378


1971- مدیر عامل شرکت پست گفت:‌ در سال ۹۴،‌ ۹ سرویس توسط شرکت پست ارائه شد که از جمله آنها سرویس خدمات ویژه شهروندی (خوش)، سامانه خرید و فروش اینترنتی من و پست، تجارت الکترونیک بین المللی (بدون مرز) یاتا، پست مستقیم الکترونیکی (EDM)، سرویس پست‌پخش، تمبر فاخر طلا و نقره، پست ترکیبی، سرویس پست رسانه و سرویس پست لجستیک است. مهری گفت:‌ تلاش می کنیم تلفن 193 به تلفن خدمت برای مردم تبدیل شود و برای گسترش و تنوع خدمات،‌ با اصناف درحال مذاکره هستیم. وی افزود: با ۱۹۳، خدمات پستی، خدمات پیکی، تامین بلیط اتوبوس و هواپیما، تامین غذای گرم و ... انجام می شود و برای گسترش این خدمات، با صنف پخش کتاب، تعمیرکارهای لوازم برقی و الکترونیکی و ... در حال مذاکره هستیم. http://khosh.post.ir   1972- وزیر بهداشت، با تأکید بر یکی از اهداف وزارت بهداشت، برای ارائه و ثبت خدمات به صورت الکترونیک، گفت: در حوزه دارو، غیر الکترونیکی بودن باعث هدر رفتن منابع و افزایش قاچاق می‌شود. هاشمی با بیان اینکه موضوع پرونده الکترونیک سلامت در برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه نیز آمده بود، گفت: متأسفانه شاهد اجرایی شدن این موضوع مهم نبودیم اما در دولت یازدهم اقدامات بسیار مؤثری انجام شده و به نظرم در برنامه ششم توسعه نیازی به تأکید نباشد. 1973- مدیر عامل شرکت پست گفت: صندوق های هوشمند پستی به گونه ای طرحی شده است که در زمانی که مرسوله در داخل آن انداخته می شود و همچنین در موقع تخلیه به صورت هوشمند اطلاع رسانی می شود. مهری افزود: همچنین با نصب صندوق پستی هوشمند معابر (Cashless) همه کارهای مالی و بانکی بجز گرفتن پول نقد از طریق آن انجام می شود. وی با بیان اینکه تا پایان سال ۹۴ حدود ۵۰ صندوق هوشمند درخیابان ها، نصب شده است،‌ گفت: برای توسعه این صندوق ها نیازمند مشارکت بخش خصوصی هستیم و برای سال آینده (۹۶) پیش بینی می شود این صندوق ها را توسعه دهیم.   1974- وزارت دادگستری آمریکا در روز پنجشنبه، ۲۴ مارس ۲۰۱۶ (۵ فروردین ۹۴)، با ارائه کیفرخواستی علیه هفت ایرانی مدعی شد که این افراد در بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ مجری حملات سایبری (DDoS) علیه بخش های مالی و سایر شرکت های آمریکایی بوده اند و همچنین سعی کرده‌اند در سال ۲۰۱۳ کنترل یک سد کوچک (سد Bowman) در ایالت نیویورک را در اختیار بگیرند. اسامی این افراد که ادعا می شود برای دولت ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کار کرده‌اند، احمد فتحی، حمید فیروزی، امین شکوه، امید جعفرنیا، سینا قیصر، نادر سعیدی و صادق احمدزادگان معرفی شده است. حسین جابری انصاری روز شنبه، ۷ فروردین ۹۵، در موضعگیری درباره صدور کیفر خواست وزارت دادگستری امریکا علیه هفت شهروند ایرانی به اتهام حملات سایبری گفت: دولت ایالات متحده که با حملات سایبری علیه تاسیسات صلح آمیز هسته‌ای ایران میلیون‌ها انسان بی گناه را با خطر یک فاجعه زیست محیطی مواجه کرده بود، در موقعیتی نیست که شهروندان دیگر کشورها و از جمله ایران را بدون ارائه دلایل مستند در موضع اتهام قرار دهد. وی گفت: جمهوری اسلامی ایران که خود از حملات پیچیده سایبری مورد حمایت برخی دولت‌ها آسیب‌های فراوانی متحمل شده، همواره پیشتاز تلاش‌های دسته جمعی بین المللی برای مقابله با جرایم سایبری بوده است.
1971- مدیر عامل شرکت پست گفت:‌ در سال ۹۴،‌ ۹ سرویس توسط شرکت پست ارائه شد که از جمله آنها سرویس خدمات ویژه شهروندی (خوش)، سامانه خرید و فروش اینترنتی من و پست، تجارت الکترونیک بین المللی (بدون مرز) یاتا، پست مستقیم الکترونیکی (EDM)، سرویس پست‌پخش، تمبر فاخر طلا و نقره، پست ترکیبی، سرویس پست رسانه و سرویس پست لجستیک است.
مهری گفت:‌ تلاش می کنیم تلفن 193 به تلفن خدمت برای مردم تبدیل شود و برای گسترش و تنوع خدمات،‌ با اصناف درحال مذاکره هستیم.
وی افزود: با ۱۹۳، خدمات پستی، خدمات پیکی، تامین بلیط اتوبوس و هواپیما، تامین غذای گرم و ... انجام می شود و برای گسترش این خدمات، با صنف پخش کتاب، تعمیرکارهای لوازم برقی و الکترونیکی و ... در حال مذاکره هستیم.
http://khosh.post.ir
 
1972- وزیر بهداشت، با تأکید بر یکی از اهداف وزارت بهداشت، برای ارائه و ثبت خدمات به صورت الکترونیک، گفت: در حوزه دارو، غیر الکترونیکی بودن باعث هدر رفتن منابع و افزایش قاچاق می‌شود.
هاشمی با بیان اینکه موضوع پرونده الکترونیک سلامت در برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه نیز آمده بود، گفت: متأسفانه شاهد اجرایی شدن این موضوع مهم نبودیم اما در دولت یازدهم اقدامات بسیار مؤثری انجام شده و به نظرم در برنامه ششم توسعه نیازی به تأکید نباشد.

1973- مدیر عامل شرکت پست گفت: صندوق های هوشمند پستی به گونه ای طرحی شده است که در زمانی که مرسوله در داخل آن انداخته می شود و همچنین در موقع تخلیه به صورت هوشمند اطلاع رسانی می شود.
مهری افزود: همچنین با نصب صندوق پستی هوشمند معابر (Cashless) همه کارهای مالی و بانکی بجز گرفتن پول نقد از طریق آن انجام می شود.
وی با بیان اینکه تا پایان سال ۹۴ حدود ۵۰ صندوق هوشمند درخیابان ها، نصب شده است،‌ گفت: برای توسعه این صندوق ها نیازمند مشارکت بخش خصوصی هستیم و برای سال آینده (۹۶) پیش بینی می شود این صندوق ها را توسعه دهیم.
 
1974- وزارت دادگستری آمریکا در روز پنجشنبه، ۲۴ مارس ۲۰۱۶ (۵ فروردین ۹۴)، با ارائه کیفرخواستی علیه هفت ایرانی مدعی شد که این افراد در بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ مجری حملات سایبری (DDoS) علیه بخش های مالی و سایر شرکت های آمریکایی بوده اند و همچنین سعی کرده‌اند در سال ۲۰۱۳ کنترل یک سد کوچک (سد Bowman) در ایالت نیویورک را در اختیار بگیرند.
اسامی این افراد که ادعا می شود برای دولت ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کار کرده‌اند، احمد فتحی، حمید فیروزی، امین شکوه، امید جعفرنیا، سینا قیصر، نادر سعیدی و صادق احمدزادگان معرفی شده است.
حسین جابری انصاری روز شنبه، ۷ فروردین ۹۵، در موضعگیری درباره صدور کیفر خواست وزارت دادگستری امریکا علیه هفت شهروند ایرانی به اتهام حملات سایبری گفت: دولت ایالات متحده که با حملات سایبری علیه تاسیسات صلح آمیز هسته‌ای ایران میلیون‌ها انسان بی گناه را با خطر یک فاجعه زیست محیطی مواجه کرده بود، در موقعیتی نیست که شهروندان دیگر کشورها و از جمله ایران را بدون ارائه دلایل مستند در موضع اتهام قرار دهد.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران که خود از حملات پیچیده سایبری مورد حمایت برخی دولت‌ها آسیب‌های فراوانی متحمل شده، همواره پیشتاز تلاش‌های دسته جمعی بین المللی برای مقابله با جرایم سایبری بوده است.
پرتال استان یزد

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it@ostanyazd.ir