخست تولید کننده نرم افزار قرار دهد.
  براری که برای معارفه مدیرکل جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان، به زنجان رفته بود گفت: توسعه شهرک‌های دانش‌بنیان، توسعه خدمات الکترونیک مبنی بر مزیت‌های استان جزو برنامه‌های وزارت در استان زنجان است.
  وی گفت: زنجان با توجه به اینکه معبر مسافران و گردشگران زیادی برای استان‌های دیگر است باید از این ظرفیت در استان استفاده شود. این کار باعث رونق اقتصادی در حوزه گردشگری در استان زنجان می‌شود و با توجه به اینکه زنجان قطب الکترونیک و برق است بسیار مؤثر خواهد بود.
  معاون دولت و مجلس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ایران طی سال ۲۰۱۲ حدود ۲۶.۵ میلیارد یورو از اقتصاد جهانی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را به خود اختصاص داد در حالی که این رقم امروز به ۳۵ میلیارد یورو رسیده است. در صورتی که اگر قصد حفظ همان بازار ۲۶.۵ میلیارد یورویی را داشته باشیم می توانند به بازار ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی دست یابند و در حال حاضر، ۸۰ درصد آن متعلق به مخابرات و ۲۰درصد مختص بخش فناوری اطلاعات است.
  براری افزود: سهم زنجان از این ۲۶.۵ میلیارد یورو (معادل ۱۰۰ هزار میلیارد تومان) ۴۰۰ میلیارد تومان است.
  براری بر توسعه تولید محتوا و نرم‌افزارهای کامپیوتری تأکید کرد و گفت: آمار کنونی در جهان نشان می دهد که میزان درآمد حاصل از تولید سخت افزار در جهان کاهش و درآمد حاصل از تولید نرم افزار و خدمت الکترونیک افزایش یافته است.
پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir