349


یکصد و سی هشتمین (۱۳۸) نشست کمیته اجرایی امنیت اطلاعات استانداری، دوشنبه، ۴ آبان ماه ۹۴، برگزار شد.   مدیران بزرگ‌ترین موتور جستجوی روسی – یاندکس – اعلام کردند طرحی برای ایجاد دفتر در ایران ندارند. واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پس از دیدار با وزیر ارتباطات روسیه، خبر از افتتاح دفتر و دیتاسنتر یاندکس در ایران داده بود.   در دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان، با وزیر ارتباطات روسیه، با تاکید بر همکاریهای مشترک دو کشور در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، بر توسعه فعالیت ها در حوزه تحقیق و توسعه، امنیت اطلاعات، شبکه های اجتماعی، موتورهای جستجو و فعالیت های پستی، بحث و تبادل نظر شد. واعظی بر اهمیت موتورهای جستجو تاکید کرد و گفت: در این نشست با وزیر ارتباطات روسیه توافق کردیم تا موتور جستجوی «یاندکس» در ایران دفتر داشته باشد و بتواند به مردم سرویس بهتر ارائه دهد. وی گفت: ما نیز آمادگی داریم در رابطه با خط و زبان فارسی از طریق موتورهای جستجوی «یوز» و «پارسی جو» همکاری های دو جانبه با روسیه داشته باشیم. واعظی گفت: از جمله موضوعات مهم مورد بحث دراین دیدار، اینترنت اشیاء، مدیریت داده های عظیم (بیگ دیتا)، نسل پنجم موبایل و شهر هوشمند است که در زمینه همکاری های دو جانبه، فعالیت خواهیم داشت. وی اظهار داشت: در رابطه با همکاری های پستی، دو کشور ایران و روسیه مراودات زیادی با یکدیگر دارند و قصد داریم در زمینه تجارت الکترونیک، همکاری های بیشتری داشته باشیم. واعظی با اشاره اینکه شرکت های روسیه در شبکه های اجتماعی توفیقات خوبی بدست آورده اند، گفت: ایران به دنبال آن است که شبکه های اجتماعی داخلی خود را تقویت کند. وزير ارتباطات گفت: شبکه اجتماعی تلگرام که منتسب به روسيه است هم اکنون در ايران ۱۳ تا ۱۴ ميليون نفر مخاطب دارد و با سياست‌های وزارت ارتباطات بدون محدوديتی مشغول فعاليت است.   مراسم افتتاحیه همایش و نمایشگاه تراکنش (ITE)، روز دوشنبه ۴ آبان‌ماه ۹۴ در تهران آغاز می‌شود. به گفته برگزارکنندگان این رویداد سه روزه، نمایشگاه ITE در حوزه فناوری اطلاعات صنایع مالی و صنعت کارت و پرداخت در فضای پس از تصویب برجام و با هدف ایجاد تعاملات بین‌المللی در این حوزه‌ها برگزار می‌شود تا خلاء وجود یک نمایشگاه تخصصی بین‌المللی در این حوزه را در کشور پر کند. http://www.itefaba.com   شرکت ارتباطات زیرساخت، بر اساس مناقصه ای، نگهداری و بهسازی شبکه راه دور را در استان ها، به بخش خصوصی واگذار کرد. این شرکت براساس یک مناقصه خدمات نگهداری، پشتیبانی و بهسازی شبکه مادر مخابراتی را در ۳۰ استان به بخش خصوصی سپرد. تاکنون پیمانکاران نگهداری این شبکه در ۲۳ استان مشخص شدند و ۷ استان باقی مانده تا دو هفته آینده مشخص خواهند شد. به این ترتیب و با اجرای این مناقصه، حدود ۳ هزار فرصت کاری برای نیروهای بخش خصوصی شرکت های پیمانکار در سراسر کشور فراهم می‌شود.
 • یکصد و سی هشتمین (۱۳۸) نشست کمیته اجرایی امنیت اطلاعات استانداری، دوشنبه، ۴ آبان ماه ۹۴، برگزار شد.
   
