شنبه ۸ خرداد ۹۵

شنبه ۸ خرداد ۹۵


2202- آغاز دومین اجلاس مدیران فاوای استانداریهای کشور
با حضور فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی.
به میزبانی مرکز فاوا نهاد ریاست جمهوری

2203- دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه اکنون در دنیا در میان مدیران بخش فنی و مدیران مجموعه‌ها نوعی شکاف فنی به چشم می‌خورد، گفت: اگرچه مدیران ارشد کشور به حوزه IT علاقه‌مند هستند، اما لازم است در این حوزه اطلاعات و دانش کاملی نیز داشته باشند. در واقع این حس دوستی نسبت به فضای IT کافی نیست.

فیروزآبادی، در دومین اجلاس مدیران فاوای استانداری های کشور، با تاکید بر لزوم اصلاح مدیریتی برای پیشرفت بهتر خدمات دولت الکترونیک گفت: متاسفانه دستگاه‌های مختلف به منظور کوچک‌سازی پیش از همه بخش ICT را مورد توجه قرار داده و این بخش را کوچک می‌کنند اما این امر درستی نیست، چرا که در قسمت IT یک سازمان این امکان وجود دارد که برنامه‌ریزی‌های مختلف صورت گرفته تا کارکردهای غیرضروری یک دستگاه حذف شوند.

2204- دبیر شورای عالی فضای مجازی از تشکیل جلسه این شورا با حضور رئیس جمهور خبر داد و گفت: جلسه امشب به بحث پیام‌رسان‌های موبایلی خواهد پرداخت.

= بیست و هشتمین جلسه شورای عالی فضای مجازی و نخستین جلسه آن در سال ۹۵، عصر روز شنبه، ۱۴ فروردین، برگزار شد. براساس آیین نامه شورا، این جلسه ها، باید هر ماه حداقل یک بار برگزار شود.


پنج شنبه، ۶ خرداد ۹۵

پنج شنبه، ۶ خرداد ۹۵


2201- هک شدن وبگاه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور توسط هکری با نام مستعار DarkL0rD

This Site Dominated By Mafia Hacking Team

http://www.ssaa.ir


چهارشنبه، ۵ خرداد ۹۵

چهارشنبه، ۵ خرداد ۹۵


2198- سومین نمایشگاه صنعت بومی سایبری
زمان: ۹ تا ۱۲ خرداد ۹۵
مکان: تهران، باغ موزه دفاع مقدس (جنب ایستگاه مترو شهید حقانی)

2199- هک شدن وبگاه مرکز آمار ایران توسط یک هکر سعودی، با نام مستعار «داعس»

http://amar.org.ir

2200- رئیس پژوهشکده امنیت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از اجرای ۱۴ پروژه پژوهشی در جهت بومی سازی فناوری های راهبردی حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات و مراکز عملیات امنیت (SOC) خبر داد.

وی با تاکید بر اهمیت تخصیص اعتبار به پروژه های این بخش گفت: طراحی و پیاده‌سازی سامانه‌های بالادستی این حوزه، از قبیل طراحی و پیاده‌سازی پایگاه‌های داده سرمایه‌ها، آسیب‌پذیری ها، حملات و حوادث سایبری در سطح ملی، و بومی‌سازی مراکز اشتراک‌گذاری و تحلیل اطلاعات (ISAC) و سامانه اشتراک گذاری و هشدار (ISAS) مدنظر بوده که در حال حاضر، اجرای آنها از طریق همکاری و جذب اعتبار از سایر نهادهای متولی حوزه افتا، در جریان است.

خالقی از تدوین و ارائه طرح جامع آزمایشگاه‌های امنیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۹۴ خبر داد و گفت: در اجرای این طرح تا کنون مراحل شکل‌گیری سه آزمایشگاه ارزیابی و تائید نمونه، شامل آزمایشگاه ارزیابی امنیتی مراکز عملیات امنیت (SOC)، آزمایشگاه ارزیابی امنیتی کاربردهای مبتنی بر وب و آزمایشگاه ارزیابی سامانه‌های هوشمند صیانت فرهنگی اجتماعی به پایان رسیده و این آزمایشگاه‌ها آماده عرضه خدمات ارزیابی (به ویژه ارزیابی امنیتی) و تائید نمونه هستند.

وی با اشاره به اینکه، آزمایشگاه ارزیابی امنیتی سامانه‌های کنترل صنعتی نیز در حال شکل‌گیری است، افزود: مراحل اخذ تائیدیه رسمی برای دو آزمایشگاه ارزیابی مراکز عملیات امنیت و کاربردهای مبتنی بر وب، نیز از مرجع صدور گواهی حوزه افتا، در حال انجام است.

 


سه شنبه، ۴ خرداد ۹۵

سه شنبه، ۴ خرداد ۹۵


2196- بنا بر توافقنامه ای که میان سازمان فناوری اطلاعات ایران به نمایندگی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی - که پروانه اپراتوری این پروژه را در اختیار دارد - و یک شرکت خصوصی بسته شده است، «شبکه علمی کشور» وارد فاز اجرایی و عملیاتی می شود.

قرار است در مدت ۱۸ ماه، تمامی مراکز علمی و دانشگاهی و پژوهشی در مراکز استان و شهرهای بزرگ و مهم کشور، به شبکه علمی دانشگاهی متصل شوند.

این پروژه در چارچوب قرارداد ساخت، بهره‌برداری و انتقال (BOT) با سرمایه گذاری و ارائه سرویس توسط بخش خصوصی اجرا می شود. بنابراین، پیمانکار، علاوه بر شبکه سازی و ایجاد بسترهای زیرساختی، نسبت به ارائه محتوا و سرویس شبکه علمی هم اقدام خواهد کرد.

پیاده سازی زیرساخت شبکه علمی با همکاری اپراتورهای ارتباطی انجام می شود و پیمانکار شبکه علمی، علاوه بر آماده سازی تجهیزات لازم از جمله سوئیچ و روتر می تواند از امکاناتی که پیش از این در تهران برای شبکه علمی کشور ایجاد شده بود استفاده کند.

= تعریف پروژه ای به نام شبکه علمی، سابقه ای بیش از ۲۱ سال دارد و طبق تاکیدات برنامه پنجم توسعه قرار بود بیش از ۲۵۰۰ نقطه دانشگاهی تا پایان سال ۹۳ به این شبکه متصل شوند.

2197- اخبار کوتاه

- براساس مصوبه مجلس درباره تبدیل شرکت پست به شرکت ملی پست، موضوعات مربوط به پست مالی، به شرکت دولتی پست بانک، تفویض اختیار شده است.

- معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه مدل‌های تغییر تعرفه تلفن ثابت در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بررسی شده اما هنوز به قطعیت نرسیده است، گفت: نهایی شدن بحث تعرفه‌ها، متکی بر طرح توسعه شرکت مخابرات در جهت توسعه باند پهن ملی کشور است.

- معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از انجام تست نهایی برای آمادگی اپراتورهای موبایل، جهت اجرای طرح جابجایی اپراتورهای موبایل بدون تعویض شماره (ترابردپذیری) خبر داد.

- شرکت گوگل اعلام کرد که دو اپلیکیشن پیام رسان متنی و تصویری خود با نام های Allo و Duo را در تابستان عرضه خواهد کرد.

- عضو هیات مدیره مخابرات از وجود ۶ میلیون خط تلفن ثابت بدون استفاده در کشور خبر داد و گفت: از رگولاتوری خواسته ایم برای خطوط تلفن ثابت بلااستفاده تصمیم گیری کند.

- طرح «سامانه گردشگری مبتنی بر ارزش افزوده»، رتبه سوم در بخش فرصت های سرمایه گذاری و فن آفرینی جشنواره ملی شیخ بهایی را بدست آورد.

- شرکت ارتباطات زیرساخت به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران، پهنای باند مورد نیاز کشور افغانستان را به میزان ۱۰ گیگابیت تامین خواهد کرد. قرار است این حجم اینترنت با رقمی معادل ۱.۲ میلیون دلار در اختیار افغانستان قرار گیرد که از نظر قیمت و کیفیت دارای صرفه فراوانی برای آن کشور خواهد بود.


دوشنبه، ۳ خرداد ۹۵

دوشنبه، ۳ خرداد ۹۵


2191- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تائید لایحه اساسنامه «سازمان پست جمهوری اسلامی ایران»، مصوب کردند این اساسنامه به مدت ۵ سال به صورت آزمایشی اجرا شود.

در جلسه علنی روز دوشنبه، ۳ خرداد ۹۵، گزارش کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد لایحه اساسنامه سازمان پست که مطابق اصل ۸۵ قانون اساسی جهت بررسی به این کمیسیون ارجاع شده بود، در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت. این اساسنامه شامل ۳۵ ماده است.

2192- رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت پست، یک عضو هیات مدیره این شرکت را به عنوان مسئول احصا و توسعه ارایه خدمات دولت از طریق دفاتر پیشخوان معرفی کرد.

مهری، طی حکمی، از نجاری خواسته است تا سریعا با تشکیل کارگروه های تخصصی مورد نیاز و تهیه شیوه نامه ها و دستورالعمل های لازم، برای احصای خدمات دولت و مدیریت ارایه آنها از طریق دفاتر پیشخوان خدمات دولت، نمایندگی های پستی و دفاتر ICT روستایی، اقدام کند.

2193- نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، از تدوین آیین نامه اجرایی انتخابات الکترونیکی از سوی وزارت کشور خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است که ظرف مدت ۶ ماه، این آیین نامه با همکاری وزارت کشور و وزارت ارتباطات تدوین شود.

کولیوند گفت: مهم ترین ایراد شورای نگهبان به برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی این بود که در صورت نقص سیستمی و سخت افزاری، هیچ راهکار دیگری برای اخذ آرای مردم دیده نشده بود، که کمیسیون شوراها مقرر کرد که در صورت بروز این مشکل، ما بقی فرایند اخذ رأی به صورت دستی و برگه ای انجام شود.

2194- اخبار کوتاه

- معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با اشاره به اینکه گذرنامه‌های سری C و الکترونیک صادر شده است گفت: بزودی شاهد اعمال شناسه‌های بیومتریک خواهیم بود.

- وزیر ارتباطات گفت: هرگونه حمایت فنی و مالی از شبکه های اجتماعی بومی لازم باشد، دریغ نخواهیم کرد.

- پس از افتتاح و بهره‌برداری از مرکز تبادل ترافیک تهران، قرار است در فاز بعدی، تا پایان خرداد، این مراکز (IXP) در شیراز، مشهد و تبریز راه اندازی شوند.

- به گفته یک عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، هزینه راه اندازی و دایری یک خط تلفن ثابت با توجه به مکان آنها، حدود ۸۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برآورد می شود.

- پیشنهاد هیات مدیره جدید مخابرات این است که هزینه یک خط تلفن ثابت به جای ۵۰ هزار تومان، ۲۵۰ هزار تومان بشود. همچنین هزینه آبونمان هم افزایش خواهد یافت.

- آذری جهرمی، مدیرعامل جدید زیرساخت گفت: تا یک ماه آینده نرخ بین استانی شبکه زیرساخت را برای اپراتورها کاهش خواهیم داد.

2195- وبگاه شورای عالی انفورماتیک کشور، با انتشار نامه دبیر شورای عالی فضای مجازی، از تداوم فعالیت های دبیرخانه این شورا خبر داد.

http://www.shci.ir

 


شنبه، ۱ خرداد ۹۵

شنبه، ۱ خرداد ۹۵


2185- در سی و سومین نشست شورای راهبری جویشگر بومی، درباره موضوعات «ارایه نظام اجرایی و پایش پیشنهادی برای طرح جویشگر»، «ارایه یک مدل برای ادامه فراخوان‌های طرح»، «برگزاری رویداد کارآفرینی طرح جویشگر بومی» و «برگزاری رویداد چالش و نوآوری پژوهش» گفتگو شد.

قرار است رویدادهای کارآفرینی، و چالش و نوآوری پژوهش در طرح جویشگر، همزمان با یکدیگر و در نیمه دوم خرداد برگزار شوند.

2186- بکارگیری جویشگرهای بومی «پارسی جو» و «یوز» در درگاه ملی خدمات دولت هوشمند
http://www.iran.gov.ir

2187- پارسی جو، شش ساله شد!

جستجوگر ایرانی پارسی‌جو در ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۹ و توسط جمعی از نخبگان دانشگاهی کشور بر روی وب قرار گرفت.

http://parsijoo.ir

== وبلاگ رسمی پارسی جو
https://pblog.parsijoo.ir

2188- هشتمین دوره آزمون احراز صلاحیت مشاوران فناوری اطلاعات رتبه سه توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در روز جمعه ۲۱ خردادماه ۹۵، ساعت ۱۰ صبح در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
ثبت‌نام تا پایان روز چهارشنبه مورخ ۱۲ خرداد ادامه دارد.

2189- تقدیر استاندار یزد از مدیرعامل شرکت جهان الکترونیک یزد
جهان الکترونیک، در ششمین جشنواره ملی فاوا، در محور صادرات محصولات دانش بنیان به رتبه نخست دست یافت

2190- فینال مسابقه برنامه‌نویسی کدکاپ شریف (لیگ برنامه‌نویسی ایران) ۵ و ۶ خردادماه، در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.
پس از برگزاری مسابقه مقدماتی در ۱۵ اردیبهشت‌ماه و به‌صورت آنلاین، از بین ۸۰۰ نفر که در مسابقات شرکت کرده بودند، ۲۵۰ نفر برتر به مرحله فینال راه پیدا کردند.

آزمایشگاه یادگیری فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی شریف (لایتک) هدف اصلی از برگزاری این مسابقه را افزایش مهارت برنامه‌نویسی، الگوریتمی و حل مسئله در سطح کشور اعلام کرده است.


چهارشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۹۵

چهارشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۹۵


2178- به مناسبت روز ارتباطات، از درگاه ملی خدمات دولت هوشمند، مرکز ملی تبادل اطلاعات و مرکز تبادل ترافیک شبکه ملی اطلاعات، در روز یکشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۹۵ رونمایی شد.

= درگاه ملی خدمات دولت هوشمند، با هدف استانداردسازی و مدیریت یکپارچه و ارائه خدمات به مردم و حرکت به سمت معماری سرویس‌گرا و خدمات‌محور ایجاد شده است.

= مرکز ملی تبادل اطلاعات با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و دستگاه‌های اجرایی تولیدکننده اطلاعات پایه به مناسبت روز جهانی ارتباطات راه‌اندازی شد. با راه‌اندازی این مرکز تعاملات الکترونیکی بین دستگاهی برگزار خواهد شد که زیرساخت ارائه خدمات دولت به کسب و کارها و خدمات دولت به شهروندان را فراهم می‌کند.

= مراکز تبادل ترافیک شبکه ملی اطلاعات مزایایی همچون ایجاد زیرساخت لازم جهت پیاده‌سازی این شبکه و بومی‌سازی دسترسی به اطلاعات، جلوگیری از خروج سرمایه‌ها و گردش منابع در داخل کشور را به همراه دارد.

2179- نخستین نشست کارگروه دفاتر پیشخوان خدمات دولت استان یزد، عصر سه شنبه، ۲۸ اردیبهشت ۹۵ برگزار شد.
در این نشست، موضوعات واگذاری خدمات کمیسیون حفاری‌های شهرداری یزد، فراخوان عمومی برای توسعه ظرفیت دفاتر و تعدادی از درخواست‌های انتقال پروانه و جابجایی مکان دفاتر، بررسی و موافقت شد.

2180- برگزیدگان ششمین دوره جشنواره ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات (اردیبهشت ۹۵)

= محور توسعه کسب و کارهای نوآورانه، زیر محور مدیریت نوآورانه در تولید محصول
مقام اول: شرکت نیان الکترونیک
مقام دوم: شرکت صنایع ارتباطی آوا
شایسته تقدیر: شرکت پیام افزار پیک آسا

= محور توسعه کسب و کارهای نوآورانه، زیر محور مدیریت نوآورانه در تولید خدمات
مقام سوم: شرکت ایران سولار

= محور صادارت محصولات دانش بنیان، زیر محور ورود به بازار بین المللی
مقام اول: شرکت جهان الکترونیک
شایسته تقدیر: شرکت کادوس

= محور صادرات محصولات دانش بنیان، زیر محور دانش راهبرد ورود به بازار
مقام دوم: شرکت اشتادپارس
مقام سوم: شرکت شماران سیستم

= محور پژوهش های منتهی به فناوری، زیر محور پژوهش های منتهی به محصول یا خدمت
مقام اول: شرکت داده پردازی دوران
مقام دوم: شرکت فناوری موج خاور
مقام سوم: شرکت پرتو تماس نوین

جوایز این دوره برای مقام های اول تا سوم و شایسته تقدیر، به ترتیب ۱۰، ۶، ۴ و ۱ سکه بهار آزادی، به همراه یک لوح تقدیر بود.

2182- معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه باید سهم فناوری اطلاعات و ارتباطات به ۳ برابر رقم فعلی و به حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان برسد، گفت: براساس این برنامه ریزی، ۲۰ درصد درآمد فناوری اطلاعات و ارتباطات در برنامه ششم توسعه باید از خدمات ارزش افزوده باشد که رقمی حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان می شود.

براری گفت: با افزایش سهم استان ها در تولید محتوا و خدمات ارزش افزوده موبایل، می توانیم به این هدف برسیم. این افزایش سهم، نیازمند ایجاد کسب و کارهای نوپا و حمایت از ایده‌های استارتاپی است.

وی بر نقش دانشگاه ها در ایجاد کسب و کارهای نوآورانه تاکید کرد و گفت: هم اکنون سهم دانشگاه صنعتی شریف در اقتصاد خدمات ارزش افزوده و تولید محتوا در کشور بیش از ۲۰ میلیارد تومان است و باید سهم سایر دانشگاه ها نیز به این دانشگاه برسد.

2183- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امیدواریم فاز اول شبکه ملی اطلاعات، اواسط سال یا نیمه دوم سال رونمایی شود.
واعظی در برنامه تلویزیونی «تیتر امشب» گفت: حدود ۸۵ درصد زیرساخت این شبکه که مربوط به وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات است آماده شده و بقیه آن تا حدود چهار ماه دیگر انجام خواهد شد.

وی افزود: شبکه ملی اطلاعات به عوامل دیگری هم بستگی دارد از جمله اینکه همه آنچه که در داخل کشور به عنوان تولید محتواست باید در این شبکه قرار گیرد.

به گفته وزیر ارتباطات، شبکه ملی اطلاعات هیچ محدودیتی برای کاربران بوجود نمی آورد و تلاش دارد اقتصاد بخش را شکوفا کند و امیدواریم با کاهش هزینه ای که صورت می گیرد، تولید محتوای فاخر در کشور افزایش یابد.

واعظی از آغاز کار مشترک با دستگاه های امنیتی درباره شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

2184- اجرای طرح ترابردپذیری شماره های تلفن همراه که قرار بود از ۲۷ اردیبهشت به مرحله اجرایی برسد، به تعویق افتاده است.
وزیر ارتباطات در برنامه تلویزیونی «تیتر امشب» گفت: مراحل آزمایشی آن در حال انجام است و در آینده ای بسیار نزدیک و کمتر از دو هفته آینده عملی خواهد شد.


شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۵

شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۵


2171- از میان ۳۳ طرح منتخب جهت فرصت های سرمایه گذاری، در دوازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی (۲۳ تا ۲۵ اردیبهشت)، طرح های زیر از بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات هستند:
- سامانه گردشگردی منطبق با فناوری واقعیت افزوده
- سامانه نوبت دهی آنلاین مطب سلام دکتر
- نظر بازار، بستر آنلاین تحقیقات بازر
- فول فکر (مشاوره آنلاین)
- سیستم جامع منابع انسانی
- آني بار (سايت و اپليكيشين حمل و نقل كالا)
== وبگاه جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی
http://www.shtf.ir

2172- در مراسمی که پنجشنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۵، به مناسبت بیستمین سال تاسیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در کاخ موزه چهلستون برگزار شد، از نرم افزار «پارک علم و فناوری مجازی اصفهان» رونمایی گردید.
با دانلود این نرم افزار می توان به صورت مجازی وارد شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان شد و علاوه بر بازدید از محیط شهرک، با واحد ها و هسته های علمی تحقیقاتی مستقر در شهرک آشنا شد.
این طرح را یکی از شرکت های مستقر در شهرک اجرا کرده است.
== وبگاه دریافت نرم افزار شبیه سازی شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
http://vstt.ir/
== شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
http://www.istt.ir

2173- رئیس سازمان تعزیرات گفت: چند ماه پیش در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصمیم گرفته شد با قاچاق گوشی‌های تلفن همراه که میزان آن دو میلیارد دلار برآورد می شود، مقابله شود اما این مصوبه اجرا نشد.
جمشیدی، ۱۰ تا ۱۵ درصد قاچاق کشور را قاچاق گوشی‌های تلفن همراه برشمرد و افزود: برای مقابله با قاچاق گوشی‌های تلفن همراه اقدام اپراتورهای فعال کشور لازم است اما می گویند یکی از اپراتورها با غیرفعال‌سازی گوشی‌های قاچاق مخالفت کرده است که این نشان می‌دهد نظارت قوی بر اجرای مصوبات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز وجود ندارد و باید برای تصمیمات این ستاد الزام اجرا گذاشته شود.

2174- مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره اجرای نسخه های الکترونیکی در کشور گفت: به احتمال قوی تا دو ماه آینده برای بیماران خاص در کشور بحث نسخه الکترونیکی نهایی می شود.
نوربخش گفت: تمام تلاش ما این است که بتوانیم نسخه الکترونیکی را برای کل کشور فراگیر کنیم و اقدامات جدی برای این موضوع در دستور کار است.
وی افزود: طرح نسخه الکترونیکی از سال گذشته در استان یزد برای بیماران خاص آغاز شده است.

2175- معاون وزیر ارتباطات، از آغاز اجرای اردوهای کارآفرینی و رویدادهای استارتاپی در استان ها خبر داد و گفت: درصدد این هستیم که حداقل یک مرکز شتابدهنده فناوری در هر استان ایجاد شود.
براری با اشاره به وجود حدود ۶ شتابدهنده کسب و کارهای فناوری اطلاعات در تهران، گفت: این شتابدهنده ها در هر بازه ۶ ماهه، تعدادی شرکت فارغ التحصیل دارند و ما تلاش می‌کنیم این مدل توسعه کسب و کار را در همه استان ها داشته باشیم و کمک کنیم که استان ها نیز در فارغ التحصیل کردن شرکتها، سهم آفرینی کنند.
وی با بیان اینکه برنامه ریزی بر این است که هر استان حداقل ۱۰ تا ۲۰ کسب و کار جدید را در سال، از طریق شتابدهنده ها ایجاد کند، ادامه داد: سهم استان ها در تولید اپلیکیشن ها به شدت کم است و در تلاش هستیم با همکاری شتابدهنده های تهران و فعالان بازار استانی، در استان ها شتاب دهنده ایجاد کنیم.
معاون امور دولت و استان های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه صاحبان ایده در شهرستان ها کم هستند، گفت: برای مثال در صورتی که شتابدهنده ها در تهران اعلام فراخوان می کنند بالغ بر ۳۰۰ تیم صاحب ایده، در این فراخوان ثبت نام می کنند اما در شهرستان ها فضا برای توسعه کسب و کار کم است و صاحبان ایده در این فضا شکل نمی گیرند. به همین دلیل در برنامه داریم که با کمک دانشگاه ها، به جای اینکه فارغ التحصیل وارد جامعه کنیم، شرکت دانش بنیان به جامعه تحویل دهیم. چرا که بهترین زمان شکل گیری ایده در محیط های دانشگاهی است که ذهن دانشجو برای خلاقیت و شکل گیری کسب و کار، آماده است.

2176- مراسم گرامیداشت روز جهانی ارتباطات، افتتاح پروژه های ارتباطی و معرفی برگزیدگان ششمین جشنواره فاوا، در روز یکشنبه، ۲۶ اردیبهشت، ساعت ۹ صبح در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات برگزار خواهد شد.

2177- آماده سازی درگاه ملی خدمات جهت رونمایی...
نام این درگاه، از «درگاه واحد خدمات الکترونیکی دولت» به «درگاه ملی خدمات دولت هوشمند» تغییر کرد!
iran.gov.ir


جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۹۵

جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۹۵


2170- مروری بر مهم ترین خبرهای «کانال IT» در هفته گذشته
@yazdit_ir
- شرکت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجلاس جهانی WSIS

- توزیع سیم کارت های نسل ۴ همراه اول در سراسر کشور

- به زودی؛ ورود بازی رایانه ای «سفر جنجالی» به بازار

- مصوبه مجلس برای استقرار کامل شبکه ملی عدالت

- دستورالعمل اجرایی طرح ترابردپذیری شماره های تلفن همراه

- ممنوعیت استفاده از بستر USSD برای انجام تراکنش های بانکی

- بهره برداری از پروژه‌های دولت الکترونیکی شامل "درگاه واحد خدمات دولت" و "گذرگاه خدمات دولت"، در هفته آینده

- برگزاری هشتمین دوره آزمون احراز صلاحیت مشاوران فناوری اطلاعات سازمان صنفی رایانه ای در روز جمعه ۳۱ اردیبهشت.

- برنامه های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در سال ۹۵

- انتصاب آذری جهرمی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت ارتباطات زیرساخت؛ موافقت با درخواست بازنشستگی «خسروی»

- برگزاری هشتمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات ۶ تا ۸ مهرماه

- مقررات ارایه و استفاده از امکانات پایه ای شرکت مخابرات ایران

- آزمایش IPv6 بر بستر موبایل توسط ایرانسل

- راه‌اندازی سامانه ۲۰۱۰ برای پاسخگویی ۲۴ ساعته به مشتریان تجاری شرکت مخابرات


پنجشنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۵

پنجشنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۵


2166- جلسه هیات رییسه پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در محل پارک تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات
سه شنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۵

2167- ثبت نام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای کارت هوشمند ملی در یک دفتر پستی در تهران

2168- برگزاری نشست کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان البرز، با حضور دو معاون وزیر ارتباطات

2169- اخبار کوتاه

- رهبر معظم انقلاب، در حکم انتصاب رییس جدید سازمان صدا و سیما، بر حضور مؤثر در فضای مجازی تاکید کردند (۲۲ اردیبهشت ۹۵)

- با حکم مقام مقام معظم رهبری، محمد سرافراز رئیس پیشین صدا و سیما، به عنوان عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی منصوب شد. سرافراز پیش از انتصاب به ریاست صدا و سیما، عضو حقیقی این شورا بود.

- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حکم انتصاب مدیرعامل جدید شرکت ارتباطات زیرساخت، از وی خواست تا پایان دولت، ۱۷۰ شهر کشور را به شبکه فیبر نوری سراسری متصل کند. (۲۱ اردیبهشت ۹۵)

- مدیرعامل اپراتور سوم همراه (رایتل) می گوید: قیمت اینترنت پهن‌باند موبایل در ایران سومین قیمت ارزان دنیاست.

- با صدور یک پروانه Servco دیگر برای «شرکت مهندسی صفر و یک پرداز» تعداد پروانه‌های صادر شده در حوزه خدمات ارتباطی ثابت، به ۱۰ مورد افزایش یافت.

- دفاتر پلیس+۱۰ به کیوسک‌های عکاسی تمام اتوماتیک مجهز شده‌اند. متقاضی می تواند از خود عکس بگیرد و عکس مورد نظر خود را از بین ۳ عکس گرفته شده انتخاب کند که پس از ٢٠ ثانیه عکس چاپ و تحویل می شود.

- نسخه تازه نرم‌افزار پایگاه داده مایکروسافت SQL SERVER 2016، تا اول ژوئن در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.


نمایش 1 - 10 از 418 نتیجه
آیتم در هر صفحه 10
از 42

تلفن:  31112525

نمابر:  36284787

پیامک:  100061112525

رایانامه:  it [at] ostanyazd.ir