 • مدیران بزرگ‌ترین موتور جستجوی روسی – یاندکس – اعلام کردند طرحی برای ایجاد دفتر در ایران ندارند.
  واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پس از دیدار با وزیر ارتباطات روسیه، خبر از افتتاح دفتر و دیتاسنتر یاندکس در ایران داده بود.
   
 • در دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان، با وزیر ارتباطات روسیه، با تاکید بر همکاریهای مشترک دو کشور در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، بر توسعه فعالیت ها در حوزه تحقیق و توسعه، امنیت اطلاعات، شبکه های اجتماعی، موتورهای جستجو و فعالیت های پستی، بحث و تبادل نظر شد.
  واعظی بر اهمیت موتورهای جستجو تاکید کرد و گفت: در این نشست با وزیر ارتباطات روسیه توافق کردیم تا موتور جستجوی «یاندکس» در ایران دفتر داشته باشد و بتواند به مردم سرویس بهتر ارائه دهد.
  وی گفت: ما نیز آمادگی داریم در رابطه با خط و زبان فارسی از طریق موتورهای جستجوی «یوز» و «پارسی جو» همکاری های دو جانبه با روسیه داشته باشیم.
  واعظی گفت: از جمله موضوعات مهم مورد بحث دراین دیدار، اینترنت اشیاء، مدیریت داده های عظیم (بیگ دیتا)، نسل پنجم موبایل و شهر هوشمند است که در زمینه همکاری های دو جانبه، فعالیت خواهیم داشت.
  وی اظهار داشت: در رابطه با همکاری های پستی، دو کشور ایران و روسیه مراودات زیادی با یکدیگر دارند و قصد داریم در زمینه تجارت الکترونیک، همکاری های بیشتری داشته باشیم.
  واعظی با اشاره اینکه شرکت های روسیه در شبکه های اجتماعی توفیقات خوبی بدست آورده اند، گفت: ایران به دنبال آن است که شبکه های اجتماعی داخلی خود را تقویت کند.
  وزير ارتباطات گفت: شبکه اجتماعی تلگرام که منتسب به روسيه است هم اکنون در ايران ۱۳ تا ۱۴ ميليون نفر مخاطب دارد و با سياست‌های وزارت ارتباطات بدون محدوديتی مشغول فعاليت است.
   
 • مراسم افتتاحیه همایش و نمایشگاه تراکنش (ITE)، روز دوشنبه ۴ آبان‌ماه ۹۴ در تهران آغاز می‌شود.
  به گفته برگزارکنندگان این رویداد سه روزه، نمایشگاه ITE در حوزه فناوری اطلاعات صنایع مالی و صنعت کارت و پرداخت در فضای پس از تصویب برجام و با هدف ایجاد تعاملات بین‌المللی در این حوزه‌ها برگزار می‌شود تا خلاء وجود یک نمایشگاه تخصصی بین‌المللی در این حوزه را در کشور پر کند.
  http://www.itefaba.com
   
 • شرکت ارتباطات زیرساخت، بر اساس مناقصه ای، نگهداری و بهسازی شبکه راه دور را در استان ها، به بخش خصوصی واگذار کرد. این شرکت براساس یک مناقصه خدمات نگهداری، پشتیبانی و بهسازی شبکه مادر مخابراتی را در ۳۰ استان به بخش خصوصی سپرد.
  تاکنون پیمانکاران نگهداری این شبکه در ۲۳ استان مشخص شدند و ۷ استان باقی مانده تا دو هفته آینده مشخص خواهند شد.
  به این ترتیب و با اجرای این مناقصه، حدود ۳ هزار فرصت کاری برای نیروهای بخش خصوصی شرکت های پیمانکار در سراسر کشور فراهم می‌شود.
پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